Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ma voltam uh-ra, nagyon...

Ma voltam uh-ra, nagyon megijedtem mert a köldökzsinórt a baba nyaka körül látta az orvos, mégis azzal biztat hogy igy is meg lehet komplikáció nélkül szülni. Lehetséges? Valakinél hasonló helyzet és minden rendbe volt? 38h. Km.

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét fiam így született,az egyik 4,a másik 3 óra alatt,kb.a 2 fájásra kint volt a buksija is.Szval semmit nem jelentett.
2010. jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak a vállán volt, mikor megszületett.

A második babámnál a kórházba egy anyukának 3x volt a babája nyakán a zsinór, nem könnyen, de megszülte!

Sok mindentől függ, a szülés, az orvos remélhetőleg tudja, mit csinál!

2010. jan. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam kb 2 óra alatt született meg és kétszer volt a nyakán a zsinór... Semmi gond ezzel, de neki kapásból tekerték is le, nehogy rövid legyen ami még maradt...
2010. jan. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak is a nyakára volt tekeredve. Azt nem tudom mennyi idő alatt szültem meg, mert nem az órát néztem :)

de hála Istennek, minden rendben volt Vele.

2010. jan. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én kislányomnak is a nyakára és a törzsére is volt tekeredve. Az orvosom tudta, de nekem nem, csaak a páromnak mondta meg.. Szóval én csak szülés után tudtam meg.
2010. jan. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mind a 2 lányomnak 2x volt a nyakukon. nem volt gond
2010. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy ne essen előre, a feje elé. ha a nyakára van tekeredve, az nem baj, nem maga lélegzik még, nem fog megfulladni tőle.
2010. jan. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az utolsótól kérdezném, hogy mit jelent, hogy ne essen előre?? Én is a terhesség vége felé járok és én is parázok ettől a köldökzsinórtól.
2010. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ha a burok a tágulási szak alatt reped meg, a korai burokrepedésről beszélünk, ha pedig a fájástevékenység előtt, idő előtti burokrepedésről. A korai burokrepedés a magzat számra hátrányos. Ilyenkor a köldökzsinór előesésének gyakorisága háromszorosára emelkedik. A köldökzsinór ugyanis a koponya mellett a hüvelybe vagy akár azon kívülre is előeshet. Ha a koponya lejjebb száll, a köldökzsinórt a medencéhez nyomja, ezért abban az erek összenyomódnak, a magzat nem jut elég oxigénhez és ennek áldozatául is eshet.

Burokrepedés után azonnal kórházba kell menni, ahol a szigorú ágynyugalom a köldökzsinór előreesését meg tudja előzni.

2010. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunknak is a nyaka körül látták a zsinórt,de a doki teljesen megnyugtatott,hogy semmi baj nem lehet,mert megfulladni nem tud,hiszen levegőt még nem vesz,szüléskor se abba a pillanatba mikor kint van a szája.És ez a zsinór egy tekervényes dolog,nagyon sokat nyúlik!!! Bízz az orvosodban,ő tud erről,ennek megfelelően fog cselekedni!!!

További oldog babavárást!

2010. jan. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!