Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a kutyám 18-19...

Normális, hogy a kutyám 18-19 fokban ennyire fázik? Kabát is van rajta mégis reszket, és elég hideg a teste.

Figyelt kérdés

Nem tudom mit tehetnék még. Este beengedtem az ágyba is, de ha betakarom bármivel, akkor ledobja magáról. Amúgy meg reszket és nyüszög, hiába van rajta a téli kabátja. Nagyon fázhat, mert tegnap még azt is megengedte, hogy hajszárítóval fújjam, pedig azt nagyon utálja és mindig elfut.


Nem tudom, mit tegyek vele, de aggódom kicsit, mert hideg a kutya, pedig neki melegebbnek kéne lennie, mint nekünk.


A sztori úgy teljes, ha elmondom- bár nem hiszem, hogy van köze a fázáshoz- hogy 2 napja voltunk veszettség oltáson és féreghajtót is kapott. Viszont nálunk a hideg is akkor kezdődött...


Szóval a kérdésem, hogy ez normális, hogy így fázzon? Tavasszal is rá kellett adni a kabátját itthon, de ennyire nem remegett, meg nyüszögött.


Havanese amúgy, szóval nincs aljszőre, biztos ez a baj :( Hősugárzónk sajnos nincs.



2013. szept. 15. 12:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Fogj egy lázmérőt, és mérd meg a lázát, abból el fogod tudni dönteni, hogy van-e ok az aggodalomra.
2013. szept. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem csak lázas lehet, az én kutyám (ő nagyon beteg, és sokminden elromolhat nála) pénteken a frászt hozta rám, ugyanis elkezdett kihűlni. Szóval csak a lázmérés a tuti, abból látni fogod, hogy nem hideg-e vagy meleg-e... Ha meg nincs lázmérő, akkor mérje meg a doki holnap, de ha kutyát tartasz, akkor azért alap eü. felszerelésnek nem ártana lennie otthon.
2013. szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Az lenne, de eddig amennyit vettünk mind szarul mért, régi fajta higanyosat meg nem árulnak már... 10.000-et meg nem adtam ki egy lázmérőre, mondván, ha lázasak vagyunk tudjuk. A kutyánál is azonnal tudtam, mikor lázas volt. A kihűlés persze más tészta, azt mindenképp ellenőrizni kell. Köszi
2013. szept. 15. 17:41
 14/17 anonim ***** válasza:

Ez biztos nem azért van, mert fázik. Nekem yorkim van, neki sincs aljszőre, mégis simán elszaladgál télen, -10 fokban a hóban ruha nélkül. A lakásban meg...nehogy már 20 fokban fázzon :/

Mekkora kutya? (súlyra) Mert ezek a kis "minik" szoktak elég nyamvadtak (már bocsi) lenni.

És hány éves?

2013. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mit kap a kutyád enni?
2013. szept. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

4 kilós. Külön főzök neki húst, rizst, zöldségeket kap.


Vettem neki egy termo pulcsit, azóta nincsen baj. Ezek szerint mégis fázhat ennyire. Egébként én is mindjárt megfagyok pedig van rajtam pulcsi, nadrág és zokni is, mégis jéghideg a lábam, de magamról legalább mindig biztosan tudom :)

2013. szept. 20. 15:56
 17/17 anonim ***** válasza:

Akkor sem normális, hogy a kutyád ebben az időben fázik...de nyilván így egyszerűbb megoldani, mint állatorvossal megnézetni.

Amúgy télen mit csinálsz vele, ráerősítesz egy radiátort?

2013. szept. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!