Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én vagyok ennyire hülye...

Csak én vagyok ennyire hülye vagy más is gondokozott már rajta?

Figyelt kérdés
Mi lenne, ha valaki kezdeményezne egy petíciót a törzskönyvnélküli kutyák kötelező ivartalanítására saját költségre. A hirdetések ezután rendszeresen ellenőrizve lennének és csak tk-s kutyát lehetne venni. A többi csóró ember pedig vegyen magának menhelyről kutyikát, de ne legyen fölöslegesen annyi kutya. Mint pl a szembe szomszédom akinek 7 fajta szukályából 7*2 van évente kölykök, és törzskönyv nélküliek.

2013. szept. 18. 15:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Álomnak szép. De kevésé esélyes a megvalósítás, sajnos.
2013. szept. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Még akár életcélnek is kitűzném.
2013. szept. 18. 15:20
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Én mindenképp támogatnám,de a kivitelezés más kérdés.

Sok lenne a kérdőjel,hogyan lehet ellenőrizni ezeket,na meg ki az az ember akinek van ennyi pénze...?


Az államra kb. nem lehet számítani semmiben,nemhogy ilyen (számukra) sokad rangú kérdésben..

Erre egy külön szervnek kellene létesülnie,aki kijár,ellenőriz,büntet.Jogkörrel,fizetéssel,képesítéssel...

2013. szept. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Igen, elég hülye ötlet, mivel senki nem fogja azt mondani, hogy "azt akarom, hogy kötelező jeleggel fizetnem kelljen", márpedig kb ez a történet lényege. Ezenkívül még az állatvédelmi törvény betartatása is lehetetlen -nem is nagyon töri magát a hatóság- nemhogy ilyen aprósgokat ellenőrizzenek, mint hirdetések. Amúgy se ellenőrizgessnek az én adómból - mondhatnák azok akik nem tartanak kutyát, hozzáteszem joggal.
2013. szept. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
A társadalmi összefogás elég sok dologban hozhat eredményt. Ha lenne néhány elhivatott és hozzáértő ember, aki hajlandó lenne egyengetni az ügy útját, akkor nem kizárt, hogy elég sok aláírás összegyűlne mondjuk egy népszavazáshoz. Persze ehhez valamennyi pénz és önkéntesek is kellenének, hogy a kevésbé tájékozott emberek kapjanak egy kis fejtágítást. Valószínűleg a valódi állatbarátok és a kutyákat kevéssé kedvelők táborából nagyrészt támogatók kerülnének ki. "Úgy se lesz belőle semmi" hozzáállással persze nem lehet előrébb jutni.
2013. szept. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
14%

Részben igazat kell neked adnom,de ez így kicsit sarkos.

Nekem keverékem van,kifejezetten nem szerettem volna fajkutyát.Viszont nem tenném meg az ivartalanítását.Nekem egy barát,nem egy tulajdon,amit kedvemre farigcsálok.

Persze,megértelek,de inkább gazdiknak kéne alkalmassági(lásd,szomszédod)

2013. szept. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy amíg a tájékozott és tenni akaró kutyások között sincs egyetértés abban, hogy akkor mi is lenne a jó megoldás (vizsga, ivartalanítás), addig nem is érdemes belekezdeni sem. De az az igazság, hogy a szaporítás közel jövőben való nagy mértékű csökkentését kizárólag tömeges ivartalanítással lehetne véghezvinni, a kutyatartás vizsgához való kötése erre nem megoldás. Hosszabb távon érvényesülő megoldás lehet a tudatformálás.


De azt is figyelembe kell venni, hogy ha mondjuk 2014.jan.1-től kötelező lenne ivartalaníttatni minden törzskönyv nélküli kutyát, akkor hirtelen nagyon sok kutya kerülne utcára (hisz gondoljunk bele, sokan még a 3000 ft-os chip miatt is kidobták a kutyát).

2013. szept. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Gondolom véletlenül elkeveredne a dosszié a megvalósítás előtt vagy gyorsan hoznának valami törvényt, ami nem tenné lehetővé, hogy ezt bevezessék.

Különben is, szerinted működik ebben az országban bármi más is? Ugyan...

2013. szept. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, hogy nagyon sok kutyának lehet még rosszabb lenne. De így is rengetegnek az. A másik probléma , hogy akkor meg elszaporodnának az ilyen kennelek: [link]
2013. szept. 18. 15:43
 10/21 anonim ***** válasza:

15 szuka és 6 kan,ha jól láttam????

Törzskönyvi nevek kb. nincsenek.

Szűrések nincsenek.


Ez borzalmas..

2013. szept. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!