Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak mindkét könyöke...

A kutyámnak mindkét könyöke sebes. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gondolom a sok fekvés miatt, de mindig nyalogatja, mert fájhat neki. Milyen krémet ajánlanátok? Nektek is volt már hasonló problémátok? Mit csináltatok?

2013. szept. 24. 12:52
 1/8 sippara ***** válasza:
A miénknek érkezés után kb. két héttel már felfekvéses volt a könyöke, azóta alszik ágyon :)
2013. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ágyon is az lehet neki egy bizonyos testsúly felett, ez tapasztalat :D

Én Dr. Theiss körömvirág krémmel kenem, ez sertészsír alapú, 1-2x bekenem és nagyon sok időre rendbe hozza neki. (Ha körömvirág krémet veszel neki, fontos, h sertészsír alapú legyen!!!)

2013. szept. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 bady98 válasza:
az attól is lehet ha úgy feküst hogy kidörzsölődött neki.. az enyémnek is az a fekvéstől kidörzsölődött neki..semmit nem cisnáltunk mi mert magátol elmúlt az orvos is megmondta .. ez jön és múlik
2013. szept. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is körömvirágozok ilyen esetben, de a bepanten is jó rá.
2013. szept. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy sebes? Nálunk a rövid szőrű német juhásznál és svájci fehér juhásznál is előfordult már, hogy a könyökeinél megszürkült és megvastagodott a bőr. Ezt egy bizonyos atka okozza Taktik-kal kezeljük. Természetesen nem biztos, hogy nálatok ez a probléma csak ezt még nem írta senki.
2013. szept. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nyáron vettem észre, azon a részen szőre sincs. :( Nem gyógyul a sebe.
2013. szept. 24. 19:26
 7/8 A kérdező kommentje:
Németjuhász keverék kutya :-)
2013. szept. 24. 19:27
 8/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Igen volt már hasonló gondom. Az egyik kutyámnak is ki volt kopva a könyökén a szőr, és egy megvastagodott fekete bőr réteg volt ott. Egy alkalommal elkezdte nyalogatni és a könyöke ping pong labda nagyságúra duzzadt és vörös lett.

A doki mikulici, hámosító kenőcsöt irt, amit a patikában a patikus kevert ki. Ez a kenőcs olyan állagú mint a kátrány és sötét szürke színű. A papagájok csőrére is ezt használták azelőtt. Azt hiszem ma már nem lehet kapni.

No ezt a kenőcsöt felkentem a könyökére, de hogy ne tudja lenyalni és a könyökére se feküdjön rá kitaláltam valamit.

Mégpedig, fogtam egy zoknit és kitömtem vattával jó keményre. Hajlítottam egy kört belőle és varrtam rá egy széles gumit. Ezt felhúztam a kutya lábára úgy hogy a luk pont a sebes résznél legyen. A könyökén volt a zokni és a gumi meg elől tartotta. Így amikor lefeküdt, akkor a seb nem ért a kemény talajhoz és nem jött le a kenőcs sem.

A zoknit addig tettem rá otthon míg az ödéma le nem húzódott és a seb behámosodott.

Ha a kutyád tűri, hogy valami van a lábán akkor próbáld meg.

A kenőcsöt meg próbáld meg amit ajánlanak.

2013. szept. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!