Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát tarthatunk...

Milyen kutyát tarthatunk lakásunkban?

Figyelt kérdés
35 négyzetméteres lakásunk van, kis/közepes termetű, nyugodt természetű kutyust szeretnénk. Egy angol bulldogra gondoltam. Hosszúszőrű sem jelent gondot, van idő foglalkozni vele. Szeretnék pár javaslatot látni. Köszi

2013. szept. 18. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Olyat amilyet akarsz.


Nagytestű pásztor kutyákon kívül igazából tényleg bármit, csak foglalkozz vele elég időt. Szocializáld vidd kutyasuliba és jól meg lehetsz tényleg akármilyen kutyával.

2013. szept. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt már bulldog kutyád? Vagy volt már egyáltalán kutyád? Ha még nem, elsőre semmiképen nem ajánlom neked a bulldogot, sem az angolt, sem a franciát. Mert sokan azt hiszek, hogy milyen édes aranyos, röfög, meg pukizik meg büfizik, viszont ezek a kutyák az átlagnál több figyelmet és törődést igényelnek. Tény, hogy nyugodt állat, nincs nagy mozgás igénye, viszont jóval több foglalkozást igényel, mint egy hősszúszőrű, akit csak átfésülsz és annyi. Nem mindegy, hogy mivel és hogyan eteted, nagyon oda kell figyelni a súlyára, és arra, hogy csak tenyésztőtől vegyél kutyát eü garanciával, tk-val, vagy pedig menhelyről ivartalanított kutyust.
2013. szept. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem volt kutyám, macskám volt nagyon sokáig, teljesen tapasztalatlan vagyok, viszont a párom tapasztalt. Beagle-re is gondoltunk. Egészséges, nyugodt fajtának tűnik.
2013. szept. 18. 11:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A beagle-nek nagy a mozgás igénye, azzal napi 2 órát kell aktívan foglalkozni, különben rombolni fog! :)
2013. szept. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem uszkárom van 35 nm-en.

Nagyon jól alkalmazkodó típus, minden körülményt meg tudod szokni, de kifejezetten lakásba való kutya. Nagyon okos, könnyen nevelhető, nem túl domináns, de azért agyilag is le kell fárasztani. Séták közben nagyon aktív, játékos, de otthon mindig nyugodt, békés, nem ugat.

Plusz bónusz, hogy egyáltalán nem hullik a szőre. :)

2013. szept. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sippara ***** válasza:
Huskym van 38 négyzetméteren :) Megfelelő mozgással pár fajtán kívül (amiket már Diesel említett) szinte bármilyen kutya mehet lakásba, ami fizikailag elfér (tehát mondjuk ha zsúfoltabb a lakás, egy német dog már nem biztos, hogy jól érezné magát - félre ne érts, nálunk se :D).
2013. szept. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy igaz az, amit már előttem is írtak, én a helyetekben mopszot választanék, a nyugodtság miatt. Igaz, hogy törölgetni kell a ráncait és csak tenyésztőtől, garanciával érdemes venni, de kifejezetten kedves, nyugis kutyák, akik nem annyira keményfejűek, mint mondjuk egy bulldog.
2013. szept. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg a boston terrier?.. ő nem olyan kemény fejű viszont több mozgást igényel, Mint egy bulldog.
2013. szept. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is bármilyet. Kis, közepes termetűek közül.

Lényeg, hogy legyen rá elég időd. Lemenni vele sétára, futtatóban időt tölteni, plussz takarítás is kis idő, stb.


Szerintem még az is mindegy milyen fajtát választasz. Nekem sikerült ráéreznem, pont olyan kutyám van, aki jó nekem. Ő volt a legártatlanabb, és legszelidebb az alomban. Választásnál szerintem hagyatkozz a megérzésedre, az biztos nem csal, és az kerül hozzád, aki hozzád való.

2013. szept. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az angol bulldoggal tényleg az van, hogy borzasztó beteges fajta. Én a mai tudásommal egyetlen helyről mernék Magyarországon bulldogot venni, de ott 400 ezer. Na most az én bulldogom 5 és fél éves, jelenleg végstádiumos rákos, és bőven több, mint 400 ezret költöttem rá, de legalább végigbetegeskedte az életét.

Ha feljössz a Facebookon a Bulldogosok csoportba, akkor ott is látod, hogy mindenki folyamatosan drukkot kér, mert betegeskedik a kutyája.

szóval bulldogot, ha nem akarod minden pénzed és minden könnyed rápazarolni, csak nagyon-nagyon jó helyről vegyél.

2013. szept. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!