Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon félénk és nem enged...

Nagyon félénk és nem enged agához senkit, szerintetek hozzánk fog szokni?

Figyelt kérdés
Vettünk egy 10 hónapos kuvasz kutyát, amikor elhoztuk én kötöttem meg, megsimogattam csak engem engedett magához a családból. Suli miatt sajnos csak egy hét múlva tudtam találkozni vele, amikor megpróbáltam megközelíteni kb. 1 méter közelségig engedett és elkezdett rám morogni meg vicsorogni.
2013. szept. 26. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit vársz egy megkötött kutyától?Gondolom az sem volt jobb,ahonnan hoztátok.Ha tíz hónapig nem foglalkoztak vele,nem lesz alapból barátságos kutya,mert kimaradt a korai szocializáció.
2013. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És vajon az 1 hét alatt valaki foglalkozott vele, vagy csak meg volt kötve és elé dobtak valami kaját naponta?
2013. szept. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Próbálták simogatni meg foglalkozni vele de nem engedett közel senkit mert mindenkire morog
2013. szept. 26. 21:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért van megkötve? Ne legyen megkötve! Ha nincs rendes kerítés vagy egyéb ok miatt akkor meg inkább legyen kennel Neki és sok sok sok séta, futkározás, játék. Nagyon lassan és türelmesen próbáljatok közeledni és ne hetente egyszer hanem naponta többször. Nemsokára hatalmas és veszélyes lesz ha így marad. Segíthet az is ha csak odamész a közelébe, leülsz mellé, nem nézel a szemébe és várod hogy Ő közeledjen. Türelmesen!Jön a hétvége, szoktasd magadhoz különben csúnya vége lesz :( Én is morognék ha egy hétig meg lennék kötve. Szerintem Te is.
2013. szept. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az igen.

Kössük ki a kutyát, aztán tegyünk rá magasról, hátha megszelidül.

Még jó, hogy vicsorog, basszuskulcs...

Kutyát eleve tilos láncon tartani, pláne egy kuvaszt, aki amúgy is hamar elvadul kikötve, és ha felnő, egy dühös, csalódott lavinaként fog rátok zúdulni.

Add oda egy hozzáértőnek, és ne vegyél másik kutyát.Tarts plüsskutyát az ágyadon, kapni olyat, ami még ugat is...

Ha senki sem foglalkozik vele, és a mocskos hátsókertben él kikötve, akkor nagyon rossz vége lesz a dolognak.

2013. szept. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!