Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Babéziás kutyával hogyan...

SOS! Babéziás kutyával hogyan itassak sok vizet?

Figyelt kérdés

Sajnos nyakörv mellett is babéziás lett a kutyusunk. Szerdán már láttam, hogy nincs jól, de azt hittem csak a hasa fáj. Csütörtök reggel láttam, hogy barnát pisil, rögtön vittük is a dokihoz, kapott 3 szurit. De azt mondta a doki, hogy mivel nincs a szeme besárgulva, időben vagyunk. Infulziót nem kapott. Mondta hogy itassunk vele sok vizet. Vizet azonban nem issza. Így főztem neki húslevest sok lével, csirkecombbal, tésztával. Ezt be is vágta. Tegnap este főtt májas levest főztem neki, hogy a máj segítse a vérképzését. Éjjelente vizes tejet adtam neki, mert az is megitta. A tej már nem kell neki, szerintem attol fáj most kicsit a hasa, mert nem nagyon bírja. Tudtok valami tippet adni még, hogyan igyon még több folyadékot? A vizelete szerencsére már nem barna, de még sokat alszik és bágyadt.

Köszönöm



2013. szept. 28. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Amikor beteg volt a kutyusom, (nem babáziás hanem más), fecskendőt vettem és nyomtam a szájába a vizet apránként. 1 fecskendőt azért mindig. Attól függ mekkora a kutya. Picinél elég a 10ml fecsi, nagyobbnál mehet a 20-as. Gyakran adj keveset, hogy ne hányja vissza. ;)

Ha nem bírja a tejet ne adj neki még vízzel se, mert, ha a másik oldalon meg kijön, többet ártasz mint használsz.

Jobbulást!

2013. szept. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha magától is iszik, akkor ne erőltesd nagyon, elég lesz neki a leves. De ha erőltetni kell, akkor tényleg fecskendő. A tejet meg hanyagold.
2013. szept. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem kell több vizet itatni vele,ha nincs kiszáradva. Ha már rendben a vizelete, akkor javulni kezdett. Nekem az orvos az első babéziánál mondta, hogy adjak neki szénhidrátban gazdag ételt, az segíti a máj védelmét. Főztem neki tésztát.
2013. szept. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mentek a zöld kezek.

Most itt alszik mellettem. Nagyon hamar elfárad, nem olyan pörgös kis ugribugri energiabomba, mint szokott. Egyébként husky kutyus. Most főzöm neki a leveskét(husi, máj, egy répa és tészta) mindjárt teszek bele még több tésztát. Remélem rendbe jön, nagyon aggódunk érte. Mértük a lázát is, tegnap volt 39,5.

2013. szept. 28. 18:52
 5/5 Zso'fika válasza:
Nallunk is tombolt a babiozis. Mi aztattunk vizbe nyersmajat, s azutan kivettuk belole :) ugy elkezdett inni Charli, h aztan el kellett venni a vizet elole :) . Remelem meg vkinek segit :)
2017. márc. 14. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!