Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ehhez a hírhez?

Mit szóltok ehhez a hírhez?

Figyelt kérdés
[link]
2011. aug. 9. 09:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
A két kutyát el kellene altattatni, a gazdát megbüntetni, és eltiltani a kutyatartástól... Tudom, hogy kegyetlenül hangzik, hogy két kutya is a gazda felelőtlensége miatt legyen elaltatva, de ezek a kutyák szándékosan támadtak, nem félelemből kaptak oda, hanem szándékosan TÁMADTAK.
2011. aug. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Sosem értettem minek tart ilyen fajta kutyát az, aki nem elég tökös a neveléséhez...


A hírről meg annyit, hogy tudok más hasonló esetről vidéken, akkor nem lett belőle szenzáció, mert volt más hír is éppen, de uborkaszezonban ezeket terjesztik.

Sajnos egy-egy ilyen ostoba és felelőtlen gazdi miatt ilyenkor minden kutyásra ferdén néznek egy ideig az emberek, és minden kutyát leharcikutyáznak....

Még egy rossz pont az amúgy jó kezekben kiváló fajtának...

2011. aug. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ja és a gazdát én is eltiltanám a kutyatartásról, de a két kutyával kapcsolatban megkérdezném a fajtamentőket, hogy tudják-e vállalni, hátha nem muszáj elaltatni őket.
2011. aug. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
szerintem is a gazda hibája, de azért nem megengedhető, hogy csak úgy a semmiből szétkapják a másik ember kutyáját... :-S mert akkor féljen minden "kiskutyás" az ilyen barom gazdáktól?
2011. aug. 9. 09:53
 5/17 anonim ***** válasza:
Sajnos nem ritka az ilyesmi... Én amikor lóval terepen voltam, odarohant a lóhoz egy rottweiler, a gazdája messziről figyelte, nem szólt rá a kutyára, pedig látszott rajta, hogy támad, és nem haverkodni akar. Csak akkor volt képes bármit is tenni, amikor a lovam az első két lábával úgy ráugrott a kutya mellső lábára, hogy az eltört. De akkor bezzeg fel tudta emelni a hangját. Pedig mit várt? Hogy a lovam majd figyeli, ahogy szétmarcangolja a lábát egy kutya? Igazán számíthatott volna erre, és én pedig a lóról nem tehettem túl sok mindent, mert nem mondhatom a lónak, hogy "maradj nyugodtan, hadd harapjon beléd a kutya". De ha kisebb állattal lettem volna, akkor sajnos másként alakultak volna a dolgok.
2011. aug. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
hát ez így van! amikor az én kistermetű kutyámat ijesztette meg egy közeptermetű, annak a gazdája csak röhögött rajtunk, de amikor később láttam, hogy őket is meglepte csak egy nagytermetű kutya, akkor meg vérig volt sértve... ... ilyen ez.
2011. aug. 9. 10:13
 7/17 anonim ***** válasza:

A mai kutyatartó emberek leképezik a társadalmat, tehát

sajnos minden félnótásnak lehet gyereke, kutyája meg akárkinek.


A minap történt velem az alábbi eset, pont a fenti hír után egy nappal.

a kutyámmal sétáltam a szokott bokros, füves patakparton, amikor látom, tisztes távolban egy gazdátlan óriás termetű amerikai boxer keverék jellegű kutya bóklászik, ki-be a patakban. Látszólag gazda nélkül. Én szép nyugodtan hátraarcot vágtam a kutyámmal és eloldalaztam, ha nem is futólépésben, de fürgén. A park szélén visszanéztam és látom, hogy az óriás baktat felénk. Én fogtam a kutyám és fölpattantam egy padra, figyelve, hogy a nagynak háttal legyek, és semmi kapkodás.(lelki szemeim előtt láttam, hogy rámugrik a kutya, én keresztül a padon...:) A kutyám egyfolytában csak pislogott és megnyúlt képpel nézte hogy mit is művelek, mivel soha nem kaptam még föl, igaz nem is kellett, mert ismerünk minden környéki kutyát. Az óriás odajött és szépen körbesétált minket, fél szemem rajta és láttam, hogy ő is furcsálja a helyzetet, de szépen odébbállt. Még kb. 5 percig szobroztam a pad tetején a kutyámmal a környék balkonján állók gyönyörűségére, mire lemásztam.


Nem történt semmi baj, de véleményem szerint ösztönösen cselekedtem, mert bár nem támadólag lépett föl az óriás, viszont nem is óhajtottam megtapasztalni, hogy vajon megeszi e a kutyám avagy nem, mert gazda az sehol.

2011. aug. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Első válaszoló! Miért kéne elaltatni a két kutyát? Szándékosan támadtak? Igen! Egy szocializálatlan, neveletlen kutya ezt csinálja fajtától függetlenül.
2011. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
igen, ez igaz de amíg egy csivavát arrébbrúgsz addig... mással meg ez történik mint a hírben... nem mindegy milyen kutya a neveletlen és rosszul szocializált
2011. aug. 9. 12:05
 10/17 anonim ***** válasza:

Tehát akkor egy csivava lehet neveletlen? Pont onnan indulnak ki a problémák, hogy a kisebbek a domináns viselkedésükkel kihívják a nagyobb kutyákat. De persze ez náluk aranyos. Egy mini kutya is lehet veszélyes, kislányom lábát egy, a játszótéren rohangáló nemharapós, tündérke! yorkshire terrier harapta meg. Ez egy éve volt, még mindig látszik a helye. Akkor volt először és utoljára is az a kutya a környéken..

MINDEN KUTYA FELELŐSÉGGEL JÁR! Ne élvezzenek semmilyen előnyt sem a kisebb, sem a nagyobb kutyák tartói. Ilyen fajták (staffordshire terrier) tartását engedélyhez kötném, minimum egy alapfokú tanfolyam elvégzéséhez a kutyaiskolában.

2011. aug. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!