Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaovi? Lenne pár kérdésem.

Kutyaovi? Lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés

Hány hónapos korig lehet menni? Mert most hallottam hogy nemrég indult egy a környékünkön, és az én kutyám 10-én lesz 7 hónapos. Viszont rettentően ráférne a szocializáció, borzasztóan félős, és nem tudom, a félelme mögül nem törne-e ki agresszió ha bevinném egy csomó kutya közé? Akkor kidobnának onnan, nem? :)


És hogyan zajlik kb. egy ilyen foglalkozás?



2013. szept. 28. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Én kutyám is félős volt, bevittem 7 hónaposan sok kutya közé kitört rajta az agresszió, később ahogy egyre gyakrabban jártunk kutyák közé, egyre nyugodtabb lett, bátrabb. Vidd el. Fontos.
2013. szept. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ajjaj... :) De nem küldtek el meg nem lettek mérgesek? :)
2013. szept. 28. 11:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik a ti környéketek, de mi nemrég indultunk, és szerintem egy hét hónapos félőset még beengednénk ovizni, mert az alapfok még sok lenne neki.

Olyan meg nincs, hogy kidobunk, pláne nem akkor, ha félelmi agresszió van, inkább domináns viselkedésnél lenne az, hogy azt mondjuk, hogy az oviból már kinőtt és inkább a tanfolyami csoport felé kellene kacsintgatni már.

Ha problémás egy kutya, akkor nem az a dolgunk, hogy elküldjünk, hanem az, hogy megoldjuk.

Nálunk úgy zajlanak a foglalkozások, hogy a nagy részében a kutyák szabadon játszanak, illetve kommunikálnak egymással, mi pedig megbeszéljük, hogy mi történik köztük, mit jelent egy-egy jel, milyen interakcióban vannak. Picit gyakorolni is szoktunk, de még nem sulis ül-fekszik-marad-lábhoz dolgokat, hanem főleg játékokat. Az ovi legfontosabb feladata a szocializáció, illetve a kutyák viselkedésének a megértése.

2013. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj el, és kérdezd meg. Bizonyos kutyáknek felnőttkorban is jót tehet az ovi, normális helyen ezt tudják is.
2013. szept. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!