Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen szóval fejezitek ki...

Ti milyen szóval fejezitek ki egy állat halálát?

Figyelt kérdés
Elhunyt, meghalt, elpusztult, kimúlt, megdöglött. Ti melyik szót tarjátok a "legmegfelelőbbnek"?
2013. szept. 22. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Elpusztult, meghalt, elment. Ha nincs komoly érzelmi kötődés, akkor az elfáradt is befigyel.
2013. szept. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Cica és kutya, aki "családtag": meghalt

Egyéb állat: elpusztult

2013. szept. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Meghalt, elhunyt. Nálam az állatok is családtagok, az elpusztult az szerintem olyan kegyetlen halálra utaló kifejezés. Legalábbis számomra.
2013. szept. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elpusztult, meghalt. Máig ki vagyok akadva, hogy anyám úgy fejezte ki magát a kutyám halálakor, amikor közölte a rossz hírt, hogy "megdöglött".
2013. szept. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a második hozzászóló, érzelmi kötődés esetén 'meghalt', amúgy 'elpusztult'. De el tudom képzelni, hogy viszonylag ismeretlennél is az első verzió legyen. Ha a homo sapiens nevű állatnál a meghalt a normális, akkor miért ne lehetne ez a többi állatnál is?

A halál formáján sok múlik. Ha egy könyvben egy ragaszkodó kis kedvenc könnyeztető haláláról olvasok, aki 100 évvel a születésem előtt hunyt el, az meghalt. Az elpusztult az valahogy más hangulatú, elhagyatottabb. Egy éhen veszett vagy támadásba belehalt állatnál azt mondanám.

A megdöglött a legnyersebb, nem tudom, mikor használnám, de kb. olyan erős esetben, amihez a durvább szlengszavak is illenek. Szóval ez nekem kicsit sem semleges, hiába állatról van szó...

2013. szept. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, én leginkább a meghalt-at használom, kutyák esetén még akkor is, ha ismeretlen, többi állat esetén, ha ismeretlen, akkor elpusztul. Az ember esetén viszont szintén használom az elpusztul szót, és nem tiszteletlenségből, hanem én valamiért a 'meghal'hoz nyugalmat, békét társítok. De pl. egy katona, aki a harcmezőn vagy egy zuhanóbombázóban összeégve leheli ki a lelkét, az számomra elpusztul, valahogy az nem egy természetes és emberi halál, nem illik rá, hogy 'meghal'.
2013. szept. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Saját állat "elment", "elaludt". Idegen, de háziállat: meghalt. Vadállat: elpusztult.
2013. szept. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meghalt, elpusztult.
2013. szept. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kutyák esetében meghalt más állatoknál pedig elpuztult
2013. szept. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!