Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha annyira veszélyes egy...

Ha annyira veszélyes egy kutya aminek a fajtája "harcikutya" akkor engem miért nem támadott meg egy sem?

Figyelt kérdés

Unokatesómnak van egy amstaff kutyája, ezt harci kutyának szokták mondani. És nincs rendesen nevelve, és egyszer sé

táltatásnál oda ment hozzá egy kóbor kutya és megharapta.

És erre azt mondta anyám, hogy "Látod, a kutyák veszélyesek! Harcikutya, kitudja kit fog még megharapni!"

De akkor engem miért nem bántott soha? 1 éve ismerem, kölyök mkorában játszottam vele, bírkóztunk, kergettem, bújócskáztunk, és akkor is, ha engem meg lát, majd kiugrik a bőréből úgy örül. :D


Ha annyira veszélyes, mert harcikutya, akkor miért morgott még csak rám se? Én vigyáztam rá, és volt, hogy evés közben kilögdöste a táljából a tápot, és vissza rakosgattam miközben evett! Akkor miért nem tépte le a kezem?

Nem tudom, ha rá nézek én sose egy fenevadot látok, hanem egy kutyát, aki nagyon örül, játékos, kedves, és aranyos.

De anyám meg ez az eset után félt, hogy engem is megharap majd.

Pedig volt rá alkalma, eddig még nem tette. Akkor miért lenne veszélyes?



2013. szept. 17. 08:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A kutya lehet neveletlen,de jól szocializált,mint ebben az esetben,akkor nem okoz problémát,legalábbis ismerősökkel vagy nála nagyobbakkal.Van olyan is,hogy nem nevelik tudatosan ugyan,de meghúzzák a kutya számára a határokat,ill.betartják a kutyával szemben felállított szabályokat a gazdik.Ennek is,egy működő kutya az eredménye.
2013. szept. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Utolsó előttinek: Nekem staffom van, és fajtán belül valóban laikus szemmel néha kicsit ijesztőnek tűnhet a játékuk, de más kutyákkal sosem játszik így, max kergetőznek.

Butaság egy idegen kutyát a fajtája alapján megítélni. Gondolj csak bele előbb engeded oda egy idegbajos labihoz, mint egy beton stabil idegrendszerű nyugodt pithez pusztán azért, mert az előbbi "családi kutya"? Nem a fajta veszélyes, hanem az adott egyed, de az sem az állat hibája soha, semmilyen körülmények között.

2013. szept. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
46%

A családunknak korábban bullterrierje volt, akkoriban itthon még nem volt egy népszerű fajta és nem hobbi kutyának tartották. Ő egy jó nagyra nőtt kan volt.

A szüleim habár sétáltatták, foglalkoztak vele, fiatalabb korában vitték emberek, kutyák közé, de a megfelelő neveléshez nem nagyon értettek.

Egyszer fiatalabb korában miközben evett, megzavartam és kettéharapta a felső ajkamat. Szerencsére szépen össze lett varrva, nem látszik semmi, de dőlt belőle a vér. Másik alkalommal szintén az arcomnak kapott és felsértette a bőrömet elég csúnyán. Csomó macskát, sündisznót, vakondot megölt és ezeket egy másodperc alatt, minden csupa vér volt. Az sem érdekelte, hogy a sündisznó tüskék belefúródtak a fejébe, csinálta tovább.

A kutyákkal felnőtt korában szintén agresszív volt, de mivel nem engedtük oda senkihez, ebből nem volt "gond". Persze ettől függetlenül tudott nagyon aranyos, kedves is lenni az emberekkel, de ilyen viselkedést más kutyánál nem tapasztaltam, pedig voltak "kemény" kutyáink (pl.rotik).

Az is igaz, hogy ma már csomó jól nevelt harci kutyával találkozom és habár nem félek tőlük, de fenntartással kezelem őket, mert tudom, hogyha valami bekattan nekik, mire lennének képesek.

2013. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%
Persze, nem az állat hibája, de az "kit érdekel" akkor, ha már megtörtént a baj. Az meg a másik, hogy egy labrador 100, hogy nem tép úgy szét egy másik kutyát, mint egy harci kutya.
2013. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, abban az esetben, ha mindkettő agresszív.
2013. szept. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Normális nevelés, foglalkozás és képzés mellett egy kutya sem "kattan be" csak úgy... Egy "harci kutyát" nem terminátorként, nem harci gépezetként kell elképzelni. Ugyanolyan kutyák, ugyanolyan igényekkel mint akármelyik másik nagyobb mozgásigényű társuk. Rossz nevelés, vagy éppen 0 foglalkozás mellett pedig bármilyen kutya lehet veszélyes. Azt kellene megérteni, hogy a kutyatartás manapság luxus. Nem bio biztonsági berendezés, nem szériatartozék minden kertes házba. A kutya egy társ, családtag, és mint ilyen az embernek kutya kötelessége kielégíteni legalább a minimális szükségleteit. Nem kell, sőt nem is szabad mások elé helyezni, de igenis rengeteg energiát, törődést és időt vesz igénybe. Aki ezt nem tudja vagy nem akarja biztosítani, az inkább neveljen kutyát online, vagy vegyen plüsst.
2013. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!