Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor adok a kutyámnak enni,...

Amikor adok a kutyámnak enni, morog ha közel megy bárki is hozzá, mitől lehet?

Figyelt kérdés

A kérdés adott


Mit tudnék tenni ellene? Valószínűleg még mindig harcol a dominanciáért, ( március 14-én került hozzánk, akkor volt 3 hetes ) nem szeretném elvinni menhelyre, mert nagyon szeretem meg úgy nőtt fel, hogy szinte mindennap mellette voltam, kutyasulira nincs se pénzem se időm. Naponta 30-40 percet tudok vele foglalkozni csak ( sajnos ) .


Labrador - puli keverék.



2013. szept. 26. 20:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Úgy érzi, hogy a kajához csak neki van joga, ergó mindenki alatt van a rangsorban... :S
2013. szept. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Legalább akkor jól sejtettem.


Esetleg van valami ötleted/tek hogyan tudnám ezt megváltoztatni?

2013. szept. 26. 20:12
 3/19 anonim ***** válasza:

Legjobb lenne szakemberhez fordulni, nehogy valaki megsérüljön.

Vagy ha neked van hatalmad felette, akkor tiltsd a morgást és vedd el a kaját.

2013. szept. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha morog, elveszed a kajáját. Előbb-utóbb megtanulja, hogy nem jó dolog morogni.
2013. szept. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint amikor egy 10 éves kisgyerek kiosztja a szüleit.


A többi szituációban hogy viselkedik?

Tehát gondolok itt arra, hogy:


Ha sétálsz vele, akkor rángat vagy normálisan megy?

Megy-e olyan helyre ahová nem lenne szabad (ágyra, fotelba)

Játék közben mennyire agresszív? (harapdál-e, vagy odakap)

Szót fogad neked? (hívod, odamegy, a helyére tudod küldeni, ha leülteted, lefekteted akkor végre hajtja egyből?)

2013. szept. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Erre szintén gondoltam, na de mármost, mivel épp 20perce adtam neki enni és én se tudok a közelébe férkőzni. Volt olyan, hogy amikor evett és simogattam, akkor hagyta, nem morgott.. De most újra elkezdte de már most a közelébe se lehet szinte menni. Ha oda mennék és elvenném rögtön megharapna.

Naponta 3x kap enni mert még kicsi.

Az alábbi időpontokban: 6:00, 13:00, 20:00 .

2013. szept. 26. 20:17
 7/19 A kérdező kommentje:

20:16-ra válasz


Ha sétálunk rángat.

Megy olyan helyre ahova nem szabad.

Játék közben szokott néha harapdálni, de arról kezd leszokni, mert kap egy maflást, leszidom és nem játszok vele tovább.

Szófogadásról pedig annyit, hogy sajnos annyira volt időm, hogy megtanítsam neki a nevét és ha hívom oda jöjjön hozzám, ezeket egyből végrehajtja. Nagyon okos kutya és magától is fejlődik, de sajnos egyre több rossz dolgot tanul meg magától és nehéz leszoktatni. ( Pl. nyáron ki volt csukva az udvarra, mert tesómék nem tűrték el a házban és van egy 2 kis ajtó ami a verandát és az udvart elválasztja egymástól. Az egyik ajtót csak behatjuk másikat meg bezárjuk ilyen kis kallantyúval.. :D( egyik kifele nyílik másik befele.. ) nos megtanulta magától, vagyis elleste tőlünk, hogy azt a zárat hogy lehet kinyitni és egyfolytában kinyitotta, azt lecseréltük, ezt már nem tudja kinyitni. A másik ajtó pedig mivel kifelé nyílik és mindig be van csukva.. ezért olyat csinál, hogy átugrik felette. Jobban mondva be mászik felette. )


Kutyaiskolába szerettem volna elvinni de oda meg az volt a követelmény, hogy legyen valami játék amivel szeret játszani. De neki nincs...


Szétharapdál mindent, hiába lett egyfolytában rászólva és eltéve előle.

2013. szept. 26. 20:24
 8/19 anonim ***** válasza:
Hol éltek? Hátha tudok valami normális kutyaiskolát javasolni, ahol úgy motiválják a kutyát, ahogy az neki jó.
2013. szept. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Bocsi a kései válaszért.


Hódmezővásárhelyen.

2013. szept. 26. 20:38
 10/19 anonim ***** válasza:
Hát, ha morog, mikor közel mész mikor eszik, azt jeleni, hogy valami baj van a kapcsolatotokkal, éreztetned kell vele, hogy szereted, többet levinni sétálni , tanítani, és fegyelmezni, érezze, hogy te vagy a főnök!!!Ha morog, vagy odakap a kezedhez, adj neki egy pofont, vagy húzd meg a fülét egy gyors rántással, hogy érezze, hogy rosszat tett, de ne vidd túlzásba ezt sem. Vegyél neki játékokat, hogy legyen mivel levezesse az energiáját!Szerintem jobb lesz!!!
2013. szept. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!