Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen betegség az a "Cocker...

Milyen betegség az a "Cocker düh? "

Figyelt kérdés

2013. szept. 29. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Én nem tudom de a szomszédunkban volt egy cocker spániel kis gyerek koromban csinálhattam vele valamit ,nem emlékszem de egészen mostanáig ki nem állhat engem. Senki mással nincs baja ,de engem szét tépne. De már pár hónapja meghallt. Ugy ,hogy évek után már át tudok menni a szomszédba . :-D
2013. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Idézet egy sok évvel ezelőtti fórum beírásból:


"A cocker-düh örökletes idegrendszeri probléma. A kutya többnyire teljesen normálisan viselkedik, kezelhető, szófogadó, teljesen normális családi kutya. A „rohamok” időnként törnek rá, a környezettől függetlenül, akár már 5-6 hónapos kortól, ilyenkor minden ok nélkül támad, akár összeharapdálja a gazdái kezét, vagy bármit/bárkit, ami/aki a közelében van. A roham elmúltával ismét visszazökken normális életébe. A betegség nem kezelhető, az érintett kutyákat lealtatják, hiszen valóban veszélyesek a környezetükre, lehetetlen együtt élni velük.


Az „egyszerű” agresszivitási hajlam, nehezen kezelhetőség szintén örökletes, de folyamatosan jelentkezik, többé-kevésbé elviselhető, neveléssel kordában tartható, de rontható is. NEM fajtajellemző, hanem bizonyos vonalak jellemzője.


Összefoglalva úgy tudnám érzékeltetni a különbséget, hogy az agresszív hajlam rossz természetet jelent, a „cocker rage” pedig gyakorlatilag elmebetegség."

2013. szept. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nemrég olvastam a neten egy örökbe fogadható spánielről, és rá írták, hogy egyfajta epilepsziája van, néha rátámad a gazdájára. Lehet, hogy nem is epilepszia volt, hanem ilyen , amit te írsz.



Hozzáteszem, 15 évig volt spánielem, nem tenyésztőtől, és soha nem akart megharapni..én nem tapasztaltam ilyet még, de már olvastam róla.

2013. szept. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia spánielem van 2 éves, nem jellemző a fajtájara ( többet ismerek 2 van nekünk a családba) mindegyik külön egyéniség, valamelyik nem annyira barátságos de a gazdája és családja " isten " :-D
2013. okt. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!