Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Játékból kihívnia kutyát?

Játékból kihívnia kutyát?

Figyelt kérdés

Nem várok csodát, nem szeretnék instant megoldást, és nincsenek nagy elvárásaim, DE

van egy kamaszodó, amúgy nem problémás kutyám, aki szépen bejön, viszont néha ha talál egy kutyát, amire nagyon rákattan és mi már haladnánk tovább, akkor leállnak játszani, és észre se veszi, hogy létezem, hiába szólok neki. A kutya még fiatal, tisztában vagyok a korlátaival, de tudnom kéne, hogy ilyenkor mi a helyes lépés:

1) Meg se próbálom behívni. Megvárom, míg befejezi.

2) Odamegyek és helyben büntetem a többször behívás megtagadásért.

3) Máshogy vonom magamra a figyelmet.

4) Bármi más.

A játékkal nincs gondom, de ha feltűnik mögötte egy autó, vagy nagyon messze elszaladnak a játék hevében, akkor be kéne tudnom hívni. Ha csak kutya mellett kell eljönnie hozzám, az megy. De ha játékban van, akkor semmi nem használ.

Mit tegyek, legyek türelmes, és ne büntessek, és majd sok munkával elérem?

Járunk kutyasuliba, majd ott is megkérdezem, de kíváncsi vagyok itt is a véleményekre.

Válaszokat köszönöm, minősítgetéseket rám vagy a kutyámra nem kérnék, és nem megoldás az, hogy a kutya nem tekint falkavezérnek (ugyanis nem így van, csak még tanulnia kell).



2013. szept. 14. 20:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Huhh hát én is tükrös voltam, de sosem hallottam ilyenről. Elég kezdő lehetett az oktató meg sötét...
2013. szept. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

De egyébként, ha a kutya se lát, se hall, tehát nem regisztrálja, hogy te éppen honnan hívod (vagy mégis?), akkor ha odamész, megfogod, és az eredeti helyedre húzod, akkor ő érteni fogja, hogy miért rángattad odáig? Ezen már sokat gondolkodtam.


Amúgy sok érdekes dolgot megtudtam a válaszokból.


Ja, és bocs az off-ért. :)

2013. szept. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem téged kérdőjelezlek meg!

Azt még elárulod, h ezt oktató mondta v segítő?

2013. szept. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Eszébe fog jutni, hogy hú, mintha magyarázott volna valamit az ember, lehet, hogy figyelni kellett volna rá. De ha nem érti, miért történik, azzal is csak azt éred el, hogy elkezd figyelni, hogy gazdi mikor fog megint valami furcsát csinálni, ezért meg fogja hallani a behívást, aztán majd eldönti, hogy mit kezd vele.
2013. szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Amúgy este már nem írtam, mert fáradt voltam, de nekünk nno ezt úgy mutatták az ovin, hogy ha egy mód van rá, a másik gazda is elkezdi a saját kutyája figyelmét magára terelni, és így könnyebb lesz, vagy esetleg megkéred, hogy fogja meg a kutyát, míg te elhívod a sajátod.
2013. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Rendes volt a másik nő, mert megfogta a kutyáját.

Kérdés, hogy tényleg se lát-se hall ilyenkor a kutya... én ma megkaptam, hogy az én kutyám igenis hallott, csak nem tudtam kihívni, mert még nincs meg a tekintély. Amit el is fogadok, de sztem ez egy eléggé nehezített helyzet, és a 8 hónapos kutyától MÉG nem elvárható, hogy teljesítse. Bár nem tudom, ti ezt hogy látjátok?


Oktató mondta, illetve az ő helyettese is megcsináltatta ezt a gyakorlatot, amikor az oktató nem volt.

(Népsziget)

Nekem nem a gyakorlatokkal, hanem az oktatók hozzáállásával volt gond, de ez megint más tészta.

2013. szept. 15. 19:59
 17/21 anonim ***** válasza:

Nagyon sok gyakorlás kell hozzá, idő, mire minden szituációból ki tudod hívni. Persze vannak olyan párosok, akik már kezdettől fogva fel tudnak nőni a feladathoz, de egy dominánsabb kutyával, tapasztalatlanabb gazdival ez nehezebb.

Ha tudsz, próbálj meg valakit magaddal vinni minél többször a sétához és ha hívod a kutyát, de nem jön, ő irányítsa be hozzád.

Milyen jutifalatot adsz neki?

2013. szept. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én ma például kövezzetek meg, de nem tudtam kihívni a kutyát a játékból :) Mondjuk nem is gondoltam véresen komolyan a dolgot, a másik kutyán szórakoztam, aki kitépte a flexit gazdi kezéből és úgy vitte futni az enyémet :D Szívem szerint hagytam volna őket rohanni, csak illendőségből hívtam oda, ő meg ennek megfelelően reagált, nézett rám, meg elindult, látszott, hogy küzd, aztán elvitte a játék heve. Hát most haragudjak rá, amikor végtére is azt csinálta, amit akartam? :)

Én amúgy azt mondom, hogy a kutyától nem kell elvárni semmit kamaszkor környékén, maximum a pofátlanságot; olyankor az a dolga, hogy tesztelje a határait, belője, hogy hol a helye a falkában, az meg csak úgy megy, ha próbálkozik. A gazdától viszont el lehet várni, hogy ezt ne hagyja; ha kétszázszor tagadja meg a behívást, akkor kétszázszor kell megcsináltatni vele csakazértis, különben a kutya nyer.

2013. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ez nem dominancia kérdése, kamasz a kutya, még nem tiszták előtte a határok, nem égett még eléggé bele a kis agyába, hogy a hozzám az mindig hozzám. Javítsátok a kapcsolatot (feladatok tanítása, labdázás stb), próbáld meg az olyan szitukat kerülni, mikor kimondasz egy vezényszót, és tudod, hogy azt nem fogja teljesíteni, hiszen az csökkenti a parancs értékét. Nálunk pl. a labdázás rengeteget javított a kapcsolatunkon az első kutyámmal, mert az sokkal érdekesebb, mint bármi más, és tőlem jön.

Bújj el előle a séták közben, ne túl gyakran, mert megszokja, de ha elbújsz, hagyd, hogy kétségbe essen kicsit, aztán ha már tényleg berezelt, hívhatod. De vigyázz, ne húzd túl a dolgot, mert van olyan kutya, aki ilyenkor annyira pánikba esik, hogy szó szerint se lát, se hall. Én sem hittem, míg nem láttam, de a kutya fél méterre húzott el tőlem, ordítottam a nevét, és nem hallotta, leszállt a vörös köd a pániktól.

Sok sikert:)

Népszigetis néninek meg gratulálok a hozzáértéshez, még sok ilyen felkészült oktatót a tükörsulikba:D

2013. szept. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A dominanciát általánosságban írtam, azért egy megadóbb kutyával jóval egyszerűbb lehet a történet :)

Persze ő is lesz kamasz, de a gazdinak egyszerűbb dolga van ebben az esetben.

2013. szept. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!