Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túléli a kiskutya a hideget...

Túléli a kiskutya a hideget egész télen át?

Figyelt kérdés
Van egy kis palota pincsim, és anyám nem engedi, hogy bent legyen a lakásban, mert behozza a sarat. Túl éli, hogy kint van egy kis faházban, jól kibélelve ruhadarabokkal. Ti hogy érnétek el azt, hogy be lehessen hozni. Csak azért kérdezem, mert féltem meg sajnálom egy picit!
2009. nov. 5. 12:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem meg fog fagyni. Sőt, csodálom, hogy eddig nem fagyott meg. Ha más nincs, mond meg anyudnak, hogy ahányszor a kutya bemegy a lakásba, mindig megmosod, vagy legalább vizes rongyal megtörölgetek a kutyus lábát.
2009. nov. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Az attól függ, hogy milyen lesz a tél. Ha enyhe, akkor minden további nélkül, ha viszont erős fagyok lesznek, akkor tegyél óvintézkedéseket

Szerintem igaza van anyukádnak, állatoknak semmi keresnivalójuk a lakásban, mert ott mi, emberek lakunk. De állítsd a kutyaházat lehetőleg eső- és szélvédett helyre, burkold le kívülről valamilyen időjárásálló, hőszigetelő anyaggal (mondjuk hungarocell-lapokkal, amelyeket aztán furnérlemezzel takarsz le), állítsd lábakra, hogy ne érintkezzen az egész alja a hideg földdel, szerelj a nyílására lengőajtót (így jobban be tudja lehelni a vackot az állat), és tegyél be jó sok ruhát, amelyek közé beáshatja magát. Ha így előkészíted az ólját, nem fog neki megártani a legkeményebb tél sem. Esetleg alkalmi jelleggel, ha mondjuk -15-20 fokot ígérnek, akkor be lehet tenni egy-egy éjszakára az előszobába, például egy régi kosárban.

2009. nov. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
100%

A palotapincsi nem kerti kutya. Pici is (közel van a talajhoz), és a szőrzete nem ad számára elegendő védelmet.

A sarat nem viszi be, ha minden séta(kiengedés) után megtörlitek a lábát.

Ha azt akarod, hogy sokáig éljen, hogy ne fagyjon meg, hogy ne menjenek torpára az ízületei a hidegtől, és han csak picit félted, meg sajnálod, ha azt akarod, hogy boldog kutyaként élhessen nálatok, akkor ígérd meg édesanyádnak, hogy megtörlöd a kutya lábát, és feltörölsz utána. És ezt tartsd is be.

2009. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A palotapincsi ezen az éghajlaton szobakutyaként tartható, kint meg fog fagyni. Még azzal is jobban jár a kutyus, ha odaajándékozzátok valakinek, aki bent tartja. Próbáld meg rávenni a szüleidet, hogy legalább az előszobában lehessen alvóhelye. Azt mondjuk nem értem, hogy ha tudtátok, hogy be nem mehet a kutya, miért palotapincsit választottatok? Rengeteg kutyafajta van, amelyik a kertben érzi elemében magát. Akinek tabu az állat a lakásban, az miért szobakutyát választ?
2009. nov. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
ha van garázsotok,akkor legalább oda hagy menjen be... nem fogja bírni a hideget...:S
2009. nov. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
8%
IIIstenem ezt a sok......Akármilyen kutya túléli a telet!Nekem 3 tacskóm is túléli XD Kutyák ezek nem csecsemők:D:DHáátmégha kibélelt faház!!!Gondolkozzatok már!!
2009. nov. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem is benti kutya palota pincsi. Ha anyukád végképp nem engedi meg, hogy télen a bent legyen a házban akkor az lesz a legjobb ha elajándékozzátok olyannak aki beengedi télen is, mert így csak szenvedni fog szegény:( Esetleg azt még el tudnám képzelni, hogy valami melléképületben ahol legalább minimális fűtés van át tudná vészelni a telet. Mondjuk kazánházban vagy nyári konyhában. Oda megengedné anyukád, hogy betedd?

2009. nov. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Tudjátok mit? Ráveszem anyámat, hogy bentlegyen az egyik előszobába a radiátor mellett, ott jó meleg lesz neki. És ha kell fel is mosok utána. Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek.
2009. nov. 5. 12:45
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
Az utolsó előttinek csak gratulálni tudok, hogy a tacskóit kint tartja télen! Minek neked kutya úgy őszintén? Csodálom, hogy szegénykék még élnek.:((( Számíthatsz rá, hogy ízületi gyulladást fognak kapni a hidegtől ha még eddig nem kaptak.:( Sajnálom a kutyáidat, amiért sz@rsz rá, hogy majd meg fagynak odakint, te meg jól érzed magad bent a melegben. Nekem nem lenne lelkem ezt tenni.
2009. nov. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha látja hogy rendesen takarítasz utána szerintem nem lesz gond...egyébként üzenem anyukádnak hogy aludjon kint egy éjszakát aztán meglátjuk hogy áll a szája...
2009. nov. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!