Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyúllal etetők?

Nyúllal etetők?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, hogy változtatok kicsit a kutyám étrendjén.

Eddig csak száraztápot kapott. A kajáját 3, vagy 4 részre osztva kapja (kölyök még). Arra gondoltam, hogy ezentúl napi 2 , vagy 3 étkezése száraztáp helyett nyers hússal fog történni. Nyúlra gondoltam, esetleg marhára.

A nyúl mely részeit lehet odaadni a kutyának, nyersen?

Úgy értem, csontos részek (pl borda, gerinc, comb) ezek így mehetnek a hússal együtt, vagy kiszeditek, ledaráljátok?


2013. szept. 19. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Ha csak hússal eteted,az sem jó neki.


Nézz utána a BARF módszernek vagy a PREY-nek,abban benne van minden nyersen,amire szüksége van a kutyának.Gyümölcs és zöldség is.


A marha tudtommal terjeszt valamit,a nyers vad pedig mindig tartalmaz valami élősködőt.Férgek pl.Szerintem a marha,vadhús és sertés azok a húsok,amiket főzni kell.

2013. szept. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

vadhúst nemtudom tudnék e szerezni, és megleszünk nélküle sztem.

Sertést nem szabad neki adni nyersen.

Marha nem jelent számukra veszélyt úgy tudom - az abban lévő kórokozókkal elbánik a gyomruk.

Nem csak húst fog kapni, kezdésnek a táp egy részét váltom fel nyers kajával nyilván arányosan elosztva. De ha ez bejön, és idővel begyakorlom majd a porciózást, adagolást, akkor átállunk nyersre. Igen, húshoz keverek némi zöldséget is. Úgy tudom halolaj és zöldkagyló kiegészítésnél nem is kell több.

Végülis idő kell kitapasztalni, hogy jó. De ha figyelembe veszem a neten található leírásokat, gondolom nagyon nem lehet mellélőni.

2013. szept. 19. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát egy ideje én is nézegetem ezt a nyers alapú etetést.De még hezitálok,főképp amiatt,hogy ha elrontok valamit,akkor nem-e lesz nagyobb baj belőle.


Plusz jelen helyzetemben nem kivitelezhető,de későbbiekben az lenne.A jó táp meg egy örök lehetőség.Megeszi,kéznél van,egyszerű.


Én azt mondom,a kutyán látod az eredményt,ha meg havi 1 általános orvosi vizsgálatot beiktatsz,akkor azt is ki tudod zárni,hogy esetleges hiánybetegség nem-e lépett fel.


Jelenleg én táppal etetek és heti 3-4x kap mellé nyers csirkét.Szép tőle,izmos (staffi),szép a szőre,jó a kaki,egészsége remek.


Első voltam.

2013. szept. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia én is nyersel etetek kölyöknek ideális a nyúl. De jó lenne ha mondjuk egyik nap nyers, másik nap táp lenne a variáció ha keverni akarod. A nyúl minden részét adhatod, de valószínűleg a csontok még erőssek, vastagak lesznek egy kölyöknek. Belinkelek egy előző kérdésből választ, hasznos lehet számodra.

M.-H. Alexandra válasza:Az arányok egy kicsit borulnak, mert kölyöknek ajánlott szénhidrátot adni (egy másik kérdésnél írtam, h szétfőzött rizs formájában). Ill. ott a jelenlegi testtömegük 10-12%-át kell alapul venni, majd amikor elérik a várható felnőttkori testtömegük negyedét, akkor már csak 5-6% az aktuális súlyához mérten, majd amikor a felét is elérik, onnantól 3-4% egészen 1 éves korukig. De ezek mellett figyelembe kell venni ugyanúgy, mint a tápnál is, h ne nőjön hirtelen, ha mégis, akkor visszavenni, variálni. Az biztos, h én a következő kölyök kutyámat BARF-on fogom felnevelni :)

Direkt ott hagytam a válaszoló nevét, nagyon alaps a témában már régebb óta nyersezik. Marhát is nyugodtan kaphat, azonkívűl kacsát, pulykát, esetleg csirkét, bár arra egyre több kutya allergiás. Ha nem akarsz zöldségezni hanem a PREY szerint etetnél az arányok 70% hús, 20%csontos hús, 5% máj,5% egyébb belsőség napi szinten. De a lényeg az hogy hetente meg legyenek ezek az arányok. Van a facebokon egy csopot, nyesedék hús kutyáknak, ha gondolod keress rájuk sok hasznos infót kaphatsz ott.

2013. szept. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A nyúl az úgy ahogy van mehet, nem igazán van olyan része amit nem ehetnek meg (ez a legtöbb állatra igaz) nekem most éppen fejből lakmároznak ^^


Én az ilyen fél átállást nem igazán tanácsolom, kölyöknél én maradtam 1éves korig a tápnál utánna viszont egy az egyben álltam át húsra. Így tiszta. Legalábbis nekem. Van ismerős aki egészen babakortól nyersen etet. Ő azért tudományosabban teszi mint én pl.. én ezért nem kockáztattam kiskutyánál, folyamatosan számolni kell hogy hánykiló annak hány százalékát kapja stbstb. Amikor hetente két kilót nő a kutya akkor a %alapú fagyasztást elfelejtheted :D.


Egyébként én a nyulat úgy adom hogy háromba vágom(belsőségestől) és úgy kapnak 1-1 darabot.

2013. szept. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!