Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Szaporító a...

Mit tegyek? Szaporító a családban!

Figyelt kérdés
Apám élettársa nem rég költözött apámhoz, és kihasználva a nagy kertet neki állt border collie-kat szaporítani. Az egyik szuka, akinek se tk-e, semmilyen papírja nincs, évente 2x ellik. Vett most két tk-s kutyust, elvitte őket tenyészszemlére, de a kutyusok csak azért kerültek a tenyészthető kategóriába, mert az egyik zsűritagot ismerte valahonnan. Hiába van a két kutyának tk-ja, látszik rajtuk, hogy nem tenyészthetők. 30-40-ért hirdeti a kutyákat az expresszen és azzal dicsekszik folyton, hogy ez mekkora befektetés, és még több kutyát fog majd vásárolni. Elég konzervatív a családom, senki sem érti meg, hogy minek a tk, mindenki dicséri ezt a hülye nőt, hogy milyen ügyes, meg okos. Eddig 6 almot hozott le egy szukáról, a kis kutyákat hármasával adja el törököknek, meg szerbeknek, meg tulajdonképpen bárkinek oda adja a kiskutyákat, különösebb beszélgetés, vagy körülmény felmérés nélkül, csak fizessen. A táplálásról meg inkább ne is beszéljünk...disznózsíros kenyérrel, meg legolcsóbb cba-s szalámival eteti a kutyákat. a szívem szakad meg. Engem nem hallgat meg, nem érdekli a véleményem.

2013. szept. 18. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szépen bejelented a NAV-nál, hogy a kedves rokon nem adózza le a jövedelmét. Ha egy szép kis büntetést a nyakába varrnak, meggondolja 2x is, hogy folytassa-e.
2013. szept. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem irigyellek. Nagy önuralomra lehet szükséged.

Sajnos az állatvédő szervezeteknek nincs joguk ilyenekkel foglalkozni, az ilyenektől utcára dobott kutyákat gyűjtik be.

Eljárni csak a helyi önkormányzat jegyzője jogosult, de ahhoz meg alapos indok kellene. A falusi jegyző sem érti meg, hogy mi ebben a hiba.

Egyetlen dologgal lehet megfogni: a chipezés hiányával. Jó időben kell ráküldeni a jegyzőt és kérje, hogy mutassa be a kölykök oltási könyvét és chipszámát. Ha ez nincs, pénzbírságra számíthat. Mindjárt kevésbé kifizetődő a dolog.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. szept. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem fog rájönni, hogy én voltam? Tudja, hogy ellenzem. Na meg most épp nincsenek kiskutyák, majd július környékén fognak születni.
2013. szept. 18. 12:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy rájön, ha meg de, akkor bőszen tagadod. Akkor tegyél bejelentést, ha lesznek kiskutyák.
2013. szept. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére - ha lehet így fogalmazni - legalább a chippel és oltással ellátja a kutyákat.
2013. szept. 18. 12:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor annyira elszomorodom, szegény kiskutyák :-( Erre miért nincs törvény? Ugyanolyan állatkínzás...
2013. szept. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

nem fog rájönni h te voltál.

a NAv ilyenkor már próbavásárlónak szokta kiadni magát s úgy buktatják le ezeket.

csatold a hirdetéseket az expresszből stb nem fogják kérdezni ki vagy.

2013. szept. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ott laksz náluk egyszerűen közöld a nővel,hogy ide több kutyát nem hoz,és fejezze ezt be.

Nálunk is volt ilyen sajnos,igaz nem a családban hál' isten,de közeli ismerősnél.Szüleim korosztályán belül,én simán bejelentettem és nem tagadtam,hogy én voltam.Más miatt is volt dolga a NAV-val,így pár millióra megbüntették.Azóta nem csinál ilyet,igaz engem utál és a szüleimnek sem köszön már,de a szüleim az én oldalamon állnak és tisztában vannak azzal,hogy állatkínzás amit csinál.


Ő német juhászokat gyártott, 5 hetesen vihette boldog-boldogtalan,0 oltással,chip nélkül 1x féreghajtva.

És önmagát úgy hirdette,hogy kutyakiképző,tenyésztő.

2013. szept. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem lakok velük, ha ott laknék az biztos, hogy ilyet nem engednék. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy mekkora kárt okoz ezzel az egész fajtának, meg szegény kiskutyáknak ki tudja milyen bajaik lesznek, de ő állítja, hogy minden kutya tökéletesen egészséges... Szóval a szép szó nem ér semmit. A NAV-os ötlet nem rossz, ha lesznek kiskutyák egy próbát mindenképpen megér.
2013. szept. 18. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!