Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Játékból kihívnia kutyát?

Játékból kihívnia kutyát?

Figyelt kérdés

Nem várok csodát, nem szeretnék instant megoldást, és nincsenek nagy elvárásaim, DE

van egy kamaszodó, amúgy nem problémás kutyám, aki szépen bejön, viszont néha ha talál egy kutyát, amire nagyon rákattan és mi már haladnánk tovább, akkor leállnak játszani, és észre se veszi, hogy létezem, hiába szólok neki. A kutya még fiatal, tisztában vagyok a korlátaival, de tudnom kéne, hogy ilyenkor mi a helyes lépés:

1) Meg se próbálom behívni. Megvárom, míg befejezi.

2) Odamegyek és helyben büntetem a többször behívás megtagadásért.

3) Máshogy vonom magamra a figyelmet.

4) Bármi más.

A játékkal nincs gondom, de ha feltűnik mögötte egy autó, vagy nagyon messze elszaladnak a játék hevében, akkor be kéne tudnom hívni. Ha csak kutya mellett kell eljönnie hozzám, az megy. De ha játékban van, akkor semmi nem használ.

Mit tegyek, legyek türelmes, és ne büntessek, és majd sok munkával elérem?

Járunk kutyasuliba, majd ott is megkérdezem, de kíváncsi vagyok itt is a véleményekre.

Válaszokat köszönöm, minősítgetéseket rám vagy a kutyámra nem kérnék, és nem megoldás az, hogy a kutya nem tekint falkavezérnek (ugyanis nem így van, csak még tanulnia kell).



2013. szept. 14. 20:07
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Eleve egy óvatos, érzékeny kutyám van, de sajnos-nem sajnos intelligens is, és ezt néha kihasználja. :)

Bár kíváncsi lennék egy külső véleményre, mert még nem igazodtam ki a kutyán, eleve ezt a dominancia dolgot nehezen fejtem meg nála. Velem szemben nem az, kutyákkal szemben változó, de egyáltalán nem kekeckedik, ő sose balhézik. Szerintem is tanulás kérdése még. Elfutni és bújni is szoktam:)


Akkor épp csak ilyen royal canin educ volt nálam, mert befért gyorsan a zsebembe, ha valamire nagyon rá akarok feküdni, akkor májat viszek, ha gyakorlunk is, akkor sajtot és virslit. Ez csak ilyen általános séta volt, nem számítottam ilyen "akadályra". A labdázásra és frizbire (egyelőre gurítva) meg most kezdem rápörgetni, azért még a szagok, kutyák izgibbek:)

2013. szept. 15. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!