Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről a kutya hirdetésről mi...

Nagy568 kérdése:

Erről a kutya hirdetésről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek nagyon tetszik és meg szeretné venni! Http://www.expressz.hu/akita-inu-47104713/

2013. szept. 17. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nekem maga a hirdetés szimpatikusnak tűnik, pl az is, hogy leszögezi, hogy szaporítók kíméljenek, illetve, hogy a későbbiek során is tudni szeretne róla. Valamit az is tetszik, hogy nevelt, bár, ez majd kiderül.

Bár, kíváncsi lennék az okra, amiért meg akar válni a kutyájától. Meg ,szerintem azért az 1000 euro egy kicsit sok, mert én egy felnőtt kutyáért már nem adnék ennyit, hiába is, hogy törzskönyves. Ennyi pénzért már egy kölyköt is meg lehet venni, és úgy alakítani, ahogy neked jó, és nem egy kész kutyát kapnál. ( azért zárójelben megjegyzem, mielőtt félreértések lennének, hogy nem a tk-s kutya ellen vagyok, hanem a felnőtt, vagy inkább kamasz kutya ellen, mert ha valóban alig múlt egy éves, akkor most épp a kamasz korát éli, és nehezebben bírni vele)

De, ha az ismerősödnek tetszik, és számára nem jelent akadályt, hogy nem egy kölyök kutyáról van szó, akkor szerintem ez egy próbát megér az, hogy felhívja

2013. szept. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Mégis mit gondoljuk? Értelmes gazda normális tenyésztőtől származó kutyát nem ad el ilyen helyen, meg sehol se! Eleve már negatív dolog az, hogy a tenyésztő akitől van a kutya, miért engedi ezt meg, miért nem tud erről?


Nem kell mindent elhinni, amit hirdetnek!

2013. szept. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Most, hogy így elolvastam a kettes írását, így elgondolkodtam én is, hogy tényleg nem minden arany, ami fénylik. De ha telefonon felhívja az ismerősöd, akkor már tágabb képet kaphat a történetről, és egy telefonhívással még nem lett övé a kutya.
2013. szept. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
az illető aki árulja az nem tenyésztő, beszélt az ismerősöm vele. Külföldi akita tenyésztőtől vette. Állítólag külföldre fog költözni és emiatt szeretné eladni, ha nem sikerül eladnia vissza adja a tenyésztőnek akitől vette.
2013. szept. 17. 22:10
 5/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,a visszavásárlás jogát a tenyésztő kapja,szóval őt illeti az elsőbbség.Normális tenyésztő meg visszavásárolja zömmel a kutyáját.


Amúgy a hirdetés elég korrekt,egy telefont megér.

2013. szept. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen a tenyésztőnek valóban van elővásárlási joga, de ehhez szerződés is kéne. Gondolom ez a valaki úgy van vele hogy veszteni nem akar a kutyán, ezért eladja. Vagy ha nagyon nem veszi senki ennyiért, akkor majd gondolom kevesebbért visszaveszi a tenyésztője. Ő csak jól járhat vele.

Csak azt tudnám hogy 1 évvel ez előtt még nem gondolta hogy kimegy külföldre? Szerintem nem valami felelős az illető, mert ha az lenne nem így csinálná, sok helyen vérzik ez a történet.

Ha én sejtem hogy ez lesz akkor nem kutyázok be, vagy nincs egy rokona akinek oda adhatná?

Szerintem egyszerűen csak nem akarja elbukni azt a 200 rugót amennyibe valószínűleg került a kutya.

Ha korrekt lenne, egyből a tenyésztőjének adná vissza, mint valami tök idegennek.

2013. szept. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocs 300 rugó. Ráadásul ezek egy gazdás kutyák ha jól tudom.
2013. szept. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nem látunk a dolgok mögé, csak néhány mondatból próbálunk kiokoskodni valamit.

egyrészt amilyen a mai helyzet én el tudom képzelni, hogy kerülnek emberek olyan helyzetbe, amikor nincs más lehetőségük, mint megválni egy kutyától. nem tudjuk korábban végigjárta-e minden rokonát, ismerősét, hogy be tudják-e fogadni mondjuk egy évre, nem tudjuk mi mindent tett eddig a kutyáért, mennyire kötődött hozzá... nem tudjuk, csak ítélkezünk.

a tenyésztő elővásárlási joga pedig nem más, mint egy elővásárlási jog. nem jelenti azt, hogy minden esetben ő fogja visszavenni a kutyát, főleg ha nem határozta meg a szerződésben, hogy milyen összegért veszi vissza! mert sokszor ez a buktatója az egésznek, a tenyésztő felé mond a tulajdonos egy olyan árat, amit nem tud megfizetni... plusz mondhatja azt a tenyésztő, hogy bízik a gazdában, hogy az jó új gazdát talál a kutyának. elég magas áron adja, így valószínűleg nem fog szaporító kezére jutni. nem tudjuk, hogy a tenyésztő bármilyen módon segíti-e az új gazda felkutatását, lehet, hogy ő is támogatja ebben, együtt keresnek egy jó helyet. semmit nem tudunk, csak azt, hogy van egy eladó felnőtt kutya.

minden más információért fel kell hívni a telefonszámot és érdeklődni.

2013. szept. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze pár mondat az egész, de nekem több sebből vérzik. Egyrészt egy akitát miért ne vihetne külföldre, tudtommal sehol sem tiltott a tartása. Másrészt nálunk spec benne van a szerződésben, hogy NEM adhatom tovább a kutyát pénzért, ha bármi miatt nem tudom tovább tartani, vissza kell adnom a tenyésztőnek. Nem utolsó sorban pedig az ára. Egy felnőtt kutyáért tk, díjnyertes szülők ide vagy oda, nem kérünk kölyök árat. Nekem a hirdetés alapján az az érzésem, hogy méreg drágán vett egy kutyát, akit nem tud kezelni, mert kamaszodik, de nehogymá' kárba menjen az a sok pénz, szépen túlad rajta. Mindegy is honnan nézem, etikátlan az egész. Az ismerősödnek meg ha nem akadály a felnőtt kutya, inkább nézzen körbe fajtamentésnél, esetleg tenyésztőknél lehet érdeklődni, "megmaradt" kamaszokat jóval áron alul megkaphat.
2013. szept. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak én látom így, de szerintem ez egy kifejezetten nem szép akita...
2013. szept. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!