Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondolhat? Miért csinálhatja?

Mit gondolhat? Miért csinálhatja?

Figyelt kérdés
Kilenc hónapos kölyök kutya. Nagy zabás. Mikor hozzám került három hónapos volt igazándiból nem is tudhatta milyen a főzött étel illata. Mire gondolhat, illetve miért esik totál transzba, mikor a főtt kaja illatát megérzi? Míg eszek addig remeg az egész kutya. Nem kunyerál, nem szoktam asztalnál etetni. Ahogy megkajálok a remegése is abba marad. Másnak is csinált ilyen remegést a kutyája, ha kaját látott?
2013. szept. 25. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, és a kutya sem buta. Te is ha jó illatot érzel éhes leszel, akkor is, ha korábban olyan ételt még nem ettél. :) A miénk is bármi olyat főzök ami neki bejön, nyüszít a kályhánál.
2013. szept. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak annyira tudom sajnálni. Pedig rendesen kap enni. És úgy csinál mindig, mintha soha életében nem evett volna. Ezt minden kajálásnál eljátssza. És nem tudom, hogy mit csináljak vele. Vajon kinövi ezt valaha? Csak azért furcsa, mert egyik kutyámra se jött rá a remegés, ha kaja illatot érzett. Ő az egyedüli aki habzsol, igaz a kajájához nem nyúl hozzá, míg meg nem engedem neki. Megvárom míg lenyugszik, már amennyire letud nyugodni, és csak akkor ehet. De akkor meg eltünteti félmásodperc alatt a kajáját is, szinte rágás nélkül.
2013. szept. 25. 14:39
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a kutyámat etetem jó minőségű száraz táppal, naponta kétszer kap , de napközben szoktam adni neki finomságokat, sajtot ... . Persze parancsra mindig, nagyon imádja.
2013. szept. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mivel etessem. Naponta kétszer kap enni Brit prémium lamb & rice tápot. De olyan, mintha nem lakna jól tőle. Vagy nem tudom. Ha van valakinek ötlete, hogy mivel etethetném?
2013. szept. 25. 15:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Én a nyersezést ajánlanám PREY vagy BARF amelyík neked szimpatikusabb. Az tuti hogy a kutyád jobban fogja értékelni mint a tápot.
2013. szept. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És ezek az etetési módok egy kb. 8 kilós kutyánál mit jelentenek? Tényleg szeretnék neki mindent megadni kajálás szempontjából, de most nála tanácstalan vagyok. Azt hittem, ha kap egy viszonylag jó minőségű tápot, akkor minden jó lesz vele. Régen a kutyáimnak főztem a kaját.
2013. szept. 25. 15:20
 7/12 Akiteki ***** válasza:
Ezt bármelyik kutya eljátssza, főleg ha látja, hogy hatással van a gazdira. Nem kell rá odafigyelni és majd abbahagyja. Nagy színészek.
2013. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne tedd, ne etess Barf-al , én kezdő kutyás voltam, első kutyám-nak nem akartam a száraz tápot adni. Mert ugye régebben se azt ették. Erre jöttek elő szépen a problémák. Beteg, csúnya szőrzet, gyenge csontozat ... . Szépen beégtem és tönkre tettem a kutyát. A másikkal már okosabb voltam, kapta a prémium minőségű kutyatápot, napi C-vitamin azaz 1 g 2*500mg naponta. GlycoFlex tablettát a porcokra és csontokra és Cápa csont őrlemény tablettát. Olyan egészséges és izmos erős kutya lett mint a makk.
2013. szept. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A pitem is így kezdte, nyökögött, morgott kínjában, remegett, két liter nyálat csorgatott a padlóra... Aztán pár hónap alatt elmúlt, mert nem foglalkoztam vele, ő meg rájött, hogy minden nap kap enni, nem kell parázni. Mondjuk koplalónapot nem merek nála tartani :D
2013. szept. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan én sem foglalkozok vele, és a sajnálatot sem úgy kell elképzelni, hogy neki állok és elkezdem simogatni, meg sajnálni, meg ilyenek, csak magamba szoktam megállapítani, hogy szegénykém. Ilyenkor még adni sem szoktam neki, nehogy összekösse azzal, ha ő remeg akkor majd kap. Úgy spontán, néha amikor épp nyugiba van, akkor szokott kapni néhány finom falatot. De akkor van még esélyem, hogy leszokjon erről, hogy így viselkedjen. Habár ha fél év alatt még nem jött rá, hogy minden nap megkapja a kajáját. Mikor először csinálta, szó szerint azt hittem, hogy valami baja van, vagy fázik, csak az tűnt fel, hogy mikor abba hagytam az evést abba maradt a remegés. Aztán a következő evésemnél is eljátszotta, na akkor jöttem rá igazán, hogy a kaja miatt van. Lökött kis blöki.
2013. szept. 25. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!