Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát, hogy lehet megdicsérné?

Kutyát, hogy lehet megdicsérné?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy simogatással. de én mindig simogatom :)

2013. szept. 16. 20:38
 1/6 anonim válasza:
Finom falatokkal,jutival:)
2013. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
Úgy, ha valamit kérsz tőle ill megtanítod valamire és azt végrehajtja akkor megdicséred akár jutalomfalattal és szóval egybekötve, vagy csupán lapocka döngöléssel.
2013. szept. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Tulajdonképpen minden figyelem a kutyának megerősítés. Ha a dicsérettel motiválni akarod, akkor olyan dicséretet kell alkalmaznod, ami motiválja. Erre általában a puszta simogatás kevés.

Motiválni lehet (pozitív módon):

- jutifalattal

- játékkal

- lelkesedéssel

- dögönyözéssel


Az, hogy ezek közül melyik a legjobb, a kutyától függ. A legtöbb kutya kajás. De amelyik nem, annál a többi közül valamelyik beválik.

2013. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hangsúly is fontos. Minden jól végzett feladat után úgy kell dicsérned, mintha épp a világot mentette volna meg :D
2013. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó komment tetszik:D pláne azért, mert én , ha egy nagyon nehéz trükköt megtanul a kutyám,vagy kezdi konyítani a lényeget tényleg úgy örülök neki, mintha egy világot megmentő hős lenne. Ujjongok neki, tapsolok, agyon simogatom, egy jutalom falat helyett kap vagy 3-at, és amikor ezt a örömtáncot eljárom neki ő is úgy feldobódik, hogy öröm ránézni olyankor:D A szemei felragyognak, bepörög, és utána sokkal jobban, meg szívesebben csinálja a gyakorlást, mint előtte, pedig előtte is lelkes.

De, szerintem attól függ a jutalom, hogy miért jutalmazod épp. Úgy értem, hogy amikor itthon trükköket tanulunk, akkor jutalomfalat van, meg szóbeli dicséret. Ha a kutyasuliban agilityzünk, akkor az a jutalom, hogy amikor lefutottuk a pályát, akkor eldobom neki a kedvenc labdáját, mert olyankor nem érdekli a kaja. De, pl agilityn belül, a zónás akadályokon való megállásért szintén jutifali, meg szóbeli jutalom van.

De, amikor engedelmességet gyakorlunk, akkor kevesebbszer kap jutalomfalatot, és inkább a szóbeli dicséretet, meg a simogatást helyezem előtérbe. Persze jutalom falat itt is van, de nem minden egyes dologért, hanem úgy néha kap egyet, hogy tudja, hogy van nálam kaja,de ne csak kajára csinálja meg azt, ami a legfontosabb

2013. szept. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

# 4


Én is osztom, ezt ugyanúgy, csak azért nem írtam le ilyen részletezéssel, mert úgy gondolom mindenkinek magától értetődő lenne, hogy így kell dicsérni.

Az én kutyám is szálldos örömében, ha megcsinál valamit amire kérem és utána kapja a fergeteges dicséretet. Még a bal első lábát is megemeli mint aki szalutálni akar.

2013. szept. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!