Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan szerezhetnék ónémetjuhá...

Honnan szerezhetnék ónémetjuhász kiskutyát?

Figyelt kérdés

Pároméknak eltűnt a kutyusa (tündéri kis keverék volt), soha nem mászkált el, de most egyszerűen sehol sincs. Párom egy régebbi kutyus emlékére szeretne egy fiatal ónémetjuhászt. Próbáltam fajtamentőket keresni, de nekik nincs (vagy én nem találtam). Valami tipp még esetleg?

Mielőtt még leszúrnátok azért nem venni szeretnénk mert jelenleg nincs rá keret, de a kutya maximális szeretetben nevelése és megfelelő (jól) táplálása természetesen megoldott lenne. Mint ahogy szükség esetén az állatorvosi ellátás is.

Köszönöm a segítséget.


2009. nov. 6. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Keresni keresték a kutyát? Plakátoltak? Felhívták az illetékes menhelyet és sintértelepet? Felrakták elveszett-talált oldalakra? Ezzel kéne kezdeni. 2-3 hónap múlva is simán megkerülhet a kutyus, de a fél év sem ritka. Én nem tudnék ilyen könnyen lemondani a kutyámról, ha elveszne...

Amúgy a német juhászkutya fajtamentésnél sűrűn előfordulnak ónémetjuhászok is, fiatalok is.

Ha tenyésztői ónémetjuhász kölyökre nincsen keret, akkor érdemesebb lenne menhelyről vagy sintértelepről örökbe fogadni, hiszen az előző kutyusok is keverék volt.

2009. nov. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze keresték a kutyust. De úgy néz ki, hogy ellopták :( Ki van bontva egy helyen a kerítés. Menhelyen(weboldalán) nézelődtünk már. És nem is biztos, hogy most rögtön lesz belőle kutyus. És természetesen, ha megkerül a kutyus, nem kerül utcára akkor sem, ha már lesz új kutyus is.

Most néztem a kérdést elírtam...nem a fajtamentőknél nem találtam, hanem konkrétan ónémetjuhász fajtamentőt nem találtam. Bocsi, csak én is ideges vagyok és aggódom.

2009. nov. 6. 20:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Személyesen is kéne érdeklődni a menhelyen, és otthagyni egy plakátot vagy legalább az adatokat. Előfordul, hogy kimarad 1-1 kutya az internetes nyilvántartásból, stb. A sintértelepet (gyepit) pedig csak személyesen érdemes megnézni.

Drukkolok, hogy meg legyen.

2009. nov. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Visszahozták :) Reggelre ott volt az udvaron, a nyakörve meg bedobva a kertbe. De nagyon meg van most ijedve szegényke :( Nagy sokk lehetett neki.

Köszönöm, hogy drukkoltál/drukkoltatok.

2009. nov. 7. 19:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Jajj de jó :).

(Valószínűleg nem tudtak elég gyorsan túladni rajta, vagy nem vált be arra, amiért ellopták. Szerencséjük volt, vigyázzanak rá nagyon!)

2009. nov. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!