Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyát, de milyet?

Nagytestű kutyát, de milyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnénk leendő párommal miután összeköltöztünk egy nagytestű kutyát a házhoz/ba. Olyan kinti kutya lenne, aki azért be is jöhet bizonyos helyiségekbe. Fontos lenne, hogy mindenképp valami okos/tanítható (persze minden kutya az több kevesebb energiával) / tanításra vágyó fajta legyen. Jó lenne, ha az utcán csak úgy szimplán elhaladó embereket sem engedné be.


Cica/gyerekbarátság nem lenne rossz, mert mindkettőt tervezzük.


Igazából amiért kiírtam a kérdést, az az, hogy esetleg ha van valami kedvenc kutyafajtátok, vagy tudtok olyat, ami ennek a nem túl sok elvárásnak megfelel, akkor szívesen venném a tanácsaitokat. Az sem volna rossz, ha mondjuk nem volna az legritkább faj.


Köszi előre is minden segítséget, mindenre megpróbálok reagálni/válaszolni :)


Még annyi, hogy örülnék ha olyanok válaszolnának, akiket tényleg a segítőszándék vezérel.:)



2013. szept. 17. 19:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Esetleg golden retriver, labrador, vizsla, bernáthegyi? Én ezeket ajánlanám...
2013. szept. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Nekem labradorom van, nagyon okos kutya, gyerekbarát, csak ajánlani tudom.Meg a goldent is ajánlom.
2013. szept. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Imola Ágnes ***** válasza:
Komondor... értelmes kutyák, nagyok, imádják a családot, védenek. Bár arra voltak tenyésztve, hogy önállóan őrizzék a portát, mégis viszonylag könnyen alávetik magukat a gazda akaratának. Másik jó választás a Leonbergi. Megemlítenék még egy fajtát, amiről sajnos magyar nyelvű leírást nem találtam, a FCI nem ismeri el... Ez a román Corb juhász (Ciobanesc Romanesc Corb). Nagy, masszív, kiegyensúlyozott, nyugodt, a gazda akaratának könnyen aláveti magát, területörző ösztöne nagyon fejlett. Jelenleg csak romániában találsz fajtatiszta egyedeket, de szerintem nagy jövő előtt áll a fajta. Hivatalosan 3 tenyésztőt találtam, viszont mivel nem ismeri el a FCI, még nem túl magas az ára. [link]
2013. szept. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a tippeket, konkrét választás ne várjatok most tőlem, egyenlőre csak érdeklődöm, mielőtt konkrét választásom lenne rendesen körbejárom a témát, főleg a külsőre számomra tetsző kutyáknál.


Igazából arra, hogy mennyi időnk van rá nehéz válaszolni. Annyi, amennyit nem töltünk munkában, gondolom mint minden átlagos család Magyarországon. 8órát dolgozom, plusz 1 az út. Ezenkívűl ha otthon vagyunk akkor velünk lenne, akár bent is, szabadidőben szeretném tanítgatni is, ahogy lesz időm keresek valami jó kis könyvet is, hogyan szokás kutyát "kiképezni", hogy előre tudjam mit is szeretnék. Sétállni is jönne, meg ha megyünk pl szülőkhöz stb.


Pitbull külsőre kicsit mérgesnek tűnik, meg annyira nem is tudom elképzelni leendő kutyaként, németjuhásszal szemezgettünk, párom szereti őket nagyon, nekem is tetszik, majd még alakul.Husky is szép, majd még utánaolvasok mégis milyen a jelleme, nem sokat tudok róla.

Kuvaszt nehezen tudom elképzelni egy gyerek mellett, ahányat ismertem(láttam) az mind megakart ölni kerítésen kívülről. Félteném a gyereket az biztos, ezért ő inkább nem. Leonbergi jó nagy, szép is, meglátjuk. Igazából túl lusta kutyát sem szeretnék, megnézem őt is jobban :)

Labrador, meg golden tetszenek nagyon, de őmelettük még a kisjóska is bejön szerintem :D Rottweiler sem rossz, gyerekekkel jól kijön? Snauzerből az óriás snauzer nagyon tetszik, mennyire számít drága kutyának? Igazából nem tudom, hogy mennyire van nagy különbség a kutyák áránál, nem tudom melyik számít különlegesebbnek, ritkábbnak és ezáltal dárágbbnak. Komondor az más kategória, mint ami mi szeretnén, ennek ellenére aranyos. Dobermann az nem, viszont a vizslák sem rosszak. Bernáthegyi helyett akkor már inkább leonbergi.

De pl erről a corb juhászról még nem is hallottam, már ezért érdemes volt felrakni a kérdést. És emellett nagyon tetszik is. Kb milyen áron lehet hozzájutni?


Köszi mindenkinek, lesz mit olvasni még, örülök, hogy mindenki ilyen segítőkész volt. :)

2013. szept. 19. 20:10
 15/16 Imola Ágnes ***** válasza:
A Corb juhász ha jól tudom olyan 300-400 euró környékén van, törzskönyvvel, amit ugye a romániai ebtenyésztők egyesülete ismer el. Ha komolyabban érdekel majd a dolog, segítek megérdeklődni a romániai tenyésztők egyesületénél, hogy honnan érdemes vásárolni. Csak pár példányt láttam eddig, de engem lenyűgöztek:) Ugyanakkor a többi román fajtát első kutyának nem ajánlom, nagyon makacsak, ösztönösek, önfejűek.
2013. szept. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Golden retriver! Na az egy fantasztikus kutya , nekem 2 van és okosak(persze kell velee foglalkozni) de megéri. A gyerekeket nagyon szereti és minden más állattal jól kijön. Házban is tartható(persze mindennapi séta mellett) ragaszkodók és nagyon barátságosak. Ezek mellett még kiállitásra is lehet vinni de persze csak ha akarod.

Remélem tudtam segíteni.

2014. márc. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!