Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az érdekelne hogy amstaff...

Az érdekelne hogy amstaff terriert lakásban érdemes-e tartani nem érezné rosszul magát a kutya? 57m2-es lakás

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 12:40
 1/10 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%
Ha napi több órát sétálsz vele akkor nem érzi rosszul magát,sőt.
2009. nov. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az attól függ mennyit lenne egyedül, mennyit tudnál vele foglalkozni, van e időd minden nap sétáltatni. Nekem van egy 11 hónapos amstaff szuka kutyám, kinti kutya, nem szoktam sétáltatni csak a kertben vagyok vele, de ahogy elnézem nem is igényli, egész nap fekszik, eszik, néha jön "udvarolni" a simogatásért. Nyáron meg amikor jobb idő volt elvittem sétálni ki az erdő szélére meg 2x voltunk a tónál úszni, de nem igazán tetszett neki. Ő inkább ilyen lusta kutya, jobban szeret heverészni mint szaladozni. Azért lakásban másabb, mert ott csak be van zárva a 4 fal közé, itt meg jó nagy helye van, levegőn van, tudna hol szaladozni ha akarna. Sztem lakásban tartott kutyának minimum 1, de inkább 2-3 séta kell naponta amiből egy hosszabb legyen ne olyan, hogy csak leviszed 5 percre amíg elvégzi a dolgát. Meg sztem kell, hogy érje több inger a kutyát, hogy találkozzon más kutyákkal, hogy szaglászhasson mindenfelé meg füvet egyen, a lakásban ezt nem tudja megtenni. Nekem régebben kisebb testű kutyám volt mikor panelben laktunk, akkor még suliban jártam úgyhogy nem volt olyan sok időm vele foglalkozni. Reggel 6-tól negyed 7-ig kivittem sétálni mentünk 1 kört a ház körül, pisi, kaki és szaladtam is suliba, délután is levittem, de akkor volt, hogy 2 órát is kint voltam vele, főleg ha jó idő volt, meg este olyan 8-9 körül amikor már nem nagyon járkáltak emberek elengedtem kint a focipályán had szaladozzon. De néha volt olyan, hogy csak 1x vittem le, de ilyen ritkán volt, legtöbbször a 2 séta meg volt minden nap. De így is volt, hogy unatkozott magában otthon és akkor megrágott ezt azt, főleg mikor kölyök volt.
2009. nov. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi pitet tartunk akkora lakásban, mint a tiéd. Remekül megvan, a nap nagy részét lustálkodással tölti ő is. 5X visszük le minden nap, mindig legalább negyed órára (de ált. tovább) és el is engedem. Naponta 1X ki szoktuk vinni az erdőbe játszani( ha eső vagy valami nem jön közbe), ez hosszabb elfoglaltság, tud szaladgálni, fácánra vadászni.

A hosszú és rendszeres sétákon kívül fontos még a jó szocializáció, hogy emberekhez és kutyákhoz szoktasd.

2009. nov. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat ma hoztunk haza egy szukát nagyon édes!
2009. nov. 7. 19:57
 5/10 anonim válasza:
Nem ajánlok kutyát lakásba tartani.Egy idő után büdi lesz és megrág mindent akkor is ha van játéka.Tapasztalatból tudom.Nekem is van egy kutyám a lakásba és el kell adni.A szívem szakad meg de mást nem tehetek.Kíméld meg magad ettől a fájdalomtól.
2009. nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Meg kellett volna nevelni és akkor nem okozna bajt. A miénkkel soha nem volt gond.
2009. nov. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jah majd elfelejtettem, kérdező, sok boldogságot az új jövevényhez!
2009. nov. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, nekem 2 éves amstaff szukám van. Eredetileg úgy terveztük, h télen bent lesz, de tavasztól megy ki, és télen megint jöhet be! Abból az lett, h nyáron sem hajlandó kint maradni. Vagyis kint maradna, ha mi is kint aludnánk vele!

Szóval akár télen is kint aludna, ha valaki a családból kint maradna vele! Az a lényeg, h velünk maradhasson! Naponta 3x levisszük sétálni. Hűvösebb időben a mezőre futni, meg haverkodni más kutyákkal, melegben meg úszni járunk (na persze akor s futkoshat!)!

2010. ápr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaa, még annyi, h soha nem rágott meg semmit!! Egyszer próbálta, akkor le lett szidva, és többé nem volt gond ezzel!
2010. ápr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi is megneveltük a kutyát nem arról van szó. Csak ugatni is ugat némaságra nem lehet nevelni és a szomszédok ott vannak.
2010. ápr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!