Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russel terriert mikor,...

Jack Russel terriert mikor, és hányszor vigyem el sétálni? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok nagyjából még nem volt saját kutyám de azért értek a kutyikhoz.Jack russelre télen ne adjak kis kutyapulcsit vagy ijesmit(még 2 hónapos)?Tudom hogy sok mozgás kell neki én is sportolok vele.Sorházban lakunk 1 ház két család fallal elválasztva..Szval a kert elég pici olyan 8 szor 5 méter mit ajánlotok??
2013. szept. 21. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Minnél többször vidd sétálni, amikor csak megteheted. Igen, a Jack Russel nagyon élénk, sok mozgás kell neki. Napi 2-3 órát is lehet sétáltatni, ha ráérsz. A kutyapulcsira meg azt mondom, hogy csak ha nagyon hidegek leszenk, mozog eleget, nem hiszem, hogy nagyon könnyen megfázna, elég szívósak tudnak lenni.
2013. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem JRT kanom van. Nem első kutya. Reggel ahogy időm van, de mostanában elég sok, olyan 1 óra séta, futás, játék. Délben egy eü séta 20 perc. Délután 2-3óra séta, futás, játék gyakorlás, este 1,5 óra. Plusz úszni is járunk, tavasszal, nyáron ősszel, amíg jobb idő van, ez általában hetente 2x 1-2 óra. Plusz naponta 15-20 perc tanítás. De van hogy csak két naponta. Inkább te tanítsd, ne akarod hogy magától kezdjen el tanulni. Ha kevesebb időm van, akkor VELE nincs gond, mert meg van nevelve, nem szedi szét a lakást. Ettől függetlenül egész nap pörög, ugrál, játszik. A nevelésére nagyon oda kell figyelni, különben elég kis roh@dék tud lenni. :) Makacs, akaratos, domináns. Jobb lesz ha kutya oviba, majd suliba mentek, ha ő az első kutyád, különben felkötheted a gatyád mellette. ;)

Én télen szoktam rá pulcsit adni, mert sokáig lenn vagyunk, és néha elkezd már fázni, pulcsiba nincs gondja.

2013. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És nagyon ugatós a Jack russel mert a foxin is gondolkodtam de nem nagyon szeretném magam idegesíteni azzal hogy ugat am nem vok házikóban puha takarók közt...még nincs kutyim de kint akarom tartani mert nem akarom hogy beszokjon a lakásbag
2013. szept. 21. 21:26
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsi az alőző kommentet elrontottam.Azt akartam mondani hogy télen kint tudom a kutyát tartani meleg takarók közt kutyaházban?
2013. szept. 21. 21:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugatós ha nincs megnevelve. Az enyém nem ugat lakásban. De még nagyon utcán sem. Maximum akkor ha anyuméknál vagyunk kertes házban, ott szokott, de rászólok és abba hagyja. Tudja hogy nem lehet.

Hát.. nem tudom hogy lehet-e kinn tartani, de nálunk lakásban van. Ha kint is tartod, egyrészt hőszigetelt ól kell, elég rövid a szőre, másrészt sokat kell vele foglalkozni (napi 4-5órát minimum), különben hajlamos rá hogy szétszedi az udvart. Sétáltatni persze ott is kell, iszonyat energikus. Most ősszel, télen hidegebb időkben ráadásul kölyök kutyának mindenképpen a lakásban kell lennie. Kicsi még kell neki a gazdája közelsége, ráadásul hóban-fagyban nem kéne kinn lennie.

Kutya iskolába viszont mindenképpen vidd, mert a fejedre fog nőni. Valamint olvass utána a természetének, mert nem biztos hogy elbírnál vele. Ráadásul ne felejtsd el hogy kotorék eb. Láttam már olyan JRT-t aki nem hozzáértő kezekben volt... hát nem kívánok senkinek annyira neveletlen kutyát.

2013. szept. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ha beagle-el próbálkoznék mert anyukám azt mondta hogy inkább beaglt vegyünk mert a jack russel mindent szétrág és a beaglt be tudjuk télen hozni a lakásba a russelt pedig nem szerintetek? Sajna nem tudom hogy a beagle ugatós de azt igen hogy jutalommfalattal tudom motiválni egyszerrűbb lesz mint a russel?
2013. szept. 22. 10:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Soha nem volt még beagle-em, szóval nem tudok róla nyilatkozni. Sokan mondják hogy szökős, ugatós; persze ez is nevelés kérdése. Ha nincs megnevelve ő is szét fog mindent rágni. Az én JRT-em lakásban van, panelban, tehát nincs udvarunk, mégsem rág szét semmit, nincs előle elpakolva semmi. Csak jól nevelt.

A JRT is jól motiválható jutalomfalattal, de még a nélkül is. Tehát ilyenekre ne alapozzatok. Sőt..szerintem első kutyának valami könnyebbet kellene választani. Vagy menhelyre elmenni, és ott biztosan lesz megfelelő.

2013. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kki mit mond mé a beagle-ről?Ban olyan akinek a kutya kiskorától van beagl-je????
2013. szept. 22. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!