Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ingyenes ivartalanítás van...

Ingyenes ivartalanítás van most valahol? Illetve 11 éves nagytestű keverék szukát van még értelme, ha ivaros kan kutyával együtt van? Vagy inkább az elkülönítés?

Figyelt kérdés
2013. szept. 29. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Áhh 11 évest már ne ivartalanísd.
2013. szept. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy 11 éves, érdemes, bár kicsit nagyobb a komplikáció esélye, de rutinműtét, szóval simán lehet.

Ha kannal van együtt, akkor meg főleg.

2013. szept. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11 évesen előtte a szivét meg kéne nézetni. és ha ilyen idős, akkor én nem az akciókat keresném, hanem ahhoz az orvoshoz vinném, akiben maradéktalanul megbizom.
2013. szept. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem műttetnék meg egy 11 éves kutyát. Ha nagytestű, akkor főleg idősnek számít már. Inkább különítsd el őket, nagyon figyelj oda tüzeléskor.

Amúgy amennyire tudom teljesen ingyenes ivartalanítás nem szokott lenni, csak akciók. Menhelyek, néha önkormányzatok szokták meghirdetni.

2013. szept. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én már nem műttetném meg, a kant viszont igen.
2013. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A folyamatos tüzelés jobban kikészíti a szervezetét,minthogy egyszer megműtik.Plusz ha az ivarosságból kifolyólag,lesz valami betegsége..akkor ígyis úgyis ivartalanítani kell.


Szóval én minél hamarabb ivartalanítanám a kannal együtt.Mert 11 évesen még nem a világ vége,de ha 13-14 évesen kialakul egy méhdaganata,akkor muszáj ivartalanítani és az már 100x kockázatosabb.

2013. szept. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mennyi idős a kan?

mert lehet azt érdemesebb lenne.

11 évesen én sem szívesen vinném már.

az elkülönítésben ne bízz,mert így is szoktak balesetek történni.

gondolom a kant most hoztátok igaz?csak mert ha régebb óta lenne,akkor már ivartalanítva lenne a szuka.ez esetben viszont nem lehet tudni hogy a kan hogy viselkedik tüzelő szukánál.

lehet hogy működne az elzárás,de lehet hogy minden követ megmozgatna hogy odakerüljön hozzá.

a szomszédom pont az egyik héten mesélte,hogy a 2 méteres kerítésen röhögve ugrott be egy kisebb testű kan a szukájához...nem tacsi méret,de nem is ért a térde fölé(a csaj kb 160magas)és mégis probléma nélkül átmászott...

ezek ilyenkor mindenre képesek :/

2013. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:

Ivartalaníttattam már 11 éves kutyát. Olyan orvost keress, aki gázzal altat, az nem viseli meg a szívét annyira, mint a gyógyszeres.

Ingyenes ivartalanítási akció sosem volt, néha van kedvezményes.

2013. szept. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!