Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfelelőek a körülmények?

Megfelelőek a körülmények?

Figyelt kérdés
Tehát,vettem egy 8 és fél hetes kis kutyát, (természetesen be volt oltva 6 hetesen, elvan indítva minden, féregtelenítés meg volt, multi vitamint, és junior tápot kap, némi házi koszttal.)Van egy mellékhelység, ahol régi kutyám megdöglött. 8 hónapja nem volt ott semmi, ki hypóztam. Aztán 2x át lett meszelve, a padló mésszel áttörölve, a tető is. Ajtó-ablak lefestve, és mégegyszer a padló hypózva. Betudnám oda tenni a kiskutyát? Mert ott sokkal melegebb van. (Bent nem tudom tartani szülők miatt, és még mostanában nincs hideg.) [Ami megdöglött az nem tudom miért volt, de ott döglött meg] [A kiskutya most ilyen vastag kórházi habszivacs dobozban van, mármint házként, elég nagy és hőszigetelt. Tehát elférnének benne még 7-8-an. Elől pedig ilyen kivágott ruha van, és alatt is, hogy tudjon közlekedni.] Vagyis azt szeretném tudni, hogy betehetem-e már oda? Mármint, hogy a fertőzések ennyi eljárás után kimúltak?
2013. szept. 21. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy halott kutya önmagában nem fertőz (hacsak nem nálatok kezdett el lebomlani is),csak akkor hogyha fertőzésben pusztult el.(Itt megjegyezném,hogy hogy tudod azzal a szóval jellemezni a családtagunk halálát,hogy "megdöglött"?)


Tehát nyugodtan beteheted oda,viszont egy ilyen kicsi kutyától ne várd,hogy 1 hét alatt szobatiszta lesz,plusz szocializációs szempontból veletek kellene még hogy legyen.Ráadásul télire sem szokás egy pár hónapos kölyköt kitenni,ennek ezer oka van,főleg egészségügyi.


A habszivacs doboz pedig teljesen alkalmatlan,az megázik és egyáltalán nem úgy tartja a hőt,mint egy hőszigetelt kutyaház.

Az sem a legjobb,hogy elférnek még benne 7-8-an,mert a kutyának az akkor hatalmas és még a saját testhőjével sem képes befűteni.


Tehát:

-Jó minőségű,legalább 2x hőszigetelt,legalább fából készült kutyaház.

-Nem lenne baj,ha legalább pár hétig beengednétek magatokhoz

-Abban a szobában sem lesz semmi baja,ahol a másik kutyus elpusztult,bár tudni kéne miben pusztult el.

2013. szept. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát őt úgy kaptam, hogy kicsit beteges volt, furcsán vette a levegőt, szerintem tüdőgyulladása volt.Nem hiszem, hogy fertőzés miatt lett volna...Bolti kutyaházra pedig nincs anyagi keretem.Esetleg tudok készíteni, de az nem olyan, a kutya pedig már tudja, hogy hol intézze a folyó illetve, szilárdabb ügyeit, de ha annyira nem jó a habszivacs, akkor megpróbálok valamit csinálni.:) A szocializálás pedig meglesz.:)
2013. szept. 21. 18:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi is saját kezűleg csináltunk házat,ezen ne rágódjon.Ezerszer olcsóbb,arra ügyelj hogy lehetőleg jó deszkákból csináld (mi kimaradt lambériából csináltuk).Hőszigetelésnek pedig az oldalain 2x2 cm-es hungarocell lapok vannak,az alján és a tetején pedig 3x2 cm-es.


A hungarocell táblákat pedig lefedtük egy OSB lappal,hogy ne kezdje el belülről megrágni.


Kívülről pedig lefestettük maradék kültéri festékkel,az is véd meg szigetel valamennyit.

Ja és maga a kutyaház nem a földön áll,hanem egy raklapon,így az alatta lévő levegő is hőszigetel.


Nekünk a bolti méret 40-50 ezer ft között lett volna,így kihoztuk kb 10-13 ezerből.


Sok sikert :)

2013. szept. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát a deszka, és egyebek így könnyen megoldható, mert fenyő deszkából megtudnám csinálni. Most így nézegettem egy kétrészest simán össze tudnék dobni.Mármint egy sötét részest, ami duplán hőszigetelt, és egy egyszeresen hőszigetelt "nyári helységet". Remélem ezt hamar tudom kivitelezni, köszönöm a választ.:)
2013. szept. 21. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!