Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alfa kutyaiskola?

Alfa kutyaiskola?

Figyelt kérdés

Kicsit "félénk" vagyok úgymond, véleményekre lennék kíváncsi ezzel a kutyasulival kapcsolatban!

Első kutyusom van, most 5 hónapos körüli, és úgy érzem nagyon ránk, illetve rám férne pár jó tanács, tapasztalat.

Főleg az, hogy egy jó közegben legyünk, hozzáértőkkel, és sok kutyussal, ahol tanulhatok.

Nem azért, mert gond van a kutyámmal, szerencsére ártatlan, kedves teremtés.


A videóik alapján őket érzem a legmegbízhatóbbaknak.

Csak aggódom kicsit, hogy odaállítok tök hülyén, eleinte szerintem azt sem fogom érteni, miről van szó.


Írjatok légyszi tapasztalatokat, vagy hogy ki hogy volt az első ilyen összejövetelen. Köszönöm.


2013. szept. 22. 15:54
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A kutyaoviba mennénk :)
2013. szept. 22. 15:58
 2/20 anonim ***** válasza:

Szia, mi most odajárunk, Angyalföldre. Nekem elég szimpatikus bagázs, klikkeres tanítás plusz "falkavezér elmélet". Nagyon hasonlít a Tükör iskolára, csak kevésbé gépies és nem annyira futószalagszerű.

Legegyszerűbb, ha elmentek pár ovis foglalkozásra, ott aztán tényleg még nem kell se neked se a kutyának semmit tudnia, és ha az alapján szimpik, nyugodtan válaszd őket iskolának is.

2013. szept. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Na akkor meg főleg:D A kutyák szépen játszanak körülöttetek, ti feltehettek kérdéseket, illetve ők mondanak pár hasznos tanácsot, meg az elméletből kóstolót. Egy-egy feladat is van, de a max elvárás az, hogy a kutya ülni tudjon... de még ezt sem kérik mindenkitől.
2013. szept. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nem fognak hülyének nézni,hiszen azért mész oda,hogy segítsenek,tanácsot adjanak neked kutyanevelés,tartás terén :)


A suliról nem tudok nyilatkozni,nem voltam még ott,bár szocializásciós tréningre elkéne vinnem a kutyámat és én is az Alfában gondolkodtam.Csak nem jutottam el odáig.Amúgy én is félénkebb vagyok az idegenekkel kapcsolatban.De szerintem semmi okod félni.Segítenek ahol csak tudnak.Az oktatóknak nem az a dolguk,hogy elítéljenek,mert te ezt meg az nem tudod.

2013. szept. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igazából pont erre voltam kíváncsi, amit írtál. Csak nagyon izgulok már előre. :D
2013. szept. 22. 16:02
 6/20 anonim ***** válasza:
a hangulat biztosan jó, és a társaság is, de a szakmaiság 0.
2013. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

És ezt konkrétan mivel tudod alátámasztani?

Konkrét esetet tudsz írni?

Vagy csak nem azt az elvet követik, és nem olyan módszerrel dolgoznak, mint ami neked szimpatikus?


Ez így nem túl korrekt dolog. Lehúzol valakit anélkül, hogy megindokolnád, konkrétan mi a probléma a "szakmaiságukkal".

2013. szept. 22. 16:31
 8/20 anonim ***** válasza:
sértettséget érzek ki a szavaidból, mert nekem nem tetszik a módszer. Konkrétan nem egy kutyát látok onnan, akik kellő motiváció nélkül vannak "tanitva" viszont olyan büntetési faktorok, ami a kutya lelkét teljesen tönkreteszi. nekem semmilyen módszer ellen nincs kifogásom, ami arra épül, hogy a kutya örömmel, és boldogan akarja követni a vezetőjét. De egy olyan iskola, amelyikben csak gazdi mellett lesunyt fejjel kullogó kutyákat tud felmutatni, ne haragudj, de nekem nem szimpatikus.
2013. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Én vagyok az, aki Alfába jár. Igazságot érzek a szavaidban, de ugyanezt el lehet mondani a többi suliról is. A legtöbbször ludas szerintem ez a sok félreértett, félreértelmezett dominanciagyakorlat.

2013. szept. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Csak azért, mert gyakran hangoztatnak emberek negatív véleményeket, és ezek a vélemények gyakran szubjektívak, nem tényszerűek.

Köszönöm hogy bővebben kifejtetted ezt a dolgot, így már jobban értem.

Nos, ami engem illet, a leszegett fejjel kullogásig biztos nem fogunk eljutni. Igazából csak nagyon kezdő kutyás vagyok még, annyira nem ismerem a reakcióikat, hogyan kommunikálnak, stb.

2013. szept. 22. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!