Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyök kis kutyámnak ha...

A kölyök kis kutyámnak ha dobom a labdát akkor érte megy, de nem hozza vissza hanem eldugja! Hogy tudnám rábírni, hogy visszahozza nekem?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Kínálj fel érte egy másikat.

Ha odaviszi az elsőt,a másikat dobd el neki. Meg fogja tanulni, hogy milyen jó játék is az. Persze, türelemmel kell lenned, hiszen először nem biztosan fogja érteni.

2013. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
első ezt is próbáltam de akkor eldobja az elsőt és jön a másikért nem hozza hozzám akkor sem :(
2013. ápr. 3. 22:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha elég zsákmányos, akkor azt is megpróbálhatod, hogy kidobod a labdát, elfutsz a másik irányba, és ha utólér, dobod a másikat. Nekem ez vált be, mert alapvetően az én kutyámat jobban motiválja a megszerzem-megőrzöm része, mint a visszahozom-eldobod része.
2013. ápr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy kis ideig kapd fel az eldobottat. Aztán majd nő az okoskája és megpróbálhatod hozd szóval rábírni, hogy a közeledbe vigye. És akkor dobod a következőt.
2013. ápr. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha egy másik, barátságos kutyával együtt labdáztok: attól megtanulja, hogy vissza szokás vinni a labdát, s a kialakult versenyhelyzet miatt motivált is lesz. Nekem a második kutyám így tanult meg apportozni, s kicsinek ő is eldugta a labdát.
2013. ápr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én elcseréltem jutival. így rögzítettem benne hogy adja oda nekem. amikor a szájában volt azonnal hívtam magamhoz és eleinte a szájából vettem ki és ugy adtam a jutit. amikor már olajozottan működött az egész akkor szépen lassan kihagytam egy egy alkalmat, már csak dicséret volt juti nem. majd két alkalmat és a harmadikra juti. és így tovább mígnem már nem kellett juti csak dicséret. ne feljtsd el vezényszavakkal összekötni : "hozd", "add ide" pl.
2013. ápr. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!