Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy szuka TK-s...

Szeretnék egy szuka TK-s kutyát venni. Melyik kistestű kutya tud szülni műtét nélkül? Melyiknek van a legtöbb számú alma ezek közül?

Figyelt kérdés

Yorkshire terrier, West Highland White terrier,Palotapincsi

Lhasa apso, Törpe uszkár, cocker spániel, Bishcon frisé, csivava, törpe pincser, papillon.



2013. szept. 21. 15:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kérdésre is válaszoljon valaki: A császár kockázata még nagytestű kutyáknál is minden ellés alkalmával fennáll, ami kistestűekre fokozottan érvényes. Az alomszámot pedig nem a fajta fogja meghatározni, hanem minimum a tartási körülmények.


Ilyen hozzáállással elég lutri bármelyiket is ajánlani neked, hiszen nyilvánvaló, hogyha a legstrapabíróbb kutyát is veszed meg, a te kezeid közt garantáltan igen hamar egy roncs lesz belőle, tehát ez elvárásaidnak biztosan nem fog megfelelni.

2013. szept. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
92%

Annyi eszed van,mint egy kiló vasnak,úgyhogy te tenyésztőtől tuti nem kaptál kutyát.

Tudod normális tenyésztő,nem a pénzre hajt,minimum megnézi az intelligencia szintjét is a kedves vásárlónak,ami neked igen alacsony.


Amúgy a felsoroltak közül kb. az összes császáros...úgyhogy gratulálok neked :D


Megpróbálom,de kétlem,hogy értelmezni tudod : attól,hogy tk-es egy kutya,még nem minősül tenyészthetőnek is.

Ez annyit tesz,hogy attól,hogy apád meg anyád nemzőképes (ez azt jelenti,hogy lehet gyereke) neked még nem kellett volna megszületned.

2013. szept. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%

Szóval ezeket a fajtákat nem éri meg termelni.Ismerősöm már vásárokon árul csivavát,mert nem kellenek.

Szaporításban itt senki sem fog neked segíteni.Mi szeretjük a kutyákat és nem pénztermelésre tartjuk őket.

Menj el dolgozni,ha pénz kell.Ha van melóhelyed,keress másodállást.Ne a kutyákon élősködj,van rajtad kívül is elég szaporító.

2013. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Hehe méghogy én szaporító akkor nem ismertek rendesen, képzeld tudom, hogy kell tenyészszemle, de mivel 11 hónapos a kan , még nem tudtam megcsinálni, dysplázia, sperma teszt, szívteszt, szukának és kannak egyaránt herpeszteszt, hülye azért nem vagyok, azt is tudom, sőt ha tk-s a kutya akkor 100 % , hogy 1 évben csak 1x elhet mert 1 tüzelésnek szünetnek kell lenni, én tényleg nem a szaporításra megyek, de ha nektek ez esett le akkor sajnálom ...
2013. szept. 21. 17:52
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik kistestű kutya tud szülni műtét nélkül? Melyiknek van a legtöbb számú alma ezek közül?" No nézd. Ha megkérdezed bármelyik tenyésztőt, mindegyik azt fogja mondani, hogy őt a fajta iránti elkötelezettség és szeretet vezérli. Nem úgy ment neki, hogy melyikkel jön ki olcsóbban. Kérdésed alapján csak magasfokú nyereségvágyra lehet következtetni, amire akkor sincs mentség, ha tudod, milyen szűrések kellenek, és törzskönyves a kutyád.

Bocs, de ez mindenkinek lejött.

2013. szept. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, de nem szeretném ha szegény kutya szenvedne, vagy fájna neki és operálni kellene, de mindenképpen kis testűt szerettem volna venni.
2013. szept. 21. 18:42
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha nem magáért a kutyáért veszel kutyát, hanem azért, hogy eladd a kölykeit, akkor szaporítasz. Még a jobbik eset, ha TK-san meg szűrésekkel, de a "szívvell-lélekkel" rész biztosan hiányozni fog, úgyhogy ne csináld. Tenyéssz inkább birkát, és add el a BARF-osoknak olcsón :D
2013. szept. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Akiteki ***** válasza:
100%
Attól, hogy tudod, hogy egy évben egyszer ellhet, meg kell tenyészszemle meg szűrés, attól még nem fogsz tenyészteni, csak kölyökkutyákat gyártani. A tenyésztés nem arról szól, hogy betartom a kresz szabályokat, hanem hogy úgy ismerem a fajtát, hogy minél jobb kutyákat tudjak csinálni. Akinek még a fajtáról sincs elképzelése az nem ismeri és főleg nem szereti azt a fajtát, aminek a szaporítására készül.
2013. szept. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!