Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel lehet még szellemileg...

Mivel lehet még szellemileg lefárasztani?

Figyelt kérdés
Van egy border colliem, nem első kutya (és reményeim szerint nem is utolsó), rengeteget mozgok vele, fizikailag mindig lefárad, de szellemileg, nem érzem, hogy minden nap rendesen kimerülne. Ti mit szoktatok csinálni a kutyátokkal? Mindig tanítgatom, már tud vagy 40 trükköt, de már nem tudok újakat kitalálni. Azért egy-egy ötletet mindig kapok, vagy belém hasít az isteni szikra, de bármit meg tudtam eddig neki tanítani, amit kitaláltam. Ezen kívül szoktunk bújócsázni, szoktam neki ilyen nyomkövetős feladatot csinálni, meg olyat, hogy egy felvágottt teniszlabdába teszek kaját, és azt kell kiügyeskednie, meg olyat is hogy 5 tál közül ki kell választania, hogy melyikben van a kaja, de ezeket szerintem már unja...Milyen ötleteitek vannak még? A kutyus 2 éves, szuka! (ha ez fontos)
2013. szept. 23. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, fontos, hogy 2 éves szuka, mert azért más mint egy pl egy 12 éves. Szerintem kezdj el komolyabb feladatokat is rábízni, az étel megtalálása tényleg nem egy nagyon szellemileg terhelő feladat. Biztosan imádnivaló egy lény, szerintem neten kezdj utána nézni hogy miket lehetne tanítani és többféle kutyaiskolában is érdeklődhetsz, pl ha találsz szimpatikusat. Vagy akár olyan emberrel konzultálni aki ebben jártas. Pl olyan dolgokat lehetne tanítani hogy vmit odavigyen hozzád, dobjon ki a szemétbe egy bizonyos dolgot és még sokminden mást
2013. szept. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Óó, köszönöm! Megtanítom neki, hogy dobjon ki a kukába valamit...össszetett, mert a kuka fedelét, még ki is kell nyitnia! ÁÁ, zseni vagy köszönöm! Még ötletek?
2013. szept. 23. 17:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemrégiben láttam egy kutyás videót, amiben a kutty többek között a 2-3 éves gyerekeknek való IKEA-s játékokat rakosgatta össze. Pl. egymásba rakható műanyag poharakkal 'játszott' (mindig picivel nagyobb az egyik, legalább háromféleképp össze lehet rakni), illetve van ugye egy rúd, amire különböző méretű karikákat lehet felrakosgatni. Szerintem nagyon összetett feladatok, a mozdulatsort és a sorrendet is meg lehet tanítani. Ezek mintájára is ki lehet esetleg találni ezt-azt. :)
2013. szept. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, mindet ki fogom próbálni! :D
2013. szept. 24. 19:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon jó könyv, a '101 kutyatrükk' ..és ennek is több változata. Sajnos boltban elég drága, de egyik ismerősömék netről töltötték le,de torrentről jobb! Egyébként eszméletlen jó trükkök vannak benne, és tényleg hasznosak :D Remélem segítettem


U.I.: Az én kutyámat is abból szoktam tanítgatni, imádja! :)

2013. szept. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Természetesen megvan a 101 kutyatrükk, kb 99 tud is már belőle....
2013. szept. 27. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!