Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemtudom mit tegyek már a...

Nemtudom mit tegyek már a kutyámmal. Valakinél volt már ilyen helyzet?

Figyelt kérdés
Van egy westie kutyusom.1éve küzködök vele,mert a fél kutya kopasz szinte.Rágja vakarja magát sokszor sebesre rágba magát.Nem bolhás,nem tetves,nem férges semmi.Állat orvos is csak annyit tudott mondani,hogy valami allergia.Kapot kenőcsöt szurit is,semmi nem használ.Már azon is gondolkodok nem-e ilyen agyi betegség,hogy rágja magát..És az a gond,hogy terhes vagyok a folyosón van a kutya,de ki kellene raknunk,mert februára itt a baba és konkrétan egyik állat orvos se tudta mi a baja mind1-ik azt mondta allergia,de hiába a drága kutya kaja meg a fekhelye is allergén mentes nem segít rajta semmit,már stáltatni se viszem ki nehogy valami pollen allergiája legyen. Nemtudom mit csináljak vele:( Sokan már azt is mondták jobb lenne szerencsétlen kutyának ha el lenne altatva,mert ez csak szenvedés és ha ki lenne rakva megfagyna:( Mit csináljak szerintetek???
2013. szept. 26. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen valószínű, hogy ételallergia, ki kellene deríteni, hogy mire allergiás.

Milyen tápot eszik most? Van benne csirke/gabona?


Miért rakjátok ki azért, mert jön a baba???


Altatásban ne is gondolkodjatok, mert van megoldás, csak keresni kell!

2013. szept. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos csak kenőcsöt-szurit ajánlott? Allergiásoknak való tápot nem? Mert van olyan. Még az étrendváltás mellett lehet csináltatni tesztet, ha bírod anyagilag.A baba pedig a kutya allergiája miatt nincs veszélyben. Az allergia nem fertőz
2013. szept. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A westie-k között sok az allergiás. Lehet találgatással is próbálkozni az allergia okozójának a felderítésében, de ha ez nem vezet sikerre, akkor allergia tesztet kell csináltatni. Amúgy meg az allergia kockázatát némileg csökkenteni lehet, ha egészséges, szűrt szülőktől származó kutyát vásárolunk tenyésztőtől.


A babához gratulálok! :) Nálunk is jön a baba. Csak épp nem értem, hogy a kutya szempotjából ennek milyen jelentősége van. Valószínűleg nem a babára allergiás.

2013. szept. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Alllergia teszt volt? Jó ha tudod ha fertőző lenne már te is megkaptad volna, tehát felesleges ezekután kirakni. Bőrkaparék vizsgálatot csinált a doki? Vagy csak találgat. Milyen táppal eteted, immunerősítőt kapot? Hiába kap kenőcsöt, szurit ha nem tudjátok mire allergiás. Lehet csirke, gabona egy csomó minden. Nekem is allergiás a kutyám, de azért nem rakom ki. Megkerestúk az okot és megszüntettük. A westik sajnos hajlamosak az allergiára.
2013. szept. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nagyon sok westi fehérjeallergiás. első körben egy tesztet kéne csinéltatni, és utána célirányosan táplálni. Elhiszem, hogy a baba miatt nyugtalanit ez a helyzet, ez igy teljesen természetes. De van megoldás, ami jól lesz mindenkinek. Keressetek egy jó orvost, ha megirod hol laktok, itt elég sokan vannak, biztosan tud ajánlani valaki olyan megbizhatót, aki közel is van.
2013. szept. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki írt valami okosat. Az a bajom, hogy az írásodból süt az idegesség és valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy végigcsinálod a torturát,- add istenem, hogy ne legyen igazam - hiszen 1 éve szenved, és azt írtad, hogy az állatorvos szerint valami allergia, de könyörgöm miért nem jutott eszedbe utánajárni a dolgoknak eddig? Amikor kezdődőt még nem is voltál terhes.......

de ha szereted a kutyád és felelősséget vállaltál érte keress jó dokit segíteni fog.


Segítene, ha megírnád hol élsz.

2013. szept. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hell-ikon ***** válasza:

Barátnőm westijének van/volt hasonló.

Nála csirke és/vagy szójaallergia a nagy esélyes. Lehet erre kifejezetten állatpatikában kapni gyógytápot, illetve egyéb kisállatboltokban kapható pl. Acanának a bárányos-almás tápját eszi most.

A doki anno az injekción felül adott egy levél valamilyen tablettát is neki, ami csillapította a viszketést addig, amíg az allergén anyag kiürült a szervezetéből.


Szóval vissza a kutyával a dokihoz (vagy egy másikhoz, jobbhoz) mondd el az eddigieket neki (már ha másikhoz mész) és kérd, hogy írja fel a gyógytápot, meg a gyógyszert a viszketésre.

A gyógytápon felül a kutya nem kaphat majd mást, semmi lepattanó, meg egyéb jutalomfalat. Ezt elméletileg cirka 1 hónapig kell majd ennie, a továbbiakat meg majd azután konzultáljátok meg az állatorvossal.

2013. szept. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet idegrendszeri probléma is.Mely részeit rágcsálja?Hiába a drága táp,ha tartalmazza azokat az anyagokat,amire allergiás lehet.A fürdetés is kiválthatja,ha a sampon összetevőire érzékeny,vagy kiszárad a bőre.Ilyenkor ajánlott lenyiratni a szőrét és adni neki gyógyszert ami csökkenti a viszketésnek.Így nem lehet kitenni a kutyát a lakásból.Keresd meg a facén a westi rescue-t,nagyon tapasztaltak,folyamatosan bőrbeteg westikkel találkoznak,szerintem sokkal jobb tippeket adhatnak,mint egy orvos.
2013. szept. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is volt ilyen csak mi nem hagytuk 1 évig szenvedni a kutyát..... na mindegy, ki mit tesz meg egy állatért.


Alergia volt nálunk is, ezért kiderítettük, hogy valószínű csirke allergia. A kutyatápok mindegyikébe van csirke. Úgy tudom a specific nevezetű lazac ízesítésűben nincs. De ezt egy rendes állat boltban megmondják.


Szánalmas hogy eddig nem voltál képes megoldani egy ilyen egyszerű problémát. Szégyelhetnéd magad. Jó anya leszel ha még szegény kutyát sem vagy képes rendesen ellátni.

2013. szept. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó.A legdrágább kutyatápot kapja a kutya.Nem én tehetek róla hogy itt Komárom-Esztergom megyében ilyen állatorvosok vannak,hogy annyit mondanak kerülje a csirkét,stbt.Fekhelye allergén mentes legyen.És,hogy milyen anya leszek egy kutyából kiindulva??Elaltattad volna a kutyát ha én kitartok a kutya mellet akkor vajon milyen anya leszek?Nem hiába írtam ide ezt a kérdést,azért,hogy hát ha volt valaki így és tudna segiteni.Aki kérdezte,hogy hol rágja magát inkább a farka fölött kopasz és oldalt vakarodzik.És az elülsö lábait is rágja.Samponját is állatorvos adta.A kombinált teszten gondolkozok,hogy kiderüljön pontosan mire allergiás.Az mennyibe kerül kb?
2013. szept. 28. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!