Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reggel nagyon rosszul volt a...

Reggel nagyon rosszul volt a kutyánk, a doki azt mondta, nagyon rossz állapotban van: keringési elégtelenség és bélelzáródás. Reménykedjek még?

Figyelt kérdés

Adott neki háromféle injekciót, mi fecskendővel paraffin olajat itattunk(ezt írta elő), de még nem indult meg a bélmozgása, nem volt semmi "eredmény", se pisi, se kaki. Lábra állni nem tudott, és az injekciók óta úgy alszik, hogy nem is lehet felkelteni.


Azóta egyszer volt fent, akkor viszont már legalább próbált lábra állni (nem ment, de már az akarat megvolt benne), egyenesen aludt (nem C betűben feküdt, a görcstől), ivott bőségesen, és kapott egy pici párizsit. Reggel nyelni se tudott, lógott a nyelve, most magától ivott, bár csak a fejét tudta felemelni.


Most megint kezdi magát összehúzni, de nincs ébren (vagy nincs magánál) nem reagál a nevére, és furán veszi a levegőt, megfeszíti a lábait.


A doki azt mondta, ha délre (ami már elmúlt) nem lesz jobban, akkor altassuk el, hogy ne szenvedjen napokig.


Reménykedjünk még, hogy jobban lesz, és megszűnik a probléma magától? Meddig várjunk? Ez most azt jelenti (amit fent írtam), hogy javult, vagy csak hat még a fájdalomcsillapító?

Ha menthetetlen, nem szeretném még napokig kitenni ennek a fájdalomnak (látszott reggel, hogy borzasztóan szenved), és most olyan bizonytalan vagyok.

Felhívjam a dokit, telefonon erre tud nekem valamit mondani? (Mivel sajna ő sem jön ki ingyen, bevinni most nem tudjuk, nincs mivel, a rendelő a városban van.)


Bocs, ha hosszú lett, de most bármit megtennék egy "saját, 24 órás, és ingyenes" állatorvosért. :,(


2011. ápr. 18. 14:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha bélelzáródása van a kutyának,akkor azt azonnal műteni kell.

Hogyan állapította meg? ultrahangot csinált? vagy röntgent? fel van fúvódva a kutya hasa?

Nem értem, Nekem nagytestű kutyáim vannak, egyszer volt ilyen, az orvos a kocsiban kezdett el beöltözni a műtéthez úgy rohant. és azonnal műtötte

2011. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%

Szia

Nagyon sajnálom szegényként.....és téged is...borzalmas lehet...

Mennyi idős?

Mitől lett ez a baja?

Én azért megkérdezném telefonon az orvost hogy ez javulás-e.....

2011. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom. Ha pestiek vagytok, keressétek fel a XIII.ker.,Lehel úton az Állatklinikát,vagy Kispesten a Pozsony utcában a Dél-pesti állatkórházat, bizti tudnak segíteni! Ilyen nincs, hogy bélcsavarodást nem műt meg! Drukkolok,írj,mi a helyzet!
2011. ápr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyorsan vigyétek be egy klinikára, ez nem játék. Müteni kell, de azonnal.
2011. ápr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%

Mielőtt lenyúzzátok a bőrt szegény ürgéről, tudni kell, hogy az ileus diagnózisa, és a konzervatív, vagy a műtéti kezelés közötti döntés a legnehezebb terápiás döntések közé tartozik, kb. 60% tapaszalat, és megérzés, 40% meg sík szerencse.

A rossz állapotban lévő állat számára maga a műtét gyakorlatilag bonyolult kivégzésnek felelhet meg, ezzel szemben a fájdalom és félelem csillapítása, bélmozgatók adagolása a nem teljesen kifelődött eseteket megszüntetheti, ez az öreg állatoknál tulajdonképpen a követendő.

Magának a bélelzáródásoknak is négy fő, és számtalan altípusa van, ezek kezelése merőben eltér , tüneteik pedig hasonlóak, az állat gyorsan shockba kerül, és távozik. Hogy jó kezelést valasztottunk-e, az gyakran csak utólag derül ki.

Még ct kép birtokában is nehéz dönteni.

Úgyhogy ne ítélj, hogy ne ítéltess, a legfontosabb a fájdalom csillapítása, akár könnyű altatás, lehet a hasat alaposan atgyúrni.

Ha gyakori, barna hányás jelentkezik, búcsút kell venni tőle, és egy emberrel is ugyanez a procedura történne, csak ők nem kapnak morfint, és görcsök közt halnak meg.

Az összes ilyen kórkép túlélése 50% alatt van.

2011. ápr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
És mitől alakul ki bélelzáródás?
2011. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Bocs, csak ápolgattam szegényt.

A doki elsősorban a keringésével kapcsolatban magyarázott, hogy rettentően gyorsan ver a szíve, és alacsony a testhője, kapott sokktalanítót a kutya, meg még két féle injekciót.

Az állatorvost sokan hívják a környéken, ő a "jó kutyásdoki", a másik meg nem az. :S

Nem mi vittük be, ő jött ki házhoz (nincs kocsi), így csak megvizsgálta. Azt meg sajnos ő is tudja, meg mi is tudjuk, hogy nincs rá pénzünk, hogy egy 40 km-re lévő kutyakórházba vigyük szerencsétlent, de senki se szeretné, ha szenvedne.


A doki telefonban azt mondta, ez már jobb, reggel errejár, akkor benéz hozzánk is. Addigra eldől, hogy megmarad, vagy elaltatja.

Azóta kétszer ivott, egyszer pisilt, a bélrendszere teljesen üres volt, úgyhogy más szerintem nem is lesz.

Kapott még löncshúst, az jó puha, fel tudta nyalogatni.

Igyekszik lábra állni, és most teljesen éber.


Azt nem tudom, milyen elzáródása, vagy mi okozhatja a gyomor(mellkas?) fájdalmait, mert úgy bőgtem, hogy alig értettem a dokit, azt jegyeztem meg, mit kell vele csinálni

(az nem annyira érdekelt, hogy miért).

Nem tudni, hogy felevett valami mérget, esetleg csokoládét, hulladékot, vagy valamit, ennek kéne az olajtól kikerülnie minél előbb.

2011. ápr. 18. 16:41
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Na, most nem leszek népszerű. 5 kutyám van, akik közül eddig kettőt kellett ileussal műteni.


Nem keresek sokat, de pont az ilyen dolgok miatt mindig van félretéve pénzem orvosra.


És egy dolog biztos: ha egyszer olyan anyagi helyzetbe kerülnék, hogy nem tudnám az ilyen és ehhez hasonló kiadásokat fedezni, akkor azonnal keresnék a kutyáknak más gazdit. Lehet, hogy a szívem szakadna bele, de keresnék. Mert inkább én érezzem szarul magam, minthogy az egyik is azért haljon meg, mert nincs pénzem orvosra.

2011. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nálunk a kutya nem csak "dísz", házőrzésre, jelzésre is szükség van, illetve elkergeti az idegen kandúrokat, stb.

Akinek meggyűlt már a baja azzal, hogy a környék 6 kandúrja jelölgeti a teraszt, meg úgy általában mindent, azt tudja, mennyire nem mindegy.


A gyerekeid mit szólnának hozzá, ha fogod, és elajándékozod a kutyát (az egyik családtagot), mert most nincs rá elég pénz???

Nekem elég nehéz lenne a két kicsi gyereknek ezt megmagyarázni.


No mindegy, nem vagyunk egyformák.

2011. ápr. 19. 08:15
 10/19 A kérdező kommentje:

Új komment, hogy jól elkülönüljön:


:D

A kutya vidám, csóválja a farkát, normális mennyiséget eszik, iszik, szaladgál, ugrál. Mondhatni "kutya baja".

A kímélő étrendet még tartjuk egy darabig (darált hús, tej, kevés tojás), de szépen erőre kapott, este már kísérti ki a kertbe, igaz, inkább bukdácsolt, mint jött.


Ha valaki nem tudja, milyen beteg volt tegnap reggel, el se hinné, ha ma látja.


Azért valamit tud ez az állatorvos. <3

2011. ápr. 19. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!