Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kamasz kutyammal?

Mit tegyek a kamasz kutyammal?

Figyelt kérdés
Van egy 7 es fel honapos goldenem. Az utobbi 1-2 hetben vettem eszre, h kamaszodik, ami mar varhato volt. Mondhat barki barmit, h a golden egy konnyen kezelheto kutya, de az enyem nem az, rendkivul makacs es dominans, eskuszom h nehezebb vele mint az elozo kutyammal, pedig elotte egy border-colliem volt. A falkavezerseggel nincsenek gondok, bar meg neha-neha beprobalkozik, de ahhoz kepest h meg csak 7 honapos + most kamaszodik es iskolaban sem voltam vele, csak amit en tanitottam neki + egy honap ovi, de az inkabb szocializalasnak neveznem mint tanulasnak (suliba tavasszal tervezek majd menni vele). Eddig megtortent h neha elvitt valamit pl egy cipot, de ritka esetek voltak 1x tortent meg 2-3 hetbe es akk is max bevitte a hazaba es otthagyta. Most mindent szetrag. Tegnapelott faterom cipojebol csinalt papucsot, tegnap delelott a meszelo nyelet ragta 2-be (epp meszelunk), ma ejszaka pedig bent aludt mivel kint vihar volt es dorgott is, erre reggel arra ebredtunk h az egesz eloszoba + a konyha papirtorlovel van ellepve, amit tobb szaz darabra tepkedett. Ti mit csinaltatok amikor a kutyatok ebben a korban volt es ilyen rongalos korszaka volt? Persze h tiltom meg hasonlok, de mindig akk rosszalkodik, amikor nem vok ott, ezert buntetni sem tudom. En arra gondoltam, lehet hulyeseg, de szerintem bevalna, h vegyek neki egy szajkosarat, es egyfolytaban rajta legyen amikor nem vagyok itthon. Szerintetek erdemes? Vagy valakinek barmi mas otlete? Tudom h elvileg ez csak 1-2 honap, de nincs kedvem 2 honapon keresztul attol rettegni, h mit rongal meg a kutya mire hazaerek.
2013. szept. 15. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Persze vegyél neki szájkosarat,mert te nem tudod megnevelni-.- A golden retriver könnyen kezelhető pedig.. Az hogy te nem értesz a kutyákhoz az más tészta! Ha valamit megrongál szidd le. De ha valamit jól csinált dicsérd,dicsérd és dicsérd!+ adhatsz neki jutalomfalatot is!
2013. szept. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én figyelnék rá, hogy ne legyen semmi a közelében, amit megrongálhat. Cipőket elrakni, papírtekercseket, stb.

Én ilyet adok az enyémnek, ha unatkozik, megkeresi és rágcsálja:

[link]

Vagy vidd kutyák közé játszani. Alaposan kimozogja magát, nem fog rágcsálni esténkét. :)

2013. szept. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves elso, egy kutya viselkedeset sokkal inkabb a temperamentuma hatarozza meg mint a fajtaja. Te mint "profi kutyas" ezt nyilvan tudod. "A golden konnyu kutya csak te nem tudod megnevelni..." szerintem nem letezik olyan kutya aki nem rongalt semmit kamasz koraban. "Ha rongal valamit buntesd meg" vagy nem olvastad vegig a kerdesemet vagy nem tul jo a szovegertesed. Termeszetesen ha a jelenletemben csinalna, rokton tiltanam, de ha jelen vagyok nincs vele baj. Ha meg valami hulyeseget csinal mikozbe elvagyok menve, tegyuk fel 2 oraval ezelott, en azert ha leszidom es megbuntetem a kutya nem hiszem h megertene miert is lett megbuntetve.


Kedves masodik, neked meg koszi az ertelmes segitokesz valaszt, persze vannak jatekai (ebbol 2 vagy 3 allandoan elotte van), de nem mindig jatszik veluk, ugy tunik van amikor az uj dolgok erdekesebbek, mint az o megszokott jatekai :D

2013. szept. 15. 11:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Akkor meg azért van mert unatkozik! Reggel ki kellene fárasztani a sok játékkal,meg sétálni vele esetleg kocogni is! Hidd el ha le van fárasztva nem rongálni fog,hanem aludni! Biztos sokat foglalkozhatsz szegény kutyával! ;D
2013. szept. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szájkosaras ötlet szerintem nem jó, csak elkerülés. Hogy tud inni benne például? Az én kutyám alaposan és hosszú idő alatt lett hozzászoktatva és így is utálja azokat a fél órákat, amíg buszozunk és muszáj, hogy rajta legyen. Hogy így hagynád otthon... szerintem semmiképp se.

A rongálás jele lehet annak, hogy unatkozik. Mielőtt otthon hagyod, mennyire fárasztod le? Lehet, hogy aktívabb, mint amennyire megbecsülted és több fizikai-szellemi fárasztásra van szüksége.

Egyébként pedig pakolj el előle mindent, amit lehet. Plusz megpróbálhatod úgy intézni, hogy rajta tudd kapni a rongáláson, mondjuk hagyj a földön valamit, amire valószínűleg rácuppan és menj egy másik szobába. Aztán valahonnan figyelgesd, ahonnan nem lát és mikor megpróbálja ellopni, tiltsd le. Persze ezt nehezen fogja általánosítani az összes tárgyra, de előbb-utóbb segíthet, ha felfogja, hogy minden a te tulajdonod és csak engedéllyel játszhat velük.

2013. szept. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Azt szoktam még csinálni, hogy leüresedett konyhai papírtörlő gurigát, vagy ilyen felesleges dolgokat "elrejtek" neki helyekre, amiket ő megtalál... Igaz, fecnikkel jár, de ez engem nem zavar, mivel porszívózok minden reggel.

MOndjuk, ez csak az én "kreatív módszerem", és nem túl profi, hogy úgy mondjam, de nálunk bevált.

2013. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!