Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak megy a hasa, mit...

A kutyámnak megy a hasa, mit csináljak? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 éves kis Yorkimnak ma reggel ment a hasa.

Sétánál többször szokott kakilni, ma reggel először egy rendes, szilárd jött ki, 20 perc után meg már folyósabb...felszedni se tudtam. Hazajöttünk és nem volt semmi aztán délfele mikor ettünk ott volt mellettünk feküdt a kövön és remegett vagy rángatózott nem tudom (behúzott farokkal!). Szerintem fáj a hasa.Mostanában száraz tápot és konzervet kapott + tegnap este egy kis sajtot mert imádja (és eddig semmi baja nem volt tőle).

Itthon tudunk neki adni valamit, hogy jobban legyen? Vagy rögtön dokihoz vigyem?Ma vasárnap van szóval így is csak holnap tudnám vinni.:$ Akkor egy ideigelenes megoldás?Olyan rossz nézni ahogy szenved szegényke.:(

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2013. szept. 22. 13:20
 1/6 A kérdező kommentje:

Most ért haza a sétából, és azt mondta a húgom hogy nem kakált egyáltalán, és hogy úgy játszott a többi kutyával mint máskor...:/ nem tudom lehet hogy jobban van...De ha megint kijönne rajta akkor mit csináljak?A segítség akkor is jól jönne! :)

Köszönöm!

2013. szept. 22. 13:25
 2/6 anonim ***** válasza:
Sima hasmenéses tünetek esetén én mindig várok pár napot a dokival, mert el szokott múlni...amikor durva hányásos-hasmenéses-szenvedős rosszulléte volt, akkor elvittem azonnal. Most vidd ki sétálni minél többször, figyeld a székletét, és nézd meg, hogy egyébként rendbejön-e a kedélyállapota. Ha igen, és láthatóan nem érzi magát rosszul, akkor simán ráér a doki, ha viszont marad a rosszullét otthon is, akkor mielőbb el kéne mennetek az orvoshoz.
2013. szept. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na, mire megírtam, már van újabb komment tőled. :)

Szóval, ha kint jól volt, akkor csináljátok ezt tovább: figyeljétek a viselkedését otthon, vigyétek ki néhány óránként, és ha nem romlik az állapota, akkor lehet, hogy nem is kell orvoshoz mennetek (ha a hasmenése elmúlik 2-3 nap alatt, és a kedélyállapota végig rendben van, nem fáj semmije, nem lázas stb.).

2013. szept. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Adj neki főtt rizst és főtt sárga répát.Ha ezzel a diétával nem javul pár napon belül akkor vidd dokihoz.
2013. szept. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Este nagyon aggódtam, mert 10 percenként felkelt mellőlem leugrott az ágyról és a földön feküdt.Felállt, feküdt, arrébb ment 2 lépést, lefeküdt, felállt, és így tovább.:(

Lefekvés előtt meg megint ment a hasa (pelusra kakilt) és csodálkoztam milyen fekete a széklete...Most reggel úgy látom jobban van, majd meglátjuk.:)

Megfogadjuk a tanácsaitokat!Köszi!!!:')

2013. szept. 23. 06:54
 6/6 A kérdező kommentje:
eszembe jutott, hogy mikor kint voltam az erkélyen innivalóért akkor a kutyám is kijött velem. Bevittem az üccsit és mondta anya, hogy hozzam vissza a kutyát mert a denevérek a sarokba szoktak kakálni!Vissza szaladtam az erkélyre és felkaptam de lehet hogy addigra már bekapott egyet...Most már mindegy, gondoltam elmondom de már teljesen jól van egészséges mint a makk!! :))
2013. okt. 3. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!