Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom egy kölyök rottweil...

Hogy tudom egy kölyök rottweilernek megtanítani hogy ne támadjon rá senkire se és hogy szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

1. a kölyök rottweiler már támadott meg valakit? A kiskutyák nem szoktak agresszívak lenni akár boxerek akár rottweilerek.

2. evés,alvás és játszás utána(vagy 2 óránként) vidd ki és ha pisil/kakil nagyon dicsérd meg, ha meg véletlenül a házba pisil/kakil nem szabad nagyon rákiabálni.

2010. okt. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%
Rotweilert miért kéne arra tanitani, hogy ne támadjon meg valakit??? Azért rotweiler... Arra kell megtanitani, hogy neked szót fogadjoon, tehát ha rászólsz, AKKOR ne támadjon meg valakit.
2010. okt. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez teljes előregondolkozást sejtet. Valaki bevállal egy rottweilert, és csak most gondolkozik rajta, hogy talán meg kéne arra tanítani, hogy ne támadjon meg senkit... ?! Gratulálok hozzá.

Kutyaiskola. Többre mész vele mint a mi tanácsainkkal.

2010. okt. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden a nevelés kérdése, a roti kölyök se születik harcikutyának. Ha jól bánsz vele, következetesen neveled, és elég határozott vagy nem fog megtámadni senkit. Szobatisztaságra pedig úgy nevelheted, hogy alakíts ki 3 konkrét időpontot, amikor leviszed sétálni, és csak akkor vidd le mindig. Egy idő után meg fogja szokni, és addig vissza fogja tartani amíg el nem jön a legközelebbi séta időpontja. Az első napokban elő fog fordulni hogy bekakil vagy bepisil, ezzel számolni kell.
2010. okt. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A 2. válaszadó vérlázítóan hülye. Sajnálom, hogy a kutyatartáshoz nem kell jogosítvány.


Nekem is rottweiler kutyusom van, egyszerűen csak szocializáld ahogy azt kell. Járj vele sétálni, találkozzon más kutyusokkal, emberekkel, menjenek hozzátok vendégek, simogassák. A póráz nélkül közlekedő kutyákkal szemben legyen bizalmad és engedd, hogy játsszon velük póráz nélkül (csak az oltási programra figyelj nehogy elkapjon valamit, de nem írtad mekkora a kutya). Továbbá ne engedd fel kanapéra, ha kinyitod az ajtót te menj ki elsőnek, a kaját mindig el tudd tőle venni. De a legfontosabb az, hogy lásson idegen kutyákat és embereket. Eleinte félni fog néha, de ha azok pozitívan közelednek hozzá akkor nem lesz gond. A rottweilerek egyébként nem támadásra lettek kitenyésztve, hanem védelemre. Egy stabil rottweiler ok nélkül nem támad. A rottweiler tanítása pedig kötelező !! Egyrészt igényli, másrészt erős, domináns kutya, nagy felelősség.


Szobatisztaságról sokat nem tudok mert az én kutyám alapvetően udvaron lakik, de végülis szerintem már rég szobatiszta. Ezt úgy értük el, hogy amikor látod, hogy keresi az alkalmas helyet a WC-re (esetleg már el is kezdte) akkor felkapod és kiviszed. Ennyi. Igen, ehhez folyamatosan figyelni kell.


Üdv!

2010. okt. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!