Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, az ilyen...

Mit gondoltok, az ilyen "tenyésztésből kivont" kutyák valóban kiváló egészségnek örvendhetnek?

Figyelt kérdés

[link] A hirdetésben ezt írják.

Csak nekem tűnik ez egy szaporító hirdetésének?


2013. szept. 19. 15:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Egy rendes tenyésztő, nem ad túl még az idősebb kutyákon sem tenyésztésből kivonja, kiivartalanítja, és él boldogan, tovább az idős kutya. Ez nem úgy van, hogy "kihasználja" a kutyát, aztán mikor már nem jó, akkor csá! Ezt a kihasználást úgy értem, hogy lehoz tőle néhány almot. SZóval szerintem ez szaporító.
2013. szept. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

rendes tenyésztő?

rendes tenyésztő ivartalanítaná a kutyát h ne fialtassa már más.

valószínű szaporító de attól még lehet h a jobbik fajtából és valóban egészséges a kutyus.

2013. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
A képen gondozott kutyuk vannak,érdemes felhívni,milyen feltételekkel adja.Ált. Ivartalanítási kötelezettség van,meg gondosan megválogatott gazdik.De szerintem nem kenneles az illető,talán nem is törzskönyvesek.
2013. szept. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
A képen Dominó van.9 éves és nagyon jó egészségnek örvend.Amúgy csúcs minőségű cavalier.Jelenleg ha jó láttam,le van nyírva a szőre,és kicsit őszül már.A cavalier kanok folyamatosan fedeznének.A 9 hetes kanom,nem hagyja békén a felnőtt,még véletlenül sem tüzelő szukákat.Gondolom még nem akarta ivartalanítani,mert 10 éves koráig használható fedezésre,és nagyon jó génjei vannak.Viszont van egyéb fedezőkanja jó pár.Erről beszélgettünk múltkor,hogy én nem adnám el a nyugdíjasaimat,de ha azt vesszük lehet jobb a kutyának egyedüli kedvencként egy családnál,mint sokadiknak egy kennelben.
2013. szept. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Egyébként,törzskönyves,és többszörös champion.
2013. szept. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%
Egy szobakutya miért is van amúgy kennelben tartva, és ez nevezi magáz tenyésztőnek? Ez szégyen ha igazi tenyésztő és szégyen emberileg is.
2013. szept. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%

én nem adnám el a nyugdíjasaimat,de ha azt vesszük lehet jobb a kutyának egyedüli kedvencként egy családnál,mint sokadiknak egy kennelben.


Annyi kutyát kell tartani, amennyiről megfeleloen tud gondoskodni, nem pedig továbbadni a felesleget.

2013. szept. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
49%

Szokták mondani hogy az igazi tenyésztőnek nincs haszna és szeretetből csinálja azt amit csinál.

Ha ez így van akkor az aki továbbadja a szeretteit mert már nem hoznak hasznot az mind emberileg mind tenyésztőileg egy nulla (vagyis szaporító).

2013. szept. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Akiteki ***** válasza:
expressz hirdetés. Ez önmagában minősít.
2013. szept. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"Egy szobakutya miért is van amúgy kennelben tartva, és ez nevezi magáz tenyésztőnek?"


Jézus ereje. A kennel az a tenyészetre a kifejezés. A válaszoló úgy értette, hogy jobb lehet neki egyedüli kedvencként, ahol ő az első, mint a többi kutyával együtt maradni a tenyészetben/kennelben.


A normális tenyésztők is továbbadnak gyakran a már tenyésztésre nem használt állaton, mert véges a hely. Bármi miatt dönthet úgy, hogy már nem tenyészt vele, nem azért, mert selejtes. Ezek az állatok jóval több, mint 10 évig élnek. Ha az összeset megtartaná, akivel már nem tenyészt, akkor rövidesen kicsit nagyon sokan lennének. De az se megoldás hogy akkor csak 2-4 darabbal tenyészt életük végéig, mert a jó tenyésztő az nem ettől jó tenyésztő, hanem attól, hogy folyamatosan tökéletesíti a fajtát és az nem úgy valósul meg, hogy évekig tök ugyanazokat pároztatja.

2014. jan. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!