Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tüzelés hányadik napjától...

A tüzelés hányadik napjától érdemesebb kan kutyához vinni?

Figyelt kérdés

Múlthén kedd óta tüzel, de még mindig. Érdemes ilyenkor elvinni megint a kan kutyához? első találkozásuknál nem engedte magát.


ui: nem vagyok kiváncsi olyan válaszokra hogy 2ne szaporítsam, meg miért nem ivartalanítod" Ha lehet maradjunk az adott kérdésnél. Előre is köszi!



2013. szept. 19. 21:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
mikor vittétek először?
2013. szept. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Amikor majdnem színtelen lesz a váladék, felpuhul a péra, a farka tövét megvakargatva a kutya megemeli a hátulját és elhajlítja oldalt a farkát.

Aki biztosra akar menni, az rászán némi anyagiakat és orvossal progeszteron szintet méret.

Amúgy messze nem biztos, hogy hajlandó lesz a kant felvenni. Mára már nagyon sok kutyából eltűnt a párosodási ösztön.

2013. szept. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Bar nem ertek egyet veled, ez a te dontesed. Altalaban egy kutya 3 hetig tuzel, ebbol altalaban a 9. es a 13. nap kozott termekenyul meg, es altalaban ilyenkor engedi magat.
2013. szept. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Pedig ilyen válaszokat érdemelsz,még hozzá azért mert annyi eszed van mint egy marék szárított lepkének,nem bírod fel fogni,hogy ne szaporíts!!
2013. szept. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Szerintem azért van különbség a szaporító és egy tenyésztő között.


1. Törzskönyvezett yorkshire terrier kutyám van

2. Tenyészszemle megvan, megfelelő külleme van, van szűrt vizsgálata.

3. Mondhatni "új" vagyok a tenyésztők között, mert ez az első kutyusom, és biztosra szeretnék menni.


A válaszokat pedig köszönöm. Múlthét szombaton vittem el a kiszemelt kan kutyushoz, de akkor nem hagyta magát. Egyébként a kutyám még mondhatni "szűz".

2013. szept. 19. 21:41
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Persze, azt akarod bemesélni nekünk, egy felkészült, kezdő tenyésztő vagy aki mellesleg még azt sem tudja, hogy a fedeztetés hogyan működik? Hasonló kategória lehet a kan tulajdonosa is, ha nem kérdezte meg a múlthét szombaton, hogy mi a túrót keresel nála egy mindössze 4 napja tüzelő kutyával. Kezdő tenyésztők előbb tanulnak és profi tenyésztőktől kérnek tanácsot nem a gyakorikérdésekre írogatnak. Majd ha elakad egy kölyök a szülőcsatornában akkor is itt kérsz tanácsot ahelyett, hogy vinnéd a kutyát az állatorvoshoz?
2013. szept. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Túl korán vitted.

Amikor valaki továbbtenyésztésre vesz szukát, bizony azt az almot választja, ahol az anya természetes módon párzik, megfelelő mennyiségű kölyköt ellik és minden gond nélkül ellik és jól neveli a kölyköket.

Mindezek ismeretének hiányában sajnos az is előfordul, nem fogja felvenni a kant.

A kan tulajdonos vajon miért nem segít tanácsokkal? Egy jó tenyésztő segít a kezdőnek.

2013. szept. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem a saját kutyád tenyésztőjét kérdezed? Vagy a kan kutya tenyésztőjét...
2013. szept. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Természetesen meglehet kérdezni őket. De szeretném én magam kitapasztalni mindezt.

Sosem volt keverék kutyám aminek lettek "kiskutyái" véletlenül, mert mi mindig odafigyeltünk az ivartalanításra. Csak nemrég költöztem el szüleimtől is, és a kutyusom 2 éve van meg. Tovább tenyésztésre vettem a saját pénzemből, de mindenki a saját hibájából tanul a legjobban.

A kan kutya gazdája pedig szintén tenyésztésre vette, de idő közben meggondolta magát. A régi ismeretségünkre való tekintettel engedte meg, hogy hozzá vigyem a kutyámat. Ő ilyen téren szintén kezdő.

2013. szept. 19. 22:05
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

" de mindenki a saját hibájából tanul a legjobban. "

Ez így igaz, viszont nem mindegy hogy a te hibádat a kutya szenvedi meg. ;)

Jobb ha hozzáértőktől kérdezel, és nem a saját hibád próbálsz tanulni, ez esetben.

2013. szept. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!