Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közép árkategóriás...

Milyen közép árkategóriás tápot rendeljek 7 hónapos rottweilernek?

Figyelt kérdés
Felnőtt kutyáim Josera High Energyt kapnak, de ennek igen magas a fehérjatartalma, ez gondolom, nem jó a kölyöknek. Én ilyen Brit ákategóriára gondoltam, tehát kb. 500 Ft/kg. Emellé adjak valami csonterősítőt? Kalcium vagy ilyesmi?

2013. szept. 17. 12:42
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Azért ne örömködj olyan nagyon. Az átlagos műtéti ár általában a combcsont lefejezést fedi. Ennek hátránya, hogy a fej hiánya miatt egy álízület alakul ki, amelynek nem egyenlő a teherbírása a valódival. Így a nagytestűek bizony idősebben már kímélik a műtött lábat. Ennek hatására csökken az izomzat és terhelődik a jobbik láb. Amelyen a túlterhelés miatt ki is alakul a gyulladás.

A műtött kutyánál egész életében figyelemmel kell lenni arra, hogy nem teljes értékű az ízülete. Szükséges az ízületvédő kiegészítés szedése is.

Az sem mindegy, milyen a DP. Mert nem egyféle van.

Szóval inkább nézessétek meg azt a csípőt és utána lehet örülni, vagy gondolkodni, hogyan tovább?

2013. szept. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Ennyinek muszáj lennie félretéve nagytestű fajtáknál, én is csak így mertem ideiglenesre bevállalni őt, hiszen ott a gyomorcsavarodás veszélye, aminek az operálása szintén hasonló árban van. Én is többnek gondoltam egy ilyen műtétet, de azért nem 2 fillér:S
2013. szept. 17. 21:39
 23/23 anonim ***** válasza:
21-nek igaza van, nállunkk szerencsére nem volt nagyon súlyos a dolog. A doki megmutatta a rg felvételen hogy hol van a gond, és mit fog vele csinálni. Nem teljesen értem ugyan mit jelent a csont lefjezés csak sejtem. Nállunk az csípő csontba lett kialakítva a megfelelő mélyedés hogy a combcsont normálisan " elférjen" tudjon mozogni. Az is teljesen igaz hogy soha nem lesz olyan mint egy egészséges kutya, bár a doki szerint az eredmény 100%-osnak tekinthető de bizonyos dolgokat be kell tartani. Vele nem lehet sportolni, nem lehet futtatni, mindenből csak annyit amit magától csinál, erőltetni tilos. Folyamatosan kapja élete végéig a zöldkagylót, de én évente 4 hónapig megtámogatom egy másik, készitménnyel is, ami láthatólag jót tesz neki, ezzel [link] Mivel nem megelőzésre kapja csak a fázis 2, illetve az akuttat használom, de ezek megelőzésre is nagyon klasszak. Egyébként nagyon aktív kutyus, a mozgásán semmi nem látszik, imád rohanni. Mivel nagyon aktív most keresünk neki egy olyan elfoglaltságot ahol kellőképpen ki tudja magát tombolni, és az agyát is használja:-)
2013. szept. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!