Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egymás után kétszer tüzelhet...

Egymás után kétszer tüzelhet egy kutya?

Figyelt kérdés

Szeptember 9.-10.-ke körül kezdett vérezni, pontosan nem tudom de ekkor vettem észre mert állandóan nyalogatta magat, feltakarit maga utan.Ez kb 1 hetig tartott, marminta verzes.

Van egy fiu kutyank is es ilyenkor elzarjuk oket egymastol, de megjobban odafigyelunk a legtermekenyebb napokon hogy veletlenul se menjen at hozza...szoval most van a 15.ik napjan, es azt vettem eszre tegnap hogy megint verzik. Papirzsepivel picit megnyomta a perajat es ver buggyant ki belole, es atakarojan is lattam egy picit. A kan kutyank most van meghjulyulve teljesen, ugat egesz ejszaka, hazba sajnos nem akarom egyiket sem bevinni, elvileg nem tud atmenni hozza...de most akkor mi van? és féléves, nem az első tüzelése, ilyen még nem volt hogy abbamaradt a vérzés, aztán megint elkezdte.Létezik ilyen?

Volt egy kis ekcémás megbetegedése a hátán, de senkinek nem hagyta még megnézni sem, és voltunk vele dokinál aki benyugtatózta és ugy szedte rendbe neki....ez akkor volt mikor ebben 3-4 napja verzett már...Lehetséges hogy a sok injekcio hatasara abbamaradt a verzes és most megint elindult?Most is egy hétig fog vérezni és a kritikus napokat tegnaptol kezdjem el kiszamolni megint?


2013. szept. 23. 11:06
 1/6 A kérdező kommentje:
rosszul irtam elnézést, 2 és fél éves a szukám
2013. szept. 23. 11:08
 2/6 anonim ***** válasza:
az a biztos, ha teljesen különzárod őket, legalább 1 hónapra, de igen előfordul, hogy visszatér a vérzés. Ha fél éves, akkor ,hogy lehet, hogy már tüzelt előtte is? Ha folyamatosan ezzel küszködtök, akkor érdemes lenne egy orvosnak megmutatni.
2013. szept. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ebben a helyzetben indokolt lenne nagyon az ivartalanítás,ki tudja mi bujkál a szukában.


Vigyétek el dokihoz,majd beszéljetek meg vele egy ivartalanítási időpontot.A kan kutya sem őrül meg,és ti is megnyugodhattok,mert nem lesz felesleges szaporulat soha.

2013. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ez elég gyakori jelenség vagy vissza tüzelt vagy nyújtott vérzés... nekem van szukám aki 21 napig végig vérzik, olyan szukám is van aki tüzel egy hétig majd abbamard és kb 2 hét múlva újra kezdi és csak a visszatüzelésnél termékeny.

Ha nem tenyészkutya akkor ajánlatos ivartalanítani

2013. szept. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Akiteki ***** válasza:
Nem egymás után tüzel, hanem ez a tüzelés. Egy egész darab. Most van az ovuláció. Az hogy mikor és mennyire vérzik, teljesen egyedfüggő, van aki az elején is alig vagy egyáltalán nem, van aki még a legvégén is vérezget. Még 3-4 napot kell túlélned, hogy a kan nem bír magával, aztán jobb lesz.
2013. szept. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Már tegnap elkellet volna vinni az állatorvoshoz, mert csak Ő tudja a választ! És azt vettem ki a soraidból, hogy kiskutyát nem akartok, akkor miért nem ivartalaníttatod! Szukáknál kicsit nagyobb ez a beavatkozás, de egy életre le van tudva. Nekem volt egy spánielem, az első tüzelés után ivartalanítva lett, nem volt semmi baja utána, egészségesen élt 16 évet.
2013. szept. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!