Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a kölyök kutyának hogy ne menjen ki az utcára a kapun?

Figyelt kérdés
mikor kiszeretnenk állni kocsival a kapun folyamatos figyelés alatt kell tartani a kutyát nehogy kirohanjon az utcára.
2013. szept. 21. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyisd ki a kaput és nézd meg mit csinál a kutya. Ha kimegy fogd meg és mondd neki hogy NEM! Csináld meg ezt minden nap párszor és megtanulja. Ha bent marad dicsérd meg. Az én kutyám megtanulta így.
2013. szept. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amikor van egy kis időd meg türelmed akkor kinyitod a kaput és ha kifelé indul a kutya akkor határozottan rászólsz hogy: NEM! vagy MIT CSINÁLSZ?! (egyszerübb a nem könnyebben megtanulja) ha nem megy ki megdícséred + falatka. Sokszor csináld meg.
2013. szept. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kapjon jutalmat, ha bent marad. Ahogy nőni fog, úgy tanulja meg egyre jobban, de a kölyökre is és a felnőtt kutyára is figyelni kell, ezért vagy a gazdája.
2013. szept. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia!


Én úgy csináltam a mudimmal, hogy kinyitottam a kaput, és beálltam középre egy mogyoróhusánggal. Ahányszor indult kifelé, suhintottam felé egyet, és mondtam, hogy Nem! Nem a kutyára ütöttem, csak felé! Két nap alatt megtanulta, ma már, ha anya áll ki az autóval, félreáll. Ez nagyon fontos, mivel én nagyon ritkán vagyok itthon, fontos volt a tökéletes viselkedés. De megérte, mert télen, amikor kinyílt a kapu éjjel, reggel is az udvaron volt a kutya :). Nagyon büszke voltam rá :)!

2013. szept. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elsőnek tegyél rá pórázt és nyisd ki résre a kaput ha kiakar menni rögtön csukd be és egy picit ránts a pórázon majd egy NEM! többször játszd el végül egyre jobban kinyithatod a kaput.Ja és ha nem indul ki akkor juti,dicséret.Ha kiindulna bezárod a kaput,pici rántás NEM! Na ha pórázon már jól megy akkor engedd el és ugyan így gyakorold vele.Ezzel a módszerrel sok ismerősöm tanította kutyáját és bevállt!
2013. szept. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, beválhat, de hiheti azt is a kutya, hogy sétálni viszik. Jobb azt póráz nélkül, hiszen a szabad kiszaladást akarjuk megakadályozni, nem azt akarjuk megtanítani a kutyának, hogy pórázon sétálni tilos :).
2013. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De írtam hogy előbb pórázzal és utána póráz nélkül!
2013. szept. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
az összes választ nagyon szépen köszönöm!!! hasznosak voltak!!
2013. szept. 23. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!