Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mostok kezet kutyázás...

Ti mostok kezet kutyázás után? Miből gondolja egy kutya tartó azt, hogy nem kell kezet mosnia kutyázás után?

Figyelt kérdés

Mondván "az én kutyám tisztább mint némelyik ember!"

Láttam egyik ismerősömnél, aki kutyás, hogy kutyázott, játszott vele, simogatta, a kezéből adott neki kekszet, amit kicsit össze is nyalt a kutya, meg minden, majd ment be, és elkezdte a pizzát enni kézzel, anélkül, hogy megmosta volna a kezét.

Aztán megfogott 1 szeletet, majd nyújtotta nekem.

Hát valahogy akkor pont nem voltam éhes.


Miből gondolja egy kutya tartó, hogy nem kell kezet mosni muiután a kutyájuk összenyalta a kezüket, meg simogatták?

Ezek az emberek tömegközlekedés után, vagy egy nyilvános wc után se mosnak kezet?



2013. szept. 15. 17:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ. Azért nem mindegy szerintem, hogy egy non-stop kerti kutyáról vagy egy benti kutyáról beszélünk. Anyósomék kutyája kinti, imádnivaló meg minden, de kezet mosok minden foglalkozás után, mert a kutya moslékon él, bolhás helyeken megfordul és a kezem is átvesz egy olyan szagot hogy huh.... Viszont a mi kutyánk panel-kutya. Minőségi tápot, illetve húst eszik nincs is büdös szaga sem a bundájának, sem a szájának, rendszeresen karbantartom a bundáját, megvan minden oltása, féregmentes, egyszóval egészséges, így nála annyira nem veszem komolyan a kézmosást, mert tisztában vagyok azzal, hogy nem lesz semmi bajom tőle :) Nyílván ha egy igényes, ápolt megjelenésű emberrel fogsz kezet, te se rohansz kezet mosni, mintha egy kukalakó kisebbségivel tennéd ezt.
2013. szept. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Én az esetek 95%ában kezet mosok kutyázás után, mert szerintem se annyira guszta. De, amikor pl kutyasuliban vagyunk, és megéhezünk, mi is rendelünk pizzát, és ott nem tudsz kezet mosni. Ott nem csak az én kutyám, hanem másik 5 kutya is összenyal, meg simogatom őket, tudom mindről, hogy minden oltásuk megvan, féregtelenítve vannak rendszeresen.

És láss csodát, még élek, és egészséges vagyok. Mint az elején leszögeztem, szerintem se a leghigiénikusabb,de nem kell burokban élni. Ja, és de, minden nemű tömegközlekedési eszköz után, valamint nyilvános wc után is kezet mosok...azért a kutyámat nem hasonlítanám egyikhez se, és azt se szeretem, ha mások teszik ezt...

2013. szept. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Akiteki ***** válasza:
95%
Nálam az élet nonstop kutyázás. Mint gyerekkoromban is tanította az anyukám: evés előtt mosok kezet.
2013. szept. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Maximum akkor mosok kezet, ha nagyon nyálas lesz a kezem... Amúgy én is étkezés előtt szoktam kezet mosni. De mivel állandóan a kutyámmal vagyok, egy nap legalább 50x megsimogatom, nem fogok 50x kezet mosni, felesleges.
2013. szept. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem semmi közöd hozzá, hogy mit csinál a saját életében egy kutyatartó, nem hogy még számonkérd. Ha nem tetszik, akkor vedd el a pizzád mielőtt ő odaadja, vagy kérd meg, hogy a tiéd ne fogja meg bár nem fogsz meghalni tőle.

Amúgy meg onnan gondolom, hogy haszonállatok között nőttem fel, most kutyáim vannak és miután átestem a szokásos gyerekbetegségeken soha nem volt semmi bajom többet, orvost, gyógyszert 13 éve nem láttam, és amikor beteg voltam az is úgy nézett ki, hogy mire elindultunk az orvoshoz én már jobban is voltam, és soha nem szenvedtem. Mások meg kétnaponként elkapnak minden sz*rt. Bizonyított tény, hogy az állattartók immunrendszere sokkal erősebb.

2013. szept. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
27%
A mi kutyánk is teljesen kinti, bár minőségi tápokat kap (ha már a szagoknál tartunk), oltott-féregtelenített-ápolt-tiszta, de azért én is ha betettem őt este a helyére, a kennelbe, és bemegyek, az az első, hogy kezet mosok. Sőt ha éppen séta közben hívnak pl. telefonon (ez ritka, de azért előfordul), természetesen felveszem kutyás kézzel, de hazaérve azt is megtörülgetem.
2013. szept. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem, hogyan lehetne ezt kivitelezni. Nálunk nem egy fix időpont van, hogy most 2,5 órát kutyázom, aztán megy a kennelbe, hanem bejárós, állandóan itt van, non stop kutyázom. Persze alap, hogy séta után és evés előtt kézmosás, különösen, ha kézzel eszem, de amúgy nem rohangálhatok a mosdóba percenként. Mellesleg dolgoztam haszonállatokkal, ott elég durván mocskos lettem a nap végére, konkrétan a bugyimból is kecsketáp meg még ki tudja mi hullott ki, mikor wc-re mentem. Eleinte gyakran betegeskedtem, aztán megerősödött az immunrendszerem és csak használt az egészségemnek.
2013. szept. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Mivel igen gyakran van simi és egyebek,nem rohanok kezet mosni.De ha készítem a kaját vagy eszem,akkor megmosom.Arra figyelek,hogy negyed évente féregtelenítve legyen,ill.bolhairtva.
2013. szept. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%

Panelban lakunk. 2 bichonnal.Ők is rendszeresen karban vannak tartva.Oltva,féregtelenítve vannak.

Nem mosok kezet minden simogatás után.Ha eszek sem mindig mosok kezet kutyázás után.A kutyáimmal alszok.11 éve vannak kutyák a családban és még élek.

Viszont mamáméknak van két kerti kutya 5 évesek,de sose voltak fürdetve (oltva,féreghajtva vannak).De olyan koszosak és nem éppen kellemes illatúak ha megdögönyözöm őket akkor a kezem is koszos és büdös lesz,így utánuk mosok kezet.

Nyilvános wc és tömegközlekedés után 2x is szappanos vízzel mosok kezet. És én sem hasonlítom a kutyáimat wc-hez,meg tömegközlekedési eszközhöz!


Amúgy ha vendég jön és én szolgálom fel az ételt vagy ilyesmi akkor megszoktam mosni a kezemet kutyázás után.

De voltak vendégek akik a kutyáimat dögönyözték és nem mostak kezet és simán neki álltak enni.

Szóval,hát nem is tudom..aki nagyon finnyás az kezet mos aki nem az nem :D

2013. szept. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
amikor aktivan foglalkozom velük igen, megmosom, mert általában nyakig retkes vagyok:) De mivel napközben is velem vannak a házban, folyamatos a kontakt, nem rohangálok percenként a csap alá. Ha eszem akkor előtte természetesen kézmosás. Nálunk a suliban is van kézfertőtlenitő, vagy babytörlő, ha nagyon ehetnékünk van, ezekkel megoldjuk:).
2013. szept. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!