Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kutyám...

Mit csináljak ha a kutyám fogai ennyire rossz állapotban vannak?

Figyelt kérdés
már régóta nagyon nagyon büdös a szája de nem csak egy sima kutyaszájszag hanem döglesztő bűze vand e egész eddig nem tudtam miért aztán azt tudtam h fogkövesek a fogai meg egy-kettő kihulott d azt nem gondoltam h összefügg a kettő :/ ugy gondoltam a karásconyi pénzemből amit kapok befizetek neki ilyen izére ahol leveszik a fogkövét meg rendbehozzák a fogait de most még sujosabb a hejzet mint volt... most itt neikállt az elöbb ugymond "köhögni" meg öklendezni, mondom mit csiná idehány vagy mi?? aztán egyszercsak előjött a szájáből valami kemény aszthittem valami követ nyelt le vagy valai kimegyek vele a szobából a világosra hát látom egy fog de jó nagy de annak olyan szaga van... megszagoltam esküszöm azthttem elájulok... olyan csuna azt sem tudom megálatitani melik a gyökere és melyik a teteje :( tiszta barnás szürke-fekete valami rajta és attól félek ha elviszem a dokihoz hogy már szinte egy foga sem lesz menthető mert ugye kis termetü amugy is hajlamosabb rá és hát 10 éves yorkie és félek h ha esetleg elaltatják akkor esetleg nem fog felkelni vagy valami ilyen szörnyűség meg hát beismere nagyrészt én vagyok a hibás mert már nagyon rég csakis konzerves kajával ettem nemrég átálltunk a száraztápra bár-néha-néha még kap konzervet mert odavan érte szoval most akkor mit csináljak vele??? meg az a legjobban elszomorít h amikor pl nyáron megyek az utcán és ugye megállítanak h megsimogatják és ugye nagyon melege van és liheg és látszik h hiányos a foga mge büdös szája és akkor elkezdik hogy fú de büdös úr isten meg kiröhögik h nincs foga és ez nekem annyira rosszul esik... még roszabbul mintha saját magam csúfolnának ilyenkor nagyon erőlködök ott hogy ne sirjam el magam!!
2013. szept. 27. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Jaj te jó ég, megpróbálok normális hangnemet megütni, de nagyon nehéz lesz. 10 évig nézted, hogy a kutyád fogai fokozatosan romlanak, de egyszer sem jutott eszedbe esetleg megmutatni állatorvosnak, ehelyett most nem azon problémázol, hogy micsoda fájdalmai lehetnek a kutyának, hanem hogy a többi ember mit szól ahhoz, hogy büdös a szája meg hiányzik a foga... No komment komolyan mondom.

Vidd el minél hamarabb állatorvoshoz, ahol majd megpróbálják rendbehozni a fogait, leszedik a fogkövet és a menthetetlen fogakat kihúzzák.

2013. szept. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%
Hát erre én sem tudok sok szépet írni. Vidd el állatorvoshoz, aztán ne legyen több kutyád, soha.
2013. szept. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
foginysorvadás, fogkövesedés, nagy bajok vannak itt. Vidd el orvoshoz, szüntessék meg a gyulladást, távoltisák el a rossz fogakat. Szegénykének most még az evés is fájdalmas lehet.
2013. szept. 28. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!