Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Maximum milyen gyakran tüzelhe...

Maximum milyen gyakran tüzelhet egy 1 éves moszkvai őr kutya?

Figyelt kérdés
Mi úgy tudtuk, hogy csak félévenként, de most az állatorvos és még páran azt mondják, hogy ha nincsen neki kiskutyája, (mármint eddig kankutya közelében sem volt)akkor két havonta is előfordulhat. A probléma csak az, hogy őfelsége ma átruccant a szomszéd építkezési telekre, ahol egy nála jóval kisebb kan kutyával sétálgatott. Sajnos viszonylag későn vettük észre, eddig soha sem csinált ilyet. Nem láttuk, hogy párzottak volna, de nagyon remélem, hogy nem volt semmi. Mi nem vettük észre, hogy tüzelne. Nagyon kérlek segítsetek, mert nagyon ideges vagyok. Az állatorvos azt mondta, hogy egy hónap múlva kell ultra hangra vinni, és nem kizárt, hogy szüksége van olyan magzat megszüntető szerre.... :'(
2011. jan. 12. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért ha tüzelne, azt észre vettétek volna, nem?

A mi szukánk most lett ivartalanítva, de nem volt neki kiskutyája, mégis fél éve tüzelt először és utoljára. Egy egészséges kutya 6-9 havonta tüzel, annál nem gyakrabban, de nem is ritkábban. Mikor tüzelt utoljára?

2011. jan. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hogy november körül. Abban biztos vagyok, hogy a következő tüzelés elvileg júliusban lesz.

Nagyon remélem, hogy ha tüzelt volna, észre vettük volna.

Amúgy megnéztük a hátsó felét, de teljesen normálisan néz ki...

2011. jan. 12. 17:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem kérdőjelezem meg egy orvos véleményét (általában), de szerintem ez butaság.

A macskák ivari ciklusa ilyen. Gyakorlatilag addig tüzel, amíg nem történik valami akció.

De a kutyáknál nincs ilyen. Meghatározott időszakban tüzelnek, függetlenül attól, hogy vemhesülnek-e vagy sem.

De ha rosszul tudom, javítsatok ki.

2011. jan. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, hogy hülyeséget mondtak, és jól tudod ..:)

Az normális viszont két kutyánál, hogy a szuka rámásszon hátul a kanra, ha nem is tüzel??

2011. jan. 12. 17:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az állatorvos keveri a szezont a fazonnal.. máriám.. és valszeg az ember orvosok is ilyenek... :S Szánalom!


Egy szuka kétszer tüzel egy évben, fél évenként, ahogy te is tudod! Úgyhogy nyugodj meg, nem lesznek kiskutyák. :) Egyébként egy nagytestű kutya ha tüzel, elég észrevehető. Ahol általában feküdni/ülni szokott, ott vérfoltoknak kéne lenni, ha nincs.. nem tüzel.

2011. jan. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jesszusom! Azonnal keress egy másik állatorvost, mert aki ilyen nagy butaságot mond, az teljesen megbízhatatlan.

Évente egyszer, legfeljebb kétszer tüzelhetnek a szuka kutya!

2011. jan. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a szuka rámászik hátulról a kanra, akkor az dominancia megnyilvánítása, azonnal tiltani kell.
2011. jan. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ! :)

Kedves utolsó válaszoló, kicsit bővebben ki tudnád fejteni, hogy mit értesz a dominancia alatt?

Amúgy sajnos az ablakból látta anyukám, azután rohantuk ki... :(

2011. jan. 12. 19:47
 9/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Általában az északi kutyák szoktak évente egyszer tüzelni.

Ha meg kíváncsi vagy, hogy a kutya tüzel e mutasd meg egy pár kannak és ha intenzíven érdeklődnek utána, szagolgatják a hátsóját és nyalogatják akkor nagy valószínűséggel tüzel.

Sok kan kutya már az ivarzás előtt 2-3 héttel tudja, hogy az a bizonyos szuka tüzelni fog. A szuka azért hágja a kant mert már az is az ivarzás előjele.

2011. jan. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

És mond csak Zsuzsabazsa, ha ez történt, attól ugye nem lehetnek kiskuyák?, Mármint a ott tart a tüzelés, hogy a kutyám meghágta a kant??

Amúgy csak akkor lehetnek kiskutyák, ha a szuka tüzel, ugye??

Sajnos annyi mindent mondtak, hogy már teljesen össze vagyok zavarodva... :S

2011. jan. 13. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!