Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A párom szaporítótól akar...

A párom szaporítótól akar kutyát venni, hogy beszélhetném le?

Figyelt kérdés
A barátom mutatott nekem egy dobermannos képet, hogy "jaj de jó lenne ilyen kutyus majd". Nekem sincs ellenemre, tetszik a dobermann. Beszélgettünk erről, hogy milyet kéne venni, de ő nem akar több 10 ezer forintot költeni egy háziállatra, és nem is baj ha nem fajtatiszta. De persze legyen kölyök. Mondtam neki, hogy szaporítónak nem adunk pénzt. Erre meg totál felkapta a vizet, hogy "majd én eldöntöm", meg mit dirigálok neki, majd ő eldönti mire ad ki pénzt. Ezután mutattam neki képeket meg anyagot a szaporítókról, hogy lássa miről beszélek. Utána meg már azt mondta hogy "másold már be te nagyon iskolázott ember, hogy melyik sorban írtam le hogy én venni akarok kutyát?" meg hogy túlkomplikálom. Erre azt mondtam neki, hogy a jézuska nem fogja ingyen a fa alá tenni a kiskutyát. Aztán meg már "nem tudom honnan jönnek ezek a képzelgéseid" meg ilyeneket mondott, totál felhúzta magát, mert szerinte én nem támogatom őt! Ti értitek ezt az észjárást? Mert én nem....

2013. szept. 29. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén megmondom,hogy én kidobnám.Nem a kutyák miatt,hanem mert ennyire nem lehet szót érteni vele.
2013. szept. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is kidobnám. Nem csak goromba, de tök értetlen is. Ilyen emberrel ne vállalj közösen kutyát.
2013. szept. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Mondd meg neki,hogy Ferrarit sem fog kapni ötvenezer forintért,ahogyan Nike cipőt sem kétezerért.A minőséget bizony meg kell fizetni,és ha nem akar 10-15 évre egy beteg,idegrendszeri problémás,dobermannra csak jó esetben hasonlító kutyát,legyen türelmes és gyűjtögessen.Valószínűleg nem vigasztalja,de én pl több,mint tíz éve várom az álomkutyámat,azt a bizonyos blue-merle aussie-t...Aminek az ára 300.000 ft fölött kezdődik.Gondolom,ha már a vételárnál sajnálja azt a pénzt kiadni,mi lesz akkor,ha-az agyatlan szaporításnak hála-egy beteg,diszpláziás,szocializálatlan,idegbeteg,stb kutyát fog ki?Rá fog költeni több százezret a gyógyítására+végignézi,ahogy a szeretett"kutya szenved,aztán fiatalon akár elpusztul?Etetni is max konyhai maradékkal vagy chappivel,mert állatra nem adunk ki annyi pénzt?Ilyen hozzáállással szerintem alapból a kutyatartásról beszéld le,vegyen plüsst vagy bólogatóst,arra nem kell költeni.Mondanám,hogy nézzen szét menhelyeken hasonló kölykök után és fajtamentőknél,de ha ennyire sajnálja rá az anyagi(s talán időbeli)ráfordítást,a kutya is és ti is jobban jártok,ha mindenki ott marad,ahol van.
2013. szept. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar feltétlenül fajtatisztát, akkor miért nem néztek körbe menhelyeken? Sok kiskutya is bekerül, lehet hogy "dobermannt" is találtok.
2013. szept. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felidegesedett és már mondott mindenfélét..viszont itt nem a kutyuson kéne elgondolkodni, hanem az egész kapcsolaton. Úgy kezel, mint ha ő legalább az atyaúristen lenne.


De tisztellek, mert a hozzáállásod a szaporítókhoz nagyon dicséretes :)

2013. szept. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek igaza van. Ha már most csak azért így beszél veled, mert nem értesz egyet vele, mi lesz később? Nem mondom, hogy biztos egy "szar" alak, hisz nem ismerem, de ne hagyd hogy így beszéljenek veled.
2013. szept. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát igen, ha én nem lennék benne ennyire a kutyás dolgokban, én biztos nemet mondanék, mert a séta, etetés, stb meg majd rám maradna.


Egyébként én gyűjtök egy törzskönyves kutyára, szintén 1000 eurós vagy nagyobb értékben. De nekem komoly célom lenne egy olyan kutyával, sportolni szeretnék vele, barfozni, meg én egyébként is állatok között nőttem fel, nekem ez normális hogy családtagnak tekintem őket. De ő ezt sose érti, hogy minek nekem több százezres kutya, amikor a sarkon vagy 20 ezerért... Ő laikus, nem lát át a szitán. Ha meg próbálnám elmagyarázni, hogy szapit nem támogatunk pénzzel, akkor azt meg támadásnak veszi, felhúzza magát és ez van....

2013. szept. 29. 18:18
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy sajnos a mai dobermannok között még a törzskönyvesek közül is jól meg kell válogatni a vérvonalat, mert nagyon nehéz egészséges és jó idegrendszerű példányt kifogni. Főleg, amióta a fajtagondozó ország betiltotta a fül- és farokvágást, és emiatt sok híres és jó tenyészet inkább befejezte a működését. Legjobbak talán az orosz kennelek jelenleg.


De itt leginkább a barátod hozzáállásával és stílusával van a gond. Nekem úgy jön le, hogy egyáltalán nem tisztel téged és a véleményed, talán a kutya is csak menőzésnek kell neki... Egy dobermann kemény dió, erős kezű gazdát igényel, és rengeteg mozgást, foglalkozást.

2013. szept. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az észjárásnak az a neve hogy hiszti.

Valamint önbizalomhiány, és mártírkodás, hogy először pattog valamiért, aztán mártírnak állítja be magát.

Szerintem ez a legbénább dolog, amit csinálhat valaki. Hogy nem is ismeri a kutyákat, hülye is (és még be sem ismeri), erre kiválaszt egy "menő" fajtát, majd igyekszik beszerezni a legolcsóbb helyről. Van egy ismerősöm, hasonló "eset" ő amstaffot vett ilyen módon. Sajnos sokat betegeskedik a kutyus, és nincs vele jól bánva. Kb ha megmozdul a kutya akkor irdatlanul le van baszva, vinni oda viszi, ahová amúgyis menne. Sajnos csak "dísznek" van.


Ha tényleg kutyázni szeretne, szerintem beszéld rá, hogy válasszatok menhelyről egy kutyust. Így talán többet fog tanulni. Egyik kutya sem érdemli, hogy "dísznek" tartsák.

2013. szept. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, kicsit elragadtattam magam. :*

Csak eszembe jutott egy illető és a kutyája, olvasván amit írtál.

2013. szept. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!