Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok a fent leírtakhoz?

Mit szóltok a fent leírtakhoz?

Figyelt kérdés
Nagyapám mindig faluban lakott,tehát gazda volt, rengeteg állattal. Volt 2 kutyája,egy kuvasz és egy német juhász,házőrzésre tartotta őket. Lehet,hogy furcsán fog hangzani de; minden este kaptak enni,de nem is ez a lényeg hanem hogy mit: felforralta a vizet,bele tört krumplit és kenyeret. Aztán adott hozzá csirketápot!(azt a szürke színűt és kukoricadarát), majd ami maradt maradék hús(baromfi,sertés,mert ugye mindennap volt készítve friss hús) belerakta. Összekeverte és kész is volt a menü. A kutyáknak gyönyörű szép lett a bundájuk,nagyon jól voltak, életükben ha egyszer-kétszer volt bajuk. Mikor a német j. beteg lett,megfázott, fehér-habos dolgot hányt, már nagyon a végét járta megitatta pálinkával..és lám, másnap a kutya szaladgált, majd kicsattant. Ezek ilyen nagyapai praktikák lennének? :D Saját kutyámnak nem mernék pálinkát adni..lehet,hogy jó szíverősítő,de akkor sem.
2009. nov. 5. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Ezt már százszor átbeszéltük. Nem kell megint provokálni.
2009. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
szerintem sem de am is a mai kutyák már a szellőtől is megfáznak, régen meg hurrikánban is levoltak
2009. nov. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kedves első! Tudod mi az,hogy provokálni? Ha nem tudod mit jelent ne használd..járd ki még egyszer az iskolát,biztos ami biztos. köszi
2009. nov. 5. 20:32
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg furcsa...tény hogy a kinti kutyák ellenállóbbak, keményebbek miközben ezek az elkényeztetett "szobakutyuk" hajlamosabbak a betegségekre. Én se merném pálinkával itatni a kutyámat, ha baj van rögtön rohanok orvoshoz de hát a tanyasi élet más, ott mindent maguk oldanak meg és van hogy hatékonyabb mint a modern agyonbonyolított dolgok.
2009. nov. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Lehet hogy azt nem tudom! Azt viszont tudom, hogy régóta járok ide és ezekből mindig nagy vita lesz! Azt gnodolom, hogy a kutyákat hozzáértéssel kell kezelni ebből pedig az következik, hogy nem pálinkával és csirketáppal (amit mi még a csirkéknek csak amíg sem adunk csak amíg nagyon picik, csak természetes kaját)! Tudom, hogy régen így csinálták de nem érdekel, én nem kisérletezek. Nézzenek le, én jó táppal etetem a kutyám és orvoshoz viszem. És az sem érdekel, ha egy kényes kis ölebnek nézek, én tudom miket állt már ki!
2009. nov. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagymamám, aki parasztasszony, szintén így tartotta a kutyáját. És 18 évesen pusztult el a kutya. :O

Az enyémek tápot kapnak, bent vannak, de lehet, ha én csinálnám ezt, ők kipurcannának. :D

Nem tudom, én nem kísérletezek, felső-közép kategóriás tápot esznek, ha gáz van, akkor pedig doki, semmi házi praktika.

De lehet, ha tanyasi kutyák lennének, nekik sem lenne semmi bajuk. De hát ők lakáskutyák, tápon nőttek fel, azon élnek, ehhez szoktak.

Én nem játszom ezekkel, de már én is elgondolkodtam ezen sokszor, régen meg falun valahogy máshogy mennek a dolgok...

2009. nov. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Az emberekkel dettó ugyanez a helyzet! Régen nem volt "bifidus essensis", antibiotikum,hanem reggel pálinka, szalonna, zsíroskenyér hagymával, ebédre öreglebbencs, vacsorára pirított leves, mégis, nagyanyáink 80-90 éves korukíg szinte önellátóak voltak, senkire nem voltak rászorulva halálukig.

Ma tele vannak az elfekvők, jó, ha az ember a nyugdíjort megéri, gyerekeink még egy kisebb széltől is ágynak esnek.

Tudod:" hol vannak már azok a régi jó dolgok"!, ahogy a reklám is mondja.

Üdv.

2009. nov. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Gyerekkoromban volt egy törzskönyves, gyönyörű ónémetjuhászunk. Utólag jöttem rá, hogy nekem nagyon nem tetszik, ahogy ő élt: a nagyapám egy kórházban dolgozott, és onnan hordta haza az összeöntött moslékot - azt kapta a kutya. Kb. 10 kilós lánccal a nyakában, futóláncon élt a kertben. 14 évesen halt meg, utólag tudom, hogy diszpláziás volt. Az utolsó pár hónapjában nem tudott már felállni, maga alá piszkított, gondolom fertőzést kapott, és attól meghalt.

Nem hiszem, hogy ezt kellene példának tekintenem.

2009. nov. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%

Az én nagyszüleim is tanyán laktak, volt egy németjuhászuk, aki nagyon szép kort ért meg. - Mivel etették? - kolbászzsírral megkenték a kenyeret, felaprították, és vízbe áztatták. A kutya makkegészséges volt, öregsége miatt altatták el végül.

Én meg le vagyok oltva, amiért nincs pénzem Acanára, és Friskies-el etetem a kutyámat...

2009. nov. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én meg ismerek valakit, aki csak a kötelező veszettség elleni oltást adatja be a kutyájának, a kombináltat nem, mégsem volt soha beteg a kutya (eddig). De ez nem azt jelenit, hogy nekem is így kéne csinálnom, vagy hogy ez lenne a követendő példa!
2009. nov. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!