Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek fel bírja nevelni...

Szerintetek fel bírja nevelni őket? :/

Figyelt kérdés
Van egy golden retrieverem és most szült 13 kiskutyát (fajtisztát)...nagyon aggódok érte hogy fel bírja e nevelni őket :/ én csak 8-9-re számitotam mivel ez a második fialása és az elsőnél volt 9 és felnevelte őket de most...13??? szegény Arankám....:// :DD Szerintetek bírni fogja? Beszéltünk az állatorvossal és mondta hogy főzzünk neki rántott leves mert attól több teje lesz...hát remélem beválik :D

2013. szept. 23. 16:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya fajtiszta, kezdjük ott.

Gratulálok az újabb szaporításhoz.

De nem koptatom az ujjam, más fog lecseszni helyettem.


Imádkozz, hogy fel tudja nevelni. Egy ismerősöm vemhesen talált egy mopszot az utcán, és szegény aznap ellett meg, 10 kölyköt. Sikeresen felnevelte.

2013. szept. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond! Mivel úgyis mellette vagy napi 24 órában (ott alszol a kicsik mellett) a következő két hétben, így tudsz rájuk figyelni. Tudod őket cserélgetni a cicin, hogy egyenletesen fejlődjenek, tudod őket kihúzigálni az anyjuk alól, ha beszorulnak stb... Legközelebb meg majd meggondolod, hogy annyira fontos-e neked a szaporítás.
2013. szept. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már mellé kellene etetni (tápszer) és cserélgetni őket az emlőn, hogy a gyengébb kölykök is szopjanak (kb 3 óránként minden kölyöknek ennie kell) Nekem 9 volt a legtöbb ahhol még nem kellett mellé etetnem a kicsiknek és a szuka képes volt megoldani.

Plusz extra módon figyelni kell a szuka egészségére és helyes táplálására.

2013. szept. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
úristen -.- úgy csináltok mintha én lennék az egyetlen aki kutyát szaporít -.- higgyétek el én sem így akartam...fentre még elfelejtettem írni hogy 2 évesen fialt először és most meg 4 éves...kazán mellet van nekik elkerítve ilyen hely szóval jó meleg van..alattuk szalma..nem hiszem hogy olyan rossz gazdi lennék...
2013. szept. 23. 16:55
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Ja,nem akartad.Biztos nem véletlenül nem ivartalanítottad és engedtél rá "fajkutyát".

Nem kell magyaráznod.Kellett a szaporításból a kis zsebpénz,de most megszívtad.

Az,hogy más is szaporít,nem mentség.

Ennek az alomnak a felnevelésére kb.rá fog menni az egész hasznod,amire számítottál.És a kutyád életéből is elvettél pár évet.

2013. szept. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 sippara ***** válasza:
91%
Rosszul hiszed. Ivartalaníthattad volna az első tüzelés előtt, vagy utána. Ivartalaníthattad volna, amikor először vemhesült két évesen. Ivartalaníthattad volna közvetlenül utána. Ivartalaníthattad volna az elmúlt két hónapban. Valóban nem te vagy az egyetlen, aki szaporít, most épp valamivel több, mint két MILLIÓ kutya van utcán, menhelyeken, mert "nem csak te szaporítasz". Nem tudom, a kölyköket sajnáljam jobban, vagy szerencsétlen kutyádat.
2013. szept. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
A kazalba? A szénába? Klassz, tényleg felelős gazdi vagy. Mit fogsz csinálni ha a szukának, kölyköknek éjszaka kell a segítséged? A rántotleves meg csak hab a tortán, ezeréves hozzá nem értő állatorvos. Jó minőségű (nem pedigree, mitvisz és egyéb szarok) táp a szukának, mellé kecsketej, hús, méghozzá sok. Akkor lesz elég teje. Talán.
2013. szept. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

1. A pénz nem az enyém lesz hanem a szüleimé.

2. Nem arra értettem hogy nem akartam hogy nem akartam kiskutyákat...igenis akartam kiskutyákat csak nem ennyi sokat

2013. szept. 23. 17:33
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
A rántottleves nem étel. Tudod, mi az? Két kanál ízesített zsír, vízzel felöntve. Attól marha sok teje lesz, tényleg. Grat az újabb lakókhoz az Illatos úton.
2013. szept. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

rántott leves? a dokid se komplett... egy vemhes illetve egy szoptatós szukának jó minőségű fehérjében dús tápanyag kell, megfelelő vitamin és ásványi anyag utánpótlás. Plusz folyadék folyadék és még több folyadék bevitele.

Ilyen nagy almoknál a legnagyobb gond, hogy a legkisebbek nem jutnak tejhez így hamar el is pusztulnak hacsak nem avatkozik be az ember mesterségesen (tápszer és a kölykök cserélgetése az emlőn)

További probléma, hogy a szuka rengeteg kalciumot veszít a szoptatással amibe bele is pusztulhat így azt is pótolni kell.


Azért szoktam mondani, hogy az orvosok többsége soha nem nevelt almot és nem is ért hozzá tehát tőlük tanácsot kérni szinte felesleges...

2013. szept. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!