Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm gyereket akar...

A barátnőm gyereket akar vállalni a barátnőjével, hogy beszélhetném le róla?

Figyelt kérdés

Ez az oldal elvileg arra van, hogy anonimitásunkat megőrizve segítsük egymást, így mindenképpen segítséget kérnék itt.

Legjobb barátnőm(25) 3 éve jár a barátnőjével. Összeköltöztek, gyereket akarnak. Én tudok egyedül a dologról, mert felkértek donornak is. Hosszú gondolkodás után nemet mondtam, pedig tudtam, hogy nagyon fog nekik fájni. Én támogatnám őket, de úgy gondolom, a saját gyerek nagyon nagy kihívás. Örökbefogadás lenne a legjobb ötlet, de ők egy sajátot akarnak (barátnőm szülne, legalább az ő génjeit örökölné a baba). Keservesen próbálkoznak, lombikprogramban nem vehetnek részt, mert az a feltétel, hogy az egyik nő ne legyen képes megtermékenyülésre, ők viszont képesek. Csodálatos dolognak tartom a kitartásukat és férfi létemre a szívem a meghasadás határán áll, ahogy látom az elszántságukat. Mindezek ellenére nagyon intoleráns világban élünk, én óvnám őket a megpróbáltatásoktól, mert jó emberek mindketten. 11 éve ismerjük egymást, segítettem neki, mikor a szüleinek elmondta, hogy kicsoda ő valójában, túl voltam egy kemény baleseten, ő mindvégig mellettem állt, egyszerűen nagyon jó lány. A barátnője is, őt is nagyon hamar a szívembe zártam. Az egyetlen megoldás az lenne, ha kiköltöznének egy toleránsabb országba, ahol a melegek gyerekvállalási lehetőségei nem ennyire korlátozottak. Prédikáltam már nekik eleget arról, hogy próbáljanak meg örökbe fogadni, de sírásban törtek ki. Nehéz dolog volt visszautasítani őket, mikor azt kérték, legyek donor, mert mégis csak a barátaimról van szó, ahol tudok, segítek nekik, de valahogy ez nem megy. Nem azért, mert megfosztanám őket a boldogságtól, de félek, hogy itt, Magyarországon keserű sorsuk lenne. Voltak egy csoportban, mely homoszexuális embereknek nyújt biztatást és segítséget gyerekvállalás ügyben, meleg párok osztják meg egymással a tapasztalataikat, de 2 ilyen foglalkozáson vettek részt, mert a barátnőm kedvese nem mutatott hajlandóságot a többi foglalkozáson való részvételre. A baráti társaságunkban nemrég született egy kislánya 2 barátunknak, a barátnőmék persze teljesen kibuktak a dolgon, mert nekik nem lehet "simán" gyermekük. Szeretnék valami segítséget nyújtani nekik, de korlátozottak a lehetőségeik, az örökbefogadás sem a legegyszerűbb dolog. Remélem, jó kategóriában van a kérdés. Neten olvasgattam fórumokat, de nem igazán láttam használható írásokat ezzel kapcsolatban. Tudtok nekem segíteni? Bármi, ami hasznos lehet és eszetekbe jut, légyszíves, írjátok, tanácsokra lenne szükségem.

Nagyon köszönöm előre is!

28/F


2010. aug. 22. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Ez tényleg nehéz ügy.Az örökbefogadást sem tolerálná ez az ország,nem csak a saját gyereket,így az érvelésed számomra lapos.Inkább abban látom az okot,hogy segíteni szeretnél,de TE nem akarsz gyereket,ezért érvelsz az örökbefogadás mellett a saját ellen.

Ajánlhatod nekik esetleg a sperma bankot:

[link]

Tudom,hogy a kitétel a meddőség,de ez elég papíron igazolni,vagyis kellene egy doki,aki ezt aláírja.Tudom törvénytelen,de más út nincs azon kívül,hogy szexelnek egy pasival.Nehéz helyzetben vannak az biztos!

2010. aug. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Ne beszéld le őket!!!Én hetero nő vagyok, de teljesen megértem és elfogadom a melegeket.Ők is akarnak gyereket és én ebben semmi kivetnivalót nem találok.Sokan támadni fogják, h a gyerek milyen példát fog látni és olyan hülyeségeket is mondanak, h a gyerek is meleg lesz.Az mennyivel jobb ha egy brutális, alkoholista szülővel nőnek fel(mint én is), az gondolják, h jobb??!!!Inkább nevelt volna két nő, vagy férfi!A kérdésedre meg annyit, h miért nem akarsz nekik segíteni?A helyedben vállalkoznék rá.Gondold meg..
2010. aug. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Arra nem tudok válaszolni, hogy hogyan beszéld le őket. Inkább győzködlek egy kicsit, hogy ne akard őket lebeszélni. Felnőtt lányok. Ők is tudják, hogy Magyarországon élnek. Ők is tudják, hogy rengeteg kihívásuk lehet. A döntést meghozták, ők vállalják. Ha barátjuk vagy támogatod őket benne, még ha nem is értesz egyet velük. Az, hogy téged kértek fel donornak, nagy megtiszteltetés. Ettől még nem kell elvállalnod, ha neked nehezedre esik. Nagylányok. Megoldják máshogy.
2010. aug. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Ha valaki egészséges és szülhet, teljesen érthető, ha saját gyermeket szeretne, nem a másét örökbe fogadni. Szóval ha csak az ő érdekeiket nézed, akkor nyugodtan legyél donor, ezzel csak segíted őket. A társadalommal majd megbirkóznak. Mellesleg ez miért lenne más egy örökbefogadott gyermek esetében? Ugyanakkor átgondolnám a saját nézőpontomból is a dolgot. Fiatalok vagytok, jó barátok, de az élet hosszú, a dolgok változtatnak, és végső soron annak a gyereknek te leszel az apja. A magyar jog hivatalosan nem ismer el egy másik nőt a gyerek apjának. Persze letagadhatjátok a dolgot, ilyen lehetőség van, de mondom, a dolgok egy élet során változhatnak (pl. holtszerelmes, egymásnak holtomiglan-holtodiglant ígérő emberek képesek egymást mindenből kiforgatni), és a barátnőd a törvény alapján bármikor jelentkezhet azzal, hogy teljesítsd apai kötelességed (pl. gyerektartás).
2010. aug. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Első válaszoló, kedves vagy, hogy linkeltél, de ezt már szerintem ők is nézték, egy pár hónapja rajta vannak a témán. Természetesen megtiszteltetésnek éreztem, hogy felkértek, de valami azt súgja belül, hogy ne. Szóba került az is, hogy a barátnőm lefekszik egy férfival, mert kettejük közül ő az, aki ezt bevállalná, de nehéz egy olyan férfit találni, aki erre hajlandó lenne, átvágni nem akarnak senkit. Én nem tudom, érdekel a sorsuk és ha minden kötél szakad, vállalkoznék az apajelölt szerepre, de én szeretném, ha ezt a dolgot még alaposan átgondolnák. Külföldön, némely országokban sokkal egyszerűbb lenne a dolguk és felvetették a témát, hogy mivel a barátnője félig kanadai, ott él a családja nagyobbik része, odaköltözhetnének, de barátnőmet ide köti tulajdonképpen minden.
2010. aug. 22. 21:11
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

az a kérdés nem merült fel benned, hogy hogy éreznéd magad TE, amikor meglátod a gyereket? apai ösztönök? vagy akár a tudat...

akkor már inkább egy ismeretlenebb, de jó génekkel rendelkező másik hímnemű...

2010. aug. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából elég beteg ötlet, de hátha. Feladhatnának egy hirdetést, hogy némi ellenszolgáltatás fejében egy férfi adja ki a barátnőd párjának magát és menjen el vele meddőségi kezelésre. Ha a fickó azt állítja, hogy képtelen lefeküdni a lánnyal, mert pszichésen nem megy neki a dolog, akkor engedélyezik az inszeminációt és meglesz a baba. Viszont, ugye erre elég nehezen fognak jelentkezőt találni, hiszen minden férfi fél attól, hogy esetleg a lány majd gyermektartást követel tőle vagy esetleg ő maga is kötődne a gyerekhez. Nehéz ügy...
2010. aug. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja nekem is kitűnt, hogy az apai ösztöneidről nem is írtál semmit. 8/F
2010. aug. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És mi lett végül is a sperma bankos történettel? Elvetették, vagy nem járható út?
2010. aug. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
érthető h nem akarsz belemenni az indokod az ami nekem fura. elvégre ha akarnak "szereznek" máshogy, azzal nem állítod meg őket h megvonod a segítséged. maximum fájni fog nekik h nem támogattad őket.
2010. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!