Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne csinálnom?

Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
Van egy yorkim 9hónapos. Kb 1hónapja két puli eléggé megtépte,nekem kellett kiszednem a két kutya szájából mert a gazdájuk nem csinált semmit. De azóta retteg a nagy kutyáktól. Ugat és morog,de nem bántja. Amikor megszagolja utána már nem morog. De attól félek hogy egyszer egy kutya azt fogja hinni hogy neki akar menni és meg fogja támadni a kutyámat. Soha nem kapkodtam fel.
2013. szept. 15. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld kutyaközösségbe vinni, pl. kutyasuliba ahol sok másik ebbel találkozhat, így megtanulja hogyan kell viselkedni velük. Az én kutyám is mindig ezt csinálta.
2013. szept. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg fel es igy kommunikalja feled. Vagy probald elvonni a figyelmet valamivel,vagy vidd el messzebb attol,ami kivaltja belole. A jo falkavezer erezteti,h vedelmet es megoldast nyujt. Vidd el jatszani olyan helyre,ahol a tavolban kutyak vannak,foglald le,es minel kevesbe zavarja,annal inkabb csokkentheted a tavolsagot. Adj idot neki,h maga epitse ki a biztonsagerzetet,turelem!
2013. szept. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szocializációs foglalkozás egy iskolában segít ezen, megtanulja gazdi is kezelni a helyzetet meg a kutyus is.
2013. szept. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem pont hogy ne messzebb vidd, mert akkor ugyanúgy félni fog legközelebb is, és utána is.

Legegyszerűbb, ha van egy ismerősöd nagy termetű, nyugodt kutyával, akit meg tudsz kérni hogy segítsen.

Ballagjanak felétek teljesen természetesen, és álljanak meg tőletek mondjuk 3 méterre.

Ekkor, ha a kutyád bepánikol (ugatni kezd, agresszívan viselkedne, vagy eliszkolna) csak maradj ott vele nyugodan. Várj, míg megnyugszik. Akkor a másik kutyát vigye el a gazdája. Ha ez így sikerül, dícsérd meg.

Nem kell erőltetni semmit, és nem kell hogy egy nap alatt összebarátkozzanak. Lényeg, hogy ne iszkolhasson el az általa ijesztőnek megélt szituációból, de ne is kapjon egyszerre túl sokat. Lássa, hogy az égvilágon semmi sem történik. Ti is legyetek nyugodtak, semlegesek. (ne nyugtatgasd)

Első alkalommal bőven elég ha csak egymás közelében van a két kutya, úgy, hogy mindketten nyugodtak.

Aztán türelmesen ezt lehet "gyakorolni", szép lassan közeledni. "Véletlenül találkozni" Míg végül rájön hogy nincs félnivalója.

2013. szept. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves 11:49es Válaszadó! Csak hogy ne legyen félreértés,nem azt írtam,h mindig vigye el,hanem h ne kelljen feltétlen a közelében lennie. Ha fél valamitől,és közelít felé,lehet,h nem nyugszik meg,azt a valamit elviszik,azt fogja hinni,ő üldözte el,és csak rászokik az ugatásra. A végén pedig ugyanazt írtuk :)
2013. szept. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!