Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belga juhász kérdés?

Belga juhász kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnék második kutyának egy belga juhász kutyát, akivel elég sok tervem van. A mostani kutyámmal is agilityzek,meg még egy pár dolgot űzök, a belgával is hasonló terveim vannak. illetve szeretnék vele őrző-védőzni is. Az ÖV miatt választottam épp a belgát, meg a jelleme az, ami nagyon megfogott. De épp itt kezdődik a bajom, mivel először Malira gondoltam, de egy mali tenyésztő ismerősöm azt mondta, hogy egy malinak nem lenne elég egy héten egyszer agility edzés,meg ÖV, meg a mindennapi 2-3 óra, amit aktívan foglalkozok a kutyámmal.

Ezért gondoltam grönire, vagy tervüre. Viszont olvastam olyat, hogy az utóbbi kettő fajtával nem érhetnék el sikereket ÖV-ben, meg annyira nem is erős az ösztönük, mint egy malinak. Illetve, hogy nagyon más a természetük, mint a malinak, pl hogy nem annyira pörgősek, nem annyira energia bombák. Na már most, én szeretnék egy pörgős, őrült kutyát, mert a mostani kutyám is az, és teljesen jól kezelem, nagyon jól nevelt, engedelmes, és agilityben is azt mondják az oktatók, hogy ígéretes. Egy nyugodtabb ,lustább kutyával szerintem nem annyira találnám meg az összhangot, mint egy olyannal, akivel folyamatosan foglalkozni kell. De azért nekem is vannak határaim, és a napi 2-3 óránál többet én sem tudok az időmből lecsípni, ezért most nem igazán tudom, hogy melyik belgánál tegyem le a voksom. A hosszú szőrűek egyébként küllemre is sokkal jobban tetszenek, meg ahogyan olvasgattam róluk, úgy már jobban tetszenek, mint a malik, ezért kezdem úgy érezni, hogy az egyik hosszú szőrű lesz a választottam, de a kérdésem lényege itt kezdődik, mivel az interneten nem sokat találni a két fajta jellemzőjéről. Mi a különbség jellemre a gröni, és a tervü között?

Szerintetek melyik lenne alkalmasabb számomra, az eddig leírt dolgok alapján? Annyit találtam a neten, hogy a gröni a legérzékenyebb és a legkevésbé pörgős a 4 közül, de azt is írják, hogy a két hosszúszőrű kb ugyan az mindenre, csak a szőrük színe más. Valaki, aki rendelkezik tapasztalattal(vagy neki, vagy ismerősének van valamelyik fajta) az kérem írja le a tapasztalatait, véleményét, illetve azok is írhatnak, akik biztosra tudnak mondani róluk dolgokat. Ami nagyon érdekelne, hogy az valóban igaz, hogy nem ajánlják őket öv-re?

Bocsánat a hosszú bevezetőért, de szerintem lehet, hogy így egyszerűbb megérteni, hogy mit érzek(vagy épp megbonyolítottam a dolgokat)


2013. szept. 21. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha vonzódsz a szőrösebbek felé, keress tervueren tenyészetet, ahol netán van munkavizsga a szülőknek.
2013. szept. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán elég egy belgával annyit foglalkozni, amit írtál. Napi 2-3 óra elég, ha az nem lődörgés, hanem testi és szellemi fárasztás. Kiképző ismerősömnek több malija is van, ő sem foglalkozik velük többet napi szinten és semmi bajuk.
2013. szept. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Fannybaba8 ***** válasza:
Nálunk az Agility csapatban van Gröni és mali is! Mint a kettővel IPO-znak a gazdik meg ÖV-re is járnak! Szerintem rajtad áll mit szeretnél, mondjuk szerintem egy Malival jobban járnál! Minden Belgának szüksége van a lefárasztásr mint szellemileg mint fizikailag!
2013. szept. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A lefárasztással egyáltalán nem lenne gond:) Imádok kutyákkal foglalkozni, és ez alatt nem csak arra gondolok, hogy kimegyek és megsimogatom őket, hanem tanulni,képezni,oktatni, játszani velük, ha elfáradtunk akkor a fűre leülök, és az ölembe hajtva a fejüket alszanak:) Akkor utolsó, véleményed szerint a grönivel is lehet simán ÖV-re járni? Te miket tapasztaltál különbségnek a két belga között? már ha lehetett tapasztalni bármiféle különbséget jellemre?
2013. szept. 21. 14:32
 5/5 Fannybaba8 ***** válasza:
A gröni és a mali is imád dolgozni! Bár az tény és való hogy ÖV-re jobb a mali, viselkedésben inkább annyi hogy a malikkal állatába kicsit nehezebb! (persze ez egyedtől függ). Én személy szerint malit választanék magam melé, de ízléek és pofonok ugyebár!
2013. szept. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!